Kam na lyže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 26.12.18 21:23
Kam na lyže?

Ahoj. doporučte mi, kam jet s dětmi na lyže. Případně hoďte odkaz i na ubytování, kde jste byli spokojeni. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 26.12.18 21:24

@hodinarka na Lipno :-) my tady bydlíme a je to super pro deti

hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 26.12.18 21:25

@axelina a tip na ubytování?

axelina
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 26.12.18 21:35

@hodinarka to zaleží hlavne na finančních možnostech a veku deti…jsou tam levnejsi pokojíky, hotely, nebo cele chalupy… taky zaleží jak chceš být daleko od sjezdovky.. ale přijde mi to tam pro děti do tech cca 8 let ideální…my jdem zitra

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 26.12.18 22:02

My jsme letos byli spokojeni na Stubai, bydleli jsme v apartmánu v Neustif, přes booking, případně pošlu odkaz. Před pár lety jsme byli v turistické chatě dressneruhutte, přímo na sjezdovce. Loni jsme byli ve Schladmingu, taky bezva. V Pruggern, to je manesi středisko, blízko cecham, ubytování v takové kuce na sjezdovce, sami topit, sami vařit, vše odvezt na lyžích až na chatu, ale zase ten pocit být přímo na svahu, v pohádkové chajde… Pravidelně jezdíme do Badgayteinu, tam už jsou ale spíše jen červené sjezdovky, těžší svahy, dlouhé…
Do cech mi nikdo nedostane, leda na běžky.

hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 26.12.18 22:10

@Lama Lama pošli, prosím, odkaz. Jsem szřevo na hledání čehokoliv

hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 29.12.18 10:54

Holky, kluci, prosím, nějaké tipy na lyže? Raději v zahraničí. My zatím jezdili s dětmi jen v ČR, ale chtěla bych zkusit něco nového. Díky

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 29.12.18 11:30
@hodinarka píše:
Holky, kluci, prosím, nějaké tipy na lyže? Raději v zahraničí. My zatím jezdili s dětmi jen v ČR, ale chtěla bych zkusit něco nového. Díky
,,, Hele sorry ale nikdo ti to nebude hledat konkrétní ubytování má to spoustu parametrů v jakém termínu se to je v kolik vás bude kolik do toho chcete vrazit jakou úroveň lyžování máte Jak daleko jste ochotní cestovat Jaký standard ubytování požadujete nic z toho si to nenapsala. Dá se bydlet Turistické ubytování přímo na svahu za pár kaček v luxusním hotelu za 10.000 na svahu. A nebo dojíždět 40 km. a nikdo neví co tobě vyhovuje
hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 29.12.18 11:41

@Lama Lama tak to jsem ani nechtěla. Spíš, kde kdo byl spokojený. Projela jsem tipy, co jsi dala většina ubytka je v termínu, kdy potřebujeme obsazená, tak hledám dál.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 30.12.18 17:08

Na letošek už bude většina oblíbených ubytování mít plno. :nevim:
Tvůj dotaz je položený moc obecně. Jestli hodnotéš a hledáš jen podle spokojeností anonymních uživatelů, tak se mrkni třeba na booking, každé ubyování má hodnocení.
To, ýe tam byla ale spokojený ěkdo vůbec neznamená, že tam budeš spokojená ty.
Především je potřeba nastavit si kriteria, která požaduješ. Cena, lokalita, velkost ubytování typ a standard ( apartmán, hotel, s jídlem/bez jídla, chata, chalet, ubytovna), typ střediska ( malé, velké, s převahou těžkých sjezdovek, lehkých nebo si vystačíte jen s tréninkoými loučkami), jakou kapacitu bytování chceš, jsi ochotná dojíždět, kolik dojíždět , jak ( auto, skius), v jakém termínu ( něco jiného je konec března, kdy už to dole teče, něco jiného je prosinec,kdy je vysoko děsná klendra, často mlhy).

Mám toho projetého dost. To, co mi vyhovovalo ve dvaceti ( Francie, kodrcání 20 hodin v buse, příšený standard ubytování, ale zat skvělé ceny a hlavně luxusní sjezdovky), bych ted už neabsolvovala. S dětma jsem třeba jezdila přímo na hcatu na sjezdovku, kde jsi ale musela všechno vyvéz v jednom bahotu na zádech ( aneb jak řiká kamarádka s nadsázkou - balíš tak, že na jeden den máš jedny kalhotky, druhej den otočíš naruby, místo bačkor vnitřky od přeskáčů), ale zas bydlíš uprostřed ničeho, parostá romantika, v lyžích dojedeš skoro do postele a nejstijí o balík. pak jsem absolvovala spousty průměrných ubytování, s nutností dojíždět cca 15-30 min autem ( s dětma vopruz,a el zase za slušnou cenu, pro dospěláka a větší děti bez problémů). Mám třeba ráda Hofgastein, ale moje děti už sjedou cokoli, někteří kámošové mají problém tam najít pro začínající dítě nějakou snadnou, kratší modrou. …
Tak co kdyby sis dala tu práci a nějak sepsala tvé představy. Pak se radí snáz.

hodinarka
Kecalka 339 příspěvků 31.12.18 16:54

@Lama Lama Samozřejmě máš pravdu. Zadání úplně na nic.

Termín je v období jarních prázdnin (2.2. - 9.2.), takže celkem na nic. Ale zase nakonec jedeme jen sami, takže 2dospělí a 2 děti (7, 10 let). Děti lyžují dobře, sjedou v pohodě červené sjezdovky, ale ráda bych to měla nakombinované s modrýma, aby si měly kde odpočinout. Docela fajn jsou na sjezdovkách restaurace, kam se dá zajít na oběd.

Preferuji něco v dojezdu 2 hodin od hranic. Jsme od Českých Budějovic, tak tímto směrem.

Pokud jde o ubytování nejsme nároční, ale zase nechci úplně ubytovnu se sprchami na chodbě. Ideálně penzion, popř. apartmán. Kdyby byla možnost snídaní, tak je to naprosto ideální. Ke sjezdovkám budeme dojíždět autem, takže to nemusí být úplně v centru. Představu mám tak 20-30 min dojezd.

O ceně nemám moc představu. Bylo by fajn se vejít za týdenní pobyt do 30tis. za ubytování.

Víc mě k tomu nenapadá.

alisekR
Kelišová 5420 příspěvků 31.12.18 18:08
@hodinarka píše:

Termín je v období jarních prázdnin (2.2. - 9.2.), takže celkem na nic. Ale zase nakonec jedeme jen sami, takže 2dospělí a 2 děti (7, 10 let). Děti lyžují dobře, sjedou v pohodě červené sjezdovky, ale ráda bych to měla nakombinované s modrýma, aby si měly kde odpočinout. Docela fajn jsou na sjezdovkách restaurace, kam se dá zajít na oběd.

Preferuji něco v dojezdu 2 hodin od hranic. Jsme od Českých Budějovic, tak tímto směrem.

Pokud jde o ubytování nejsme nároční, ale zase nechci úplně ubytovnu se sprchami na chodbě. Ideálně penzion, popř. apartmán. Kdyby byla možnost snídaní, tak je to naprosto ideální. Ke sjezdovkám budeme dojíždět autem, takže to nemusí být úplně v centru. Představu mám tak 20-30 min dojezd.

O ceně nemám moc představu. Bylo by fajn se vejít za týdenní pobyt do 30tis. za ubytování.

Víc mě k tomu nenapadá.

Pokud jsi od Budějc, tak můžeš denně jezdit do Rakouska a máš po problému s ubytkem. :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 31.12.18 18:25
@alisekR píše:
Pokud jsi od Budějc, tak můžeš denně jezdit do Rakouska a máš po problému s ubytkem. :think:

jo, ale tak max rakouská strana hranic, určo ne Alpy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49936 příspěvků 4 inzeráty 31.12.18 18:36
@hodinarka píše:

Víc mě k tomu nenapadá.

no, 2 hodiny od hranic, to je pak vcelku limitované. to chce nějakou rovýchodní část Alp.
Napadá mi Pruggern, to je takové hodně blízké středisko , spíše menší. Tam , kde my jsme bydleli je už podle booking plno, ale našlo mi to třeba toto https://www.booking.com/…rhof.cs.html?…&
ve stejném údolí je Planai a Schladming, s dětma oboje špičkový. Ale tam v tomdle termínu za slušnou cenu nic neseženeš. Levný už je vyprodaný. Ale zkus pohledat.

axelina
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 31.12.18 18:41

@Lama Lama tak Stubai mi pro male deti prijde vyložene nevhodny…jakýkoli ledovec mi pro deti neprijde vhodny..snad jen Pitztal, možn Molltal..jeste Kaprun… ale Stubai kde se kříží sjezdovky ve všech smerech, jsou uzke křivolake… s detma bych tam nejela

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >