Kamarádění 5 leté

Anonymní
21.5.20 13:10

Kamaradeni 5 ti lete

Prosím o radu a klidně do me :lol:.
Bydlíme na vesnici a ve stejné ulici bydlí stejně stará holčička. Se skoro sousedy jsme měli celkem dobrý vztah, než začal být problém neustále půjčování děti. Upresnim. Denodenne jestli může jít jejich dcera k nám, s námi na prochazku, když vyjdeme bez ní, tak nas dojedou autem, děvče vyloží že chce jít s námi. Ale i naopak, naše se naučila od jejich tady to neustále murovani, takže jde k nim a nechce jít dom, když pro ni zajdu, tak dospělý ať ji tam nechám že si hrají a žába pricoura až večer. A zla máma sem já. Mam ještě mimco a sem doma a celkem se snažím být s deckama aktivní, proto mě neustále půjčování děti asi nevyhovuje. Treba to delam spatne, tak do me.Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2069
21.5.20 13:18

Mne by to taky nevyhovovalo. Ale asi neni jine reseni nez do toho slapnout a vyrikat si to a nima

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4049
21.5.20 13:19

Tak do mě? To má být jako co?

A jinak, ty nemáš pusu? Třeba by stačilo si s druhou maminkou normálně lidsky promluvit, když ti něco vadí.

Holky spolu zjevně problém nemají a jsou rády, že si mají s kým hrát. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 13:29

Tak do mě znamenalo, že počítám i s takovymi příspěvky jako od tebe.Ja sem se snažila, ale oni ji mají nejmladsi a když si hraje nebo je pryč, tak mají klid a nikdo ji nemusí zabavovat.Ja ji mám jako starší dite a tím že sem doma, tak nemám potřebu se jí zbavovat. Ba naopak, si to celkem užívám s nima, vím že toho času tolik nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
375
21.5.20 13:32

Nelíbilo by se mi to, nemám ráda cizí děti :lol:

Stejně jako ty, mám ji jako starší a spíš to beru tak, že když jde pryč jedno dítko, je to líto tomu druhému mladšímu (u nás teda hodně za babičkou)… Řekni jí to znovu a důrazně.. Že občas klidně, ale že chceš mít taky někdy čas jen se svými dětmi… Asi by koukali, kdybys jim tu jejich někdy poslala nazpět domů :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3751
21.5.20 13:34

Řekla bych, dnes ne, mame jiný plán, třeba zítra a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
21.5.20 13:37

Nevyhovalo by mi pořád s sebou tahat cizí dítě. Navíc ne každý kamarád mých dětí mi sedí a podle toho bych si i vybírala, za koho a kde chci přebírat zodpovědnost.
Edit: Ale nevadí mi, pokud si dítě přivede kamaráda, když jsme doma (ať už jsou venku okolo domu nebo vevnitř).
Pokud jim nevadí, že je tam tvoje dítě pečené vařené, byla bych ráda. Ono přeci jen v pěti letech už dost dětí potřebuje něco jiného, než jen mámu a mimino. Takže to, že ty si ji chceš „užít“ je asi krásné, ale tvoje třeba si třeba vůbec nechce furt užívat tebe.

Děti taky chodí ke kamarádům. Dcera je aktuálně tenhle týden dost často u jedné holčičky ze školky. Maminky jsem se ptala, prý to nevadí. Zdůraznila jsem, že pokud by je to jakkoliv obtěžovalo, ať mi dítě šmahem vyexpeduje domů. N oplátku ta kamarádka může k nám, ale ona nerada chodí do cizího prostředí.

Příspěvek upraven 21.05.20 v 13:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15256
21.5.20 13:37

Ono dost záleží i na tom dítěti. Nutit dítě být s mámou a miminem, když si může hrát s kamarádkou, to taky může být pěknej vopruz. Ty si to užíváš a užívá si taky to dítě? Ty mu dětský svět nenahradíš. Jestli je to pro tebe takový problém, tak není nic jednoduššího než si nastavit pravidla a předem se domlouvat na určité dny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4049
21.5.20 13:38
@Anonymní píše:
Tak do mě znamenalo, že počítám i s takovymi příspěvky jako od tebe.Ja sem se snažila, ale oni ji mají nejmladsi a když si hraje nebo je pryč, tak mají klid a nikdo ji nemusí zabavovat.Ja ji mám jako starší dite a tím že sem doma, tak nemám potřebu se jí zbavovat. Ba naopak, si to celkem užívám s nima, vím že toho času tolik nebude.

Copak já ti napsala něco špatného?

Jak ses konkrétně snažila? Prostě normálně řekni, že se ti to nehodí, případně si domlouvejte konkrétní dny i jejich počet (třeba jednou týdně atd), střídejte se, a trvej na domluvě předem.

Já jako chápu, že chceš s dcerou trávit čas, ale děti si nejvíc vyhrají právě s jinými dětmi (vrstevníky), pokud se nejedná o děti vyloženě samotářské, co jim nevadí být pořád jen s maminkou.

Ty máš spíš problém se sousedy a jejich výchovou, kterou z nějakého důvodu považuješ za horší, než tu tvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
21.5.20 13:45

Je co já bych za tohle dala, kdyby měli děti nějaké kamarády v ulici, se kterými by se mohli dle libosti navštěvovat. My máme všechny kamarády přespolní, takže to je vždycky složitá domluva přes rodiče.
Na tvé situaci by mi vadilo jen to, že mi kýblují dítě na procházky, výlety bez předchozí domluvy. To bych si s rodiči promluvila, že je pro tebe složité hlídat mimčo a ještě obě holky. Ať si sousedka přijde klidně hrát k vám na zahradu, ale takhle ven že ji s sebou nechceš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
21.5.20 14:02
@Janli píše:
Ono dost záleží i na tom dítěti. Nutit dítě být s mámou a miminem, když si může hrát s kamarádkou, to taky může být pěknej vopruz. Ty si to užíváš a užívá si taky to dítě? Ty mu dětský svět nenahradíš. Jestli je to pro tebe takový problém, tak není nic jednoduššího než si nastavit pravidla a předem se domlouvat na určité dny…

To jsou pak ty helikoptérové maminky. Mnoha dětem tím ale škodí a omezují je v přirozeném rozletu, samostatnosti a přebírání zodpovědnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1533
21.5.20 14:07

Asi bych se pokusila o nějaký kompromis. Hraní na zahradě ok, ale někam na procházky, výlety ne. Jinak kdybych neměla žádný plán a byla bych ten den jen doma, nevadilo by mi, že by si holky třeba odpoledne spolu hrály.
Já mam třeba z dětství hezké vzpomínky, jak jsem si hrála s dětmi na sídlišti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 14:16

Nechci ji škodit, chci aby měla přátelé. Je fakt, že tím že je nejstarší, tak kdy už ji přestat organizovat čas a nechat ji, ať ho ona organizuje nám. Protoze pokud chcete někam odjet tak s cizim dítkem na krku nikam neodjedete 8)

• Nahlásit
  • Citovat
690
21.5.20 14:18

Byla bych ráda, že má dcera kamarádku, jen bych si teda promluvila o tom, že bude stačit, když si holky pohraji u vás nebo u nich a žádné společné výlety, že je obě plus mimino nezvladate a že třeba dcera s kamarádkou tak neposlouchá a tím si to neužijete jako rodina, všeho moc škodí, to máš pravdu, oni se asi dceři tak nevěnují jako ty a tak jsou rádi, že ji zabaví tvoje dcera, což je taky blbě no, a pak jim říct od kdy do kdy tam dcera u nich bude, že má i doma povinnosti a když bude jejich dcera u vás, že ji pošleš domu a hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
21.5.20 14:40
@Anonymní píše:
Nechci ji škodit, chci aby měla přátelé. Je fakt, že tím že je nejstarší, tak kdy už ji přestat organizovat čas a nechat ji, ať ho ona organizuje nám. Protoze pokud chcete někam odjet tak s cizim dítkem na krku nikam neodjedete 8)

Ale to není o tom, že by vám dcera měla organizovat čas. Pravidla a hranice nastavuješ ty. Takže na výlet si nenechat cizí dítě vnutit, stejně jako trvat na tom, že tvoje dítě bude v konkrétním čase doma (protože večeře, protože přijde návštěva, protože jedete pryč, protože má povinnosti).
Toho dosáhneš prostým rozhovorem se všemi aktéry - dcerou, kamarádkou a jejími rodiči.

Mě dojet někdo v autě a snažit se mi nacpat dítě, tak ho slušně, ale rychle vypakuju. :nevim:

Edit? A jo, ším je dítě starší, tím je potřeba víc přihlížet k jeho zájmům a potřebám. Ne všechno už bude jen podle rodičů. O umění kompromisu, respektu a domluvit se jsou lidské vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama