Kamarádka dcery se vytahuje

Anonymní
6.4.21 22:11

Kamarádka dcery se vytahuje

Moje dcera (8 let) má něj kamarádku, která ji při každém setkání mluví o jiných kamarádkach. Vytahuje se koho viděla, az z toho člověk má pocit, že moji dceru vůbec vidět nechce. Nechci se do jejich vztahu míchat, ale tráví spolu dost času, tím že se nechodí do školy, tak bohužel v místě bydliště má dcera nejraději právě tuto holku. Nejraději bych byla aby se spolu neviděly, ale dcera ji vídat chce. Neřesil někdo z Vás něco podobného?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52941
6.4.21 22:16

Proč by nemohla mluvit o jiných?
U nich zase třeba mluví o tvé dceři. Až bude příznivější doba, tak se třeba všechny sejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16016
6.4.21 22:18

Neřeš to a nehorť to - prostě malé holky nebývají všechny úplně sociálně zdatné.

Nesnaž se kontrolovat vrstevnické vztahy svých dětí, zejména pokud nejsi požádána o pomoc. Pokud tě něčím vytáčí malá holčička, tak je prostě nech si hrát tak, abys jim nemuela věnovat pozornost a dělej něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
6.4.21 22:24

@Kelsey Je to fakt moooc, my ty ostatní kamarády neznáme. Jsou to kamarádi rodičů, tj jedno. Jde o to, že ona o nich mluví přede mnou…pak s dcerou. Je to nepříjemné. My se také vídáme i s jinými, ale nikomu to necpeme. Není to fakt příjemný. Já mám kolikrát pocit že ona nás chce vidět aby nám jen řekla koho viděla a že to bylo super. A pak se zeptá mámy, jestli ještě dnes uvidí ty ostatní kámoše.

Příspěvek upraven 06.04.21 v 22:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
6.4.21 22:24

Když mi bylo podobně jako jim, tak jsem měl kamaráda, kterej taky vždycky vykládal, co všechno mají, koho všeho zná atd. Pak jsem zjistil, že žijou ve čtyřech lidech v přepaženým jednopokojáku, tak tak vyžijou a jsou rádi, že sotva znají sousedy. Prostě chtěl v něčem vyniknout, tak si vymýšlel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:28

@Ou jj snažím se už dlouho…kdyby chodily do školy, tak to vůbec neřeším. Musím věnovat té holce čas, taky u nás spí, atd
Nechci do toho zasahovat ale je to čím dál těžší. Ale díky!

• Citovat
  • Nahlásit
30311
6.4.21 22:32
@Anonymní píše:
Moje dcera (8 let) má něj kamarádku, která ji při každém setkání mluví o jiných kamarádkach. Vytahuje se koho viděla, az z toho člověk má pocit, že moji dceru vůbec vidět nechce. Nechci se do jejich vztahu míchat, ale tráví spolu dost času, tím že se nechodí do školy, tak bohužel v místě bydliště má dcera nejraději právě tuto holku. Nejraději bych byla aby se spolu neviděly, ale dcera ji vídat chce. Neřesil někdo z Vás něco podobného?

Zkus dělat něco jiného a neposlouchej ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7425
6.4.21 22:35

@handa30 Asi by mně taky takové jednostranné „vychloubání“ lezlo krkem. Ale když to tvojí dcerce nevadí, tak jdi z doslechu, ať si ušetříš nervy. A klidně styky s kamarádkou trochu omez vždy s pořádnou výmluvou, že už něco máte v plánu. Ale když to dcera nevnímá a nevadí jí to, těžko jí zakážeš kamarádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:39

@Russet ona za mnou přijde a říká mi to..už ji i kolikrát řeknu že teď tu má moji dceru a ať si jdou hrát..na společných procházkách se drží nás rodičů a říká nám to…minulé jela na kole za manželem a cpala mu že bude spát tam a tam…rodiče jí nic moc neřeknou, divné chování…já se držím ale kolikrát bych ji poslala někam :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:43

@Petule030 zakázat kámošku nemůžu…dcera ji má v místě bydliště nejraději, moc tomu nerozumím…snad z toho vyroste? Osobně mi vadí že musím tyhle věci „řešit“ poslala bych je samotné ven a hotovo..s tím ta druhá maminka úplně nesouhlasí, chce dozor

• Citovat
  • Nahlásit
4329
6.4.21 22:44

Čím míň, tím líp...

Žárlí… klasické holčičí problémy… HLAVNĚ TO NEŘEŠ!
tohle si musí ty naše holčičky opravdu vyřešit mezi sebou.. a věř, bude hůř.. třeba v 10-12.. to už pojedou na whatsappu (TikTok apod.) a tolik slz, jak se kdo s kým blokuje a s kým je nejka (aneb BFF), jenže za pár dní je BFF s někým jiným..
to jsou takové ty malé velké zrady, které se dějí v dětských srdcích, ale ony se s tím musí naučit žít a vypořádat!! tímhle se právě učí sociálním dovednostem…
máme ve třídě i maminky, které to hodně řešily a vždy to bylo těžce kontraproduktivní!
Takže dokud nelítají těžké nadávky a krev, tak to nech být..

No a nejlíp je fakt už holky pustit do bezpečného prostoru BEZ DOZORU (dvůr, zahrada?), jestli trvá druhá maminka na opaku, tak to je fakt průšvih.. je velmi těžké
najít kompromis.. bez hádek a rozhádání s rodiči kamarádek/kamarádů.. mně se to tedy v jednom případě (kamarád od školičky) nepovedlo, páč maminka samoživitelka byla typu, že kluk chodil bez celodenního jídla, ona celý den v práci, kluk (od 7let) celodenně bez dozoru, bez učení, bez splněných úkolů.. téhle mamince jsem řekla své a tím taky skončilo přátelství našich dětí :,(.. takže fakt Opatrně, opatrně našlapuj a čím méně intervence, tím lépe..

Příspěvek upraven 06.04.21 v 22:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30311
6.4.21 22:45
@Anonymní píše:
@Russet ona za mnou přijde a říká mi to..už ji i kolikrát řeknu že teď tu má moji dceru a ať si jdou hrát..na společných procházkách se drží nás rodičů a říká nám to…minulé jela na kole za manželem a cpala mu že bude spát tam a tam…rodiče jí nic moc neřeknou, divné chování…já se držím ale kolikrát bych ji poslala někam :)

Vždyť je to dítě. Když jsem s klukem na hřišti, sednu si bokem a sem tam mrknu okem. Když si se mnou nějaká holčička chce povídat, poslouchám. Bavím se s ní, jako bych se bavila se synem. Příjemná změna od drbání a bavení se o práci v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30311
6.4.21 22:47
@Lucy75 píše: Žárlí… klasické holčičí problémy… HLAVNĚ TO NEŘEŠ!
tohle si musí ty naše holčičky opravdu vyřešit mezi sebou.. a věř, bude hůř.. třeba v 10-12.. to už pojedou na whatsappu a tolik slz, jak se kdo s kým blokuje a s kým je nejka (aneb BFF), jenže za pár dní je BFF s někým jiným..
to jsou takové ty malé velké zrady, které se dějí v dětských srdcích, ale ony se s tím musí naučit žít a vypořádat!!
máme ve třídě i maminky, které to právě řešily a vždy to bylo těžce kontaproduktivní..
takže dokud nelítají těžké nadávky a krev, tak to nech být.

Toto se dá aplikovat i na syny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:55

@Lucy75 moc Diky!!’ Víš, ať si ty what’s upy resi samy..mne vadí ze jsem svědkem tohohle divného chování a jsem zvykla si to s každým hned urovnat..ale děti tj jiná liga :D notabene není to moje kamoska

• Citovat
  • Nahlásit
4329
6.4.21 23:01
@Anonymní píše:
@Lucy75 moc Diky!!’ Víš, ať si ty what’s upy resi samy..mne vadí ze jsem svědkem tohohle divného chování a jsem zvykla si to s každým hned urovnat..ale děti tj jiná liga :D notabene není to moje kamoska

já ti právě 100000% rozumím…
tolikrát jsem už chtěla něco někomu říct/napsat, ale vím, že by na to doplatily ty děti, takže to fakt nedělej, zasahuj do toho jen MINIMÁLNĚ.. když už jde fakt o extrém..
u nás šlo třeba o toho kámoše od školky - jinak totálně bezprizorního kluka - a to už jsem fakt musela něco říct, protože naposled když tu chudák byl (opět hladný celý den, tak dostal oběd) a pak jsme tehdy šli na bazén -on ve čtvrté třídě-balil se klasicky sám - a přišel tam bez plavek.. zcela typické, takto chodil i do školy, bez svačin, bez zaplacených obědů, já to prostě nedala, abych jí neřekla své a je mi jedno, že nemá peníze…

PS : a jestli se ta kamarádka chlubí tím, že má i jiné kámošky, tak to fakt není NIC ŠPATNÉHO, prostě se vytahuje, no.. pusť to jedním uchem tam, jedním ven.. a hlavně TOHLE by si měly vyříkávat už holky samy, bez vás dvou.. to je peklo takovéhle životní malichernosti řešit ještě pak třeba i s dospělým člověkem (její matkou).. dost mi v tomhle pomáhá má profese, protože když je nejhůř, tak přidám pár zážitků z výjezdů a mrtvol a oni si lidi hodně rychle srovnají priority, že tohle jsou fakt kraviny (pro ty děti ne, jasně) - ale objektivně - nejde o život, ani o zdraví, tak jde o CO? :lol: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat