Kam na ORL s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alčák1
Závislačka 2744 příspěvků 16.10.18 17:04
Kam na ORL s dítětem

V pátek jsme byl u dětského lékaře. Malý má zarudle mandle, rýmu, kašel, horečku. Doktorka nám řekla že to vypadá na virózu. Kdyby se to zhoršilo máme přijít. Dneska jsem ho dala odpoledne spát, vzbudil se a plakal, že ho bolí ouško. Naložila jsem ho do auta a jela na nejbližší ORL do Rakovníka, kde psali, že mají do 16:00 bohužel, když jsme po půl hodině dorazili do Rakovníka, byla tam cedule přelepena na 15:00 vylezla sestřička a že nemají doktory tak zavírají dříve. Přijeli jsme domů, našla jsem v lékárnice optapex, dala jsem Nurofen, teplota klesla. Nevim kdyby nás to chytlo v noci kam jet??? Máte zkušenosti kam na ORL. Bydlíme na rozhraní 4kraju takže můžeme Rakovník, Kladno, Kadaň. Doufam že to bude OK.

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 16.10.18 17:06

Než kamkoliv kdykoliv pojedeš najdi číslo na netu a nejprve tam zavolej. Jento jistota ze nebudes jezdit od jedné do druhé nemocnice …

Alčák1
Závislačka 2744 příspěvků 16.10.18 17:22

@Lioness34
díky, to mě nenapadlo. Ještě otázka když ho to ouško chytne, tak na pohotovost nebo je nějaká extra pohotovost ORL ????

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 16.10.18 17:36

ORL v nemocnici v Rakovníku. Na běžné pohotovosti ucho nepichnou

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 16.10.18 17:40

Koukám,že asi v nemocnici v Rakovníku orl není,asi mají v Kladně

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 16.10.18 17:42
@Gábííí píše:
ORL v nemocnici v Rakovníku. Na běžné pohotovosti ucho nepichnou

Ucho neni potreba vzdy pichat. Kolikrat je to horsi nez vydrzet nez zaberou atb.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 16.10.18 17:48
@Alčák1 píše:
@Lioness34
díky, to mě nenapadlo. Ještě otázka když ho to ouško chytne, tak na pohotovost nebo je nějaká extra pohotovost ORL ????

Na orl pohotovost. Když ale zavolas do nemocnice tak tě prepoji a i ti řeknou, navíc budou i o tobě vědět, ze dojedete. Když je bolí pokud mate možnost nech si předepsat otobacid, častokrát pomůže ze do hodiny je klid a nikam nemusíte. Pokud bolí hodne měl by to vidět lekar z orl - lepší dříve nežli později. V noci se to obvykle horší. Deti se boji ale strašne se jim uleví když jim ousko pichnou. Když ho pichnou už žádný otobacid ani nic so ucha nepatří (nesmí). Taky kapejte do nosu olynth nasivin apod klidně po 30minutach - dle veku dítěte vhodný přípravek a v mezi čase mořskou vodu. Nesmí mít ucpaný nos, musí volné dýchat. Je to i když má “jen” rýmu. Kapejte často - můžete předejít prave zánětu středního ucha. Jinak nurofen paralen dle potřeby (veku a dávkování dle kg)

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 16.10.18 17:53

@Verun83 o tom se ale tady zakladatelka nebaví ne…prostě tím chci říct,že s bolesti ucha na orl a ne na běžnou pohotovost.....

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 17.10.18 12:09
@Gábííí píše:
@Verun83 o tom se ale tady zakladatelka nebaví ne…prostě tím chci říct,že s bolesti ucha na orl a ne na běžnou pohotovost.....

Vsak ona vi, ze na orl! Viz nadpis.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 17.10.18 12:20
@Alčák1 píše:
@Lioness34
díky, to mě nenapadlo. Ještě otázka když ho to ouško chytne, tak na pohotovost nebo je nějaká extra pohotovost ORL ????

@Verun83 odpovídala jsem na danou otázku a dost už o tom! Já opravdu nechápu,proč se tady na emiminu neustále někdo do někoho úplně zbytečné naváží a dělá děsně chytrého.Je vidět,že se dost nudíte.

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 17.10.18 16:10
@Gábííí píše:
@Verun83 odpovídala jsem na danou otázku a dost už o tom! Já opravdu nechápu,proč se tady na emiminu neustále někdo do někoho úplně zbytečné naváží a dělá děsně chytrého.Je vidět,že se dost nudíte.

Pokud si tak desne vztahovacna a mas pocit, ze to tu nedavas, tak sem nechod. A fakt se nenudim. Netrcim doma s deckem.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 17.10.18 16:43

@Verun83 :roll: :roll: :roll:

Alčák1
Závislačka 2744 příspěvků 20.10.18 18:15

Holky díky moc za rady. alespoň vím pro příště. Naštěstí to proběhlo v pohodě, možná zabral ten Otipax. Napsali nám ho v únoru v nemocnici a doktor říkal, že kdyby ho chytlo někdy ouško, je dobrý nakapat vyčkat a pak kdyby to nezabralo tak k lékaři. Ve středu jsem běžela k naší doktorce. Ouška v pořádku, bez zarudnutí. @Lioness34 koupili jsme nasivin a kapeme do nosu je to o hodně lepší, je hodně zahleněný a přes den nekašle ale v noci kolem jedný se budí a kašle třeba 20min z té rýmy. Asi měl bolesti ouška taky z té rýmy. Jsem ráda, že to dopadlo dobře a nikam jsme nemuseli. Díky.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 20.10.18 18:22

@Alčák1 bezva!!! Ono bolesti ucha dost souvisí s rymou - ucpaný nos pak vznikne v propojení s eustachobou trubici podtlak a je na malér zaděláno - proto je důležité kapat a klidně to prostřidej s mořskou vodou. Lepší jsou kapky nez spray ale zase lepší spray než nic ;) kapnout a hlavičku na stranu na které kapes ;) krasne se to sveze a zabírá ;) tak se držte a ať je vše ok ;)

Alčák1
Závislačka 2744 příspěvků 20.10.18 18:23

@Lioness34 díky moc :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >