Psycholog kvůli asistentovi

Anonymní
15.5.20 23:40

psycholog kvůli asistentovi

Ahoj, jdeme s malým k psychologovi - navrhlo PPP, že by byl vhodný asistent ve škole. Co máme čekat? Jak to probíhá? Mám si něco připravit? Jak dlouho to trvá? Máte zkušenosti? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

856
16.5.20 08:18

Ahoj, ja myslim, ze to vsude probiha jinak. Vzala bych s sebou karticku pojistence, vysledky predchozich vysetreni(treba zpravu z PPP) a to nejlepe i s kopii, aby si to mohl psycholog zalozit a nezdrzoval se kopirovanim a zadanku, jestli ji mate. U nas ani zadanku nechteli. U nas to trvalo 3 hodinova sezeni. Sepsal anamnezu. Povidal si se mnou i s ditetem. Pozoroval dite pri volne hre. Dite dostalo ruzne ukoly, ktere melo plnit, kde se zkoumala inteligence, pozornost, jemna motorika, logicke mysleni atd. Bylo to prijemne setkani. Treti sezeni bylo uz pro nase dotazy. Ctvrte sezeni bylo po par mesicich, aby se zeptal, jak to funguje, probiha atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.20 22:20

@Oriseka Uf, tolikrát? Já si říkala max hoďka a jen jednou. Zprávu z PPP zatím nemám, ale do té doby mi ji snad vydají. V PPP dělali testy školní zralosti a úroveň inteligence, tak to třeba odpadne. Malý se chová jinak v kolektivu, jinak s dospělým a doma taky, tak nevím, co z toho vypadne.

• Nahlásit
  • Citovat
856
16.5.20 23:44
@Anonymní píše:
@Oriseka Uf, tolikrát? Já si říkala max hoďka a jen jednou. Zprávu z PPP zatím nemám, ale do té doby mi ji snad vydají. V PPP dělali testy školní zralosti a úroveň inteligence, tak to třeba odpadne. Malý se chová jinak v kolektivu, jinak s dospělým a doma taky, tak nevím, co z toho vypadne.

Tak urcite bude zalezet kam jdete. Ja jsem chtela kvalitni vysetreni, tak jsem byla rada za vice sezeni. Vlastne bych jich brala i vic, abych se mohla vždy s odstupem zeptat, jak dale postupovat. Takze mi jsme byli u docela vyhlasene klinicke psycholozky. Je mozny, ze to jinde odflaknou za 1 hodinu, ale to bych tedy nechtela. Dobra psycholozka dite prokoukne, ikdyz se s dospelymi treba chova jinak nez v kolektivu. Taky to musi byt detska klinicka psycholozka a ta dobra ma priserne dlouhe cekacky(i treba rok) nebo vubec nebere nezname lidi. My jsme za tou psycholozkou vazili i dlouhou cestu. Bezne lidi dojizdeji i pres celou CR. Co je tech par hodin oproti budoucimu stesti ditete ve skole?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 12:45

@Oriseka Tak to jsem zvědavá jaké to bude. Jdeme tam narychlo ať se asistent stihne než začne škola. Je to psycholog, co spolupracuje s PPP, tak ho snad mají prověřeného. Jinak bychom taky čekali nějaký ten měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
856
17.5.20 15:46
@Anonymní píše:
@Oriseka Tak to jsem zvědavá jaké to bude. Jdeme tam narychlo ať se asistent stihne než začne škola. Je to psycholog, co spolupracuje s PPP, tak ho snad mají prověřeného. Jinak bychom taky čekali nějaký ten měsíc.

Tak uvidite, jak to bude. My jsme meli stesti a slo to celkem rychle a asistenta dostal, ikdyz jsem mela hotove papiry v cervenci. A vy chcete asistenta nebo ne? Bude sedet s ditetem v lavici nebo bude dochazet k diteti dle potreby? To mi prijde jako nejlepsi varianta, aby nikdo z deti nevedel ke komu asistent pedagoga je. Protoze on je tam vlastne pro vsechny a deti jsou zle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 22:09

@Oriseka Asistenta chceme, bude i pro celou třídu, nebude s dítětem v lavici. Předpokládám, že až na občasné situace bude školu zvládat sám.

• Nahlásit
  • Citovat
856
17.5.20 22:35
@Anonymní píše:
@Oriseka Asistenta chceme, bude i pro celou třídu, nebude s dítětem v lavici. Předpokládám, že až na občasné situace bude školu zvládat sám.

Tak to je bezva. Docela me desi asistent sedici v lavici nebo na tom pristavku k lavici. To musi to dite pekne vyclenovat. Proc mate mit toho asistenta? Tak me prijde, ze kdyz uz je maji, tak je potrebuji k nekomu napsat, aby ho porad mohli mit. Syn ma asistentku ve skolce a ma to i nejake nevyhody, ktete vam nikdo predem nerekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19405
18.5.20 07:24

@Oriseka asistent se musí napsat na konkrétní dítě, jinak by v té třídě nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
18.5.20 07:29
@vokishka píše:
@Oriseka asistent se musí napsat na konkrétní dítě, jinak by v té třídě nebyl.

Tak jiste, ale neni vzdy nutne, aby kazdy vedel, ke komu je psany :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 12:31

@Oriseka Má problémy v sociální oblasti, začlenění do kolektivu, špatně zvládá změny, je hodně bázlivý. A trochu mám pocit, že v té třídě asistenta mívají a tak hledají na koho to napsat, což neznamená, že ho nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
856
18.5.20 14:01
@Anonymní píše:
@Oriseka Má problémy v sociální oblasti, začlenění do kolektivu, špatně zvládá změny, je hodně bázlivý. A trochu mám pocit, že v té třídě asistenta mívají a tak hledají na koho to napsat, což neznamená, že ho nepotřebuje.

Vzhledem k pocetnosti trid by, podle me, mohli mit asistentku v kazde plne obsazene tride, aby se to dobre zvladalo. Videla jsem dokument, kde asistent vlastne slouzil jako druhy ucitel, tzv. parove vyucovani a prislo mi to super. Stihlo se toho mnohem vic. Obavam se, ze to tak vesele zdaleka neni vsude a vzhledem k vysi platu bohuzel uroven asistentiu bude ruzna. Z asisentky ve skolce mam smisene pocity. Nejvic me na tom dostalo, ze kdyby si to pani treba rozmyslela, tak by syn nemohl nastoupit do skolky a cekalo by se, az se sezene jina asistentka, coz u nas pry bezne trva pul roku/rok. Pak taky, ze si ho mam nechat doma, kdyz asistentka chybi. Kdovi, co nas ceka ve skole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 23:04

@Oriseka U nas se chvíli uvažovalo o asistentovi ve školce, ale nakonec se to usadilo a zvládlo jen s ivp.
Ono když se má učit tak aby se pokryly požadavky různých úrovní u dětí, nebo jejich problémy, tak si to moc představit bez asistenta nedovedu představit. V první třídě už vůbec ne. Nevím jak to učitelky dělají, když některé děti už umí číst, počítat a jiné se teprve začnou učit písmenka, jiné se neumí soustředit, nebo je to pro ně moc nové.

• Nahlásit
  • Citovat
856
18.5.20 23:54
@Anonymní píše:
@Oriseka U nas se chvíli uvažovalo o asistentovi ve školce, ale nakonec se to usadilo a zvládlo jen s ivp.
Ono když se má učit tak aby se pokryly požadavky různých úrovní u dětí, nebo jejich problémy, tak si to moc představit bez asistenta nedovedu představit. V první třídě už vůbec ne. Nevím jak to učitelky dělají, když některé děti už umí číst, počítat a jiné se teprve začnou učit písmenka, jiné se neumí soustředit, nebo je to pro ně moc nové.

Maji to ty ucitelky narocne. To urcite. Treba tady je v prvnich tridach 33 deti. To nemohou delat nejak individualne nebo se nekomu uspusobovat, ale kdyz budu chtit rozumne pocetnou tridu, tak ho budu muset dovazet daleko a navic bude uplne odriznuty od deti z okoli. Takze nejspis stejne asistenta zaridim, aby ta uroven byla alespon prijatelna. Jen doufam, ze na tom nebude nejak bit. Jako ve skolce, kde se asistentka 95% casu venuje jinym detem, ale koho si mame nechat o prazdninach doma, je syn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 23:00

@Oriseka My budeme jezdit, ale jen v rámci města, tak to zas tak hrozné není. Bude tam méně dětí, což je pro nás hlavní. Doufám, že narazíme na fajn učitelku a asistentka bude taky v pohodě. Bude to záhul pro všechny.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama