Kam posílat výplatu při exekuci?

Anonymní
5.1.19 20:17

Kam posílat výplatu při exekuci?

Dobrý večer mám exekuce a prozatím výplatu dostávám v hotovosti. Chtěla bych změnit zaměstnání a ne všude to jde v hotovosti. Chtěla bych aby mě výplatu posílali na účet kamarádky. Není riziko že přijdu o celou výplatu. Měli by mě strhnout hned v účtárně. Je tu nějaká účetní, která pořadí nebo má zkušenosti. Jinak hezký večer všem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16847
5.1.19 20:19

Můžou skočit na účet kamarádce. Být na jejím místě, nedělala bych to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10197
5.1.19 20:22
@Anonymní píše:
Dobrý večer mám exekuce a prozatím výplatu dostávám v hotovosti. Chtěla bych změnit zaměstnání a ne všude to jde v hotovosti. Chtěla bych aby mě výplatu posílali na účet kamarádky. Není riziko že přijdu o celou výplatu. Měli by mě strhnout hned v účtárně. Je tu nějaká účetní, která pořadí nebo má zkušenosti. Jinak hezký večer všem. :)

Veriteli nebo exekutorovi. Normalni je dluhy platit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 20:23

To co ti mohou zabavit, tak ti strhne už zaměstnavatel ne? Takže by ti mělo zůstat jen nezabavitelné minimum a to si můžeš nechat poslat na vlastní účet. Nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16836
5.1.19 20:24
@Prof. Farnsworth píše:
To co ti mohou zabavit, tak ti strhne už zaměstnavatel ne? Takže by ti mělo zůstat jen nezabavitelné minimum a to si můžeš nechat poslat na vlastní účet. Nebo ne?

Můžou zároveň zablokovat i účet a sebrat zbytek :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2587
5.1.19 20:28

@Prof. Farnsworth Pokud by měla i exekuci na účet (což by bylo dost divné, kdyby ne), tak se k těm penězům pak nedostane.

Na účet kamarádky to posílat lze - §143 Zákoníku práce.
Má to tyto rizika:

• kamarádka bude mít sama exekuci
  • kamarádka peníze nevydá.

Teoreticky, ale opravdu teoreticky, může chtít exekutor po kamarádce ty peníze jako bezdůvodné obohacení, ale v praxi to nikdo nedělá. Obstavit účet kvůli Tvojí exekuci jí nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 20:33

@jahuhudka @bertoldina takže lidi co mají exekuci mohou dostávat výplatu (zbytek) jen hotově nebo složenkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16836
5.1.19 20:34
@Prof. Farnsworth píše:
@jahuhudka @bertoldina takže lidi co mají exekuci mohou dostávat výplatu (zbytek) jen hotově nebo složenkou?

No asi ano, nebo jak zde se ptá zakladatelka na účet k někomu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2587
5.1.19 20:39

@Prof. Farnsworth Pokud nechtějí o ten zbytek přijít, tak ano. Nebo pak na účet jiné osoby. Nejlepší je svůj účet ještě před exekucí zrušit, protože je k ničemu, jen jsou na něm dost vysoké poplatky.
Judikaturou je teda dovozeno, že by to tak být nemělo a na ty peníze by se šahat nemělo (https://www.epravo.cz/…-104269.html), ale pořád je to hodně problematické a jednodušší je zařídit si to jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.1.19 20:42

@jahuhudka @bertoldina díky za info. Vím, že účetní lidi s exekucemi opravdu milují, protože neustále musí řešit srážky, reporty… Ale to, že kvůli nim musí ještě řešit výplatu v hotovosti jsem netušil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70660
5.1.19 20:43
@araw píše:
Můžou skočit na účet kamarádce. Být na jejím místě, nedělala bych to

Nemohou, protoze to nijak nezduvodni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16836
5.1.19 20:43

Hele zakladatelko ,před časem byly takové ty anonymní karty od sazky a teď jsem našla toto https://www.freepay.cz/caste-otazky/ to by mohlo řešit tvůj problém :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70660
5.1.19 20:44
@cecetka píše:
Veriteli nebo exekutorovi. Normalni je dluhy platit :zed:

Tak kdyz ji to budou strhavat z platu, tak dluh plati, zbytek si muze nechat poslat ke komu chce, ten ji zcela legalne patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
5.1.19 20:48
@araw píše:
Můžou skočit na účet kamarádce. Být na jejím místě, nedělala bych to

nemůžou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16836