Kamarádi a svatební dary

Anonymní
21.9.20 16:56

Kamarádi a svatební dary

Ahoj všem, měli jsme s manželem před 3 týdny svatbu a pořád mi leží v hlavě jedna věc. Nechci, aby to vyznělo povrchně a nevděčně, ale jsem jednoduše v šoku. Byli jsme na poměrně dost svatbách a všude se dávali peníze. My vždy dáváme za nás 2000, u někoho bližšího i více. No a polovina našich kamarádů přinesla pouze přáníčko, nebo třeba keramickou pokladničku prasátek a v tom 10 kc v drobných 8o. Popravdě jsme dost překvapení. Všichni jsou výdělečně činní… Samozřejmě člověk nedělá svatbu kvůli penězům a darům, ale nad tímhle mi zůstává rozum stát… vím, že to není jejich povinnost něco nosit, ale já bych se hanbou propadla…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19106
21.9.20 17:00

Tak kdyz jim to neni blby :nevim: ja bych nesla aspon tolik, co bude stát to, co na to svatbe projim a vypiju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
21.9.20 17:05

Anonymni - a byli pozvani jen na obrad nebo i na obed? Pokud tedy byli pozvani i na obed a jako darek Vam dali jen pranicko, tak to mi teda prijde hodne ujety. Ja osobne bych se hanbou propadla darovat jen pranicko a pritom zrat obed napr. za 600-1000 Kc/osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 17:06

@Alessia31
Byli pozváni na oběd i večerní raut plus neomezené pití…

• Citovat
  • Nahlásit
27716
21.9.20 17:07
@Anonymní píše:
Ahoj všem, měli jsme s manželem před 3 týdny svatbu a pořád mi leží v hlavě jedna věc. Nechci, aby to vyznělo povrchně a nevděčně, ale jsem jednoduše v šoku. Byli jsme na poměrně dost svatbách a všude se dávali peníze. My vždy dáváme za nás 2000, u někoho bližšího i více. No a polovina našich kamarádů přinesla pouze přáníčko, nebo třeba keramickou pokladničku prasátek a v tom 10 kc v drobných 8o. Popravdě jsme dost překvapení. Všichni jsou výdělečně činní… Samozřejmě člověk nedělá svatbu kvůli penězům a darům, ale nad tímhle mi zůstává rozum stát… vím, že to není jejich povinnost něco nosit, ale já bych se hanbou propadla…

Nosíme peníze. V rodině víc, jinak tak tu tisícovku na osobu. Prasátko s desetikorunou bych teda nedala, pokud bych byla zvána ke stolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
21.9.20 17:10

Kamarádka taky tohle řešila na svojí svatbě. Od jedné bandy asi šesti lidí dostali přání a tam za všechny pětistovku :mrgreen: mě to přijde vtipný :mrgreen: přijde mi adekvátní něco kolem tisícovky na hlavu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 17:12

@glaubie
To je ještě dobrý, my dostali od některých jen přáníčko nebo keramický prase a v něm 10kč.

• Citovat
  • Nahlásit
1066
21.9.20 17:14
@Anonymní píše:
@glaubie
To je ještě dobrý, my dostali od některých jen přáníčko nebo keramický prase a v něm 10kč.

Asi bych se tomu zasmála a mávla nad tím rukou. Stejně s tím nic neuděláte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5383
21.9.20 17:14

Je to divný, my vždy dáváme peníze taky většinou 2000kc.. Já jsem se vdávala dvakrát a takove skrblik mezi svatebním hosty jsem neměla ani v jednom případě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
21.9.20 17:21

V pátek se ženil syn, vybrali při 60 lidech zvaných na oběd a raut 90 000. V těch 60 byly i děcka - takže muselo se dávat dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.20 17:44

Asi budu jedina, ale je mi uplne fuk, co kdo da… my od kamaradu (svedkyne a jeji manzel) dostali prani a petistovku, nevim, proc bych to mela resit, svedkyne byla v te dobe tehotna, staveli barak… meli jsme malickou svatbu o 15 lidech, byli pozvani normalne na obrad, obed i raut, ale nezvali jsme je (a ani nikoho jineho) proto, ze neco dostanem, ale ze jsme je tam chteli… svatba i pres maly pocet lidi stala docela dost a naklady se nam nevratily ani z poloviny, ale opet, proto jsme tu svatbu nedelali… nikdy jsem o tom takhle nepremyslela a je mi fajn :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
122
21.9.20 17:49

Ale my jsme to taky nečekali a nedělali proto, aby něco dostali. Jen to píšu tak, jak to bylo a dost jsme se tomu divili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
21.9.20 17:51

Me to prijde trapny. Ja kdyz jdu s manzelem na svatbu, tak davame 2000 kc. Rodine vic. Stydela bych se poslat jen pranicko a jeste trapnejsi je 10kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
21.9.20 18:02

Je to divny, jsou to burani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5634
21.9.20 18:03

Jinak my s manželem nedostali kromě přáníčka nic od jeho otce. :nevim: