Kam v bytě dát miminko?

16
3.11.19 16:19

Kam s miminkem?

Dobrý den,
Mám takový neobvyklý dotaz. Řešíme uspořádání našeho bydlení s příchodem miminka. Máme 5-ti letou dceru s vlastním pokojíčkem. Malým, ale útulným. Máme i vlastní ložnici, ale je v patře a schody jsou úzké. Je potřeba se držet oběma rukama. No a čekáme druhé miminko. Přemýšlíme, kam s ním, než ho pak dáme do společného pokojíku. Do ložnice se sice krásně vejde, ale po těch schodech chodit v noci pro mlíko nejde. To vzbudí všechny. Navíc bych musela věčně mít šátek, abych se mohla držet zábradlí. Do pokojíku ho nechceme dávat, aby nevzbudilo malou dcerku, protože už má jiný režim. Má to někdo řešené tak, že je miminko s maminkou v obýváku? A pokud ano, ukážete foto? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
759
3.11.19 16:23

Snad budeš kojit ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17143
3.11.19 16:25

No a přes den bude mimino kde? V obýváku… Čeho chceš fotku? Dětské postýlky vedle gauče? 8o přebalovací „stanici“ mám komplet v koupelně. Nějak nechápu dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
3.11.19 16:26

Prohodne dvery pokoj s loznici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25408
3.11.19 16:29

Tak dítě by mělo být blízko tebe aspoň na začátku, takže tam kde ty spíš. Mlíko buď budeš kojit nebo si udělej místo v ložnici kde mlíko uděláš jestli nechceš nikam chodit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57184
3.11.19 16:30

@MoiryB ty víš, že nebudeš kojit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16442
3.11.19 16:31

Proc bych se mela na jakychkoliv schodech drzet?? Jednou rukou kvuli jistote mozna…Ale to neni dulezite, je fakt, ze chodit po schodech zvysi riziko padu. Ja uklouzla na schodech s tydenim miminem v naruci. :?
Vymenila bych na dobu neurcitou loznici a pokojik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11438
3.11.19 16:38

Nebo spát v obýváku dole?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11438
3.11.19 16:38

Jestli budeš kojit nebo ne je tvoje věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57184
3.11.19 16:41

@MoiryB a co mít na noc v ložnici termosku s teplou vodou, sunar v odmerce…abys to mohla hned namichat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
3.11.19 16:58

S druhym ditetem nedoporucuji mit mimino v obyvaku. To funguje prvni tydny, kdy tvrde spi. My to zkusili. Vysledek byl, ze jsem porad okrikovala malyho, at nerve, nebeha, nemlati… Akorat stres. Takze je v loznici. Kojim. Kdyby ne, resim to termoskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7849
3.11.19 17:07

Dítě do ložnice a dole v obýváku mít kolébku, či postýlku…
V noci budeš buď kojit v ložnici nebo si na UM nech u postele termosku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.11.19 17:08

Díky

Děkuji za návrhy, víc hlav, víc ví. Kojit chci, ale u prvního se mi po měsíci mléko ztratilo, a tak rovnou počítám s horší variantou. Přebalovací stanice v koupelně mě nenapadla, přitom je to super nápad. Termoska je řešení, ale už ne ta bezpečnost při nošení. Spíš mě zajímalo, jestli byl někdo donucen situací mít dítě v obýváku a jak to narušilo domácnost. Nejsem idiot,. vím, že kojit a mít miminko u postele v ložnici je nejlepší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24654
3.11.19 17:25

Za předpokladu, že budeš kojit, není co řešit, pokud kojit nebudeš, tak termosku, dávkovač a tradá. Přes den v obýváku, v noci v ložnici. Kluci jsou od sebe 5 let, do společného pokoje šli ve dvou letech mladšího.
Přebalovák jsem měla v koupelně nad pračkou.
Nemáme tedy patrový dům, nicméně to na situaci nic nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2754
3.11.19 17:47

Ja treba u nasich abych nikoho nebudila, tak jsem si davala horkou vodu do termosky, vedle normalne balenou a lahev… nic hroznyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat