Kamarádka nikdy neustoupí

Anonymní
24.5.21 10:06

Kamarádka nikdy neustoupí

Ahoj holky, prosím o radu jak se chovat ke kamarádce.
Máme stejně staré kluky, chodili spolu už do školky, teď jsou v první třídě, ale každý na jiné škole.
Během uzavření škol jsme se vídali. Teď už ne, o víkendu taky ne a jen proto, že kamarádka nikdy neustoupí…a když ona ne, tak já už taky ne. Udělala jsem to několikrát, ona nikdy.
Dokonce mi několikrát poslala citát, kterým se řídí: „Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.“
Jde o to, že kamarádka se může vždy sejít jen od cca 13 do max 17 hodin. O víkendu taky, nemůže být dýl, protože by prý nic nestihla. Když se chci třeba teď kvůli synově tréninku sejít až po 15 hodině, už je to na ni pozdě. Věci, které musí v podvečer dělat, nemůže udělat třeba předtím a jít venku později - nemůže kvůli synovi, který CHCE jít ven už tak brzy. To samé o víkendu - na nás je ve 13 hodin brzy, oni ale nemůžou jít ven až tak ve 14-14:30, musí jít v jednu a musí se od nás odpojit v 17 hodiny.
Za celé ty roky co spolu kamarádíme, jsme u nich nikdy nebyli, když jsem je zvala já, tak nikdy nemůže. Prý toho má hodně, a já to chápu - nakupuje rodičům, vaří, zve na obedy své dvě dospělé děti. Jim ustoupí. Mně ale nikdy…vždy se ožene tím citátem.
Můžete mi poradit jak se chovat? Nebo se prostě přestat stýkat?
Jak byste na tohle chování reagovaly? Prosím, omluvte anonymitu, ale pro mě to je docela citlivé téma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9638
24.5.21 10:09

Ať se vidaji jen děti, na ni bych se vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
24.5.21 10:13

No vykašlal bych se na ni, co jiného. Když nemůže ve 3, tak má smůlu, my jdeme ven ve 3, dřív nemůžeme, tecka. Kdyby jednou ustoupila ona jednou ty, tak je to ok. Ale aby pořád ustupovat jen jeden, to fakt nejde. Řekni jí, že jdeš ven prostě ve 3 a pošli ji k tomu ten citát… :D ne fakt, taková „kamaradka“ za to fakt nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1689
24.5.21 10:16

Chce se vidět? Ok, domluvíte se na čase, co vyhovuje oběma.
Nechce se vidět - ok, vidět se nemusíte.
Až takhle jednoduchý to je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
24.5.21 10:22

Vážně považujete za kamarádku někoho, kdo vám poslal citát, ve kterém vás označuje za nepřítele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
24.5.21 10:25

Ta je nejaka svihla, posilat kamosce citat o nepriteli.
Navic bud je otrok rezimu, nebo ma OCD, tohle neni uplne bezne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
24.5.21 10:29

Nemá kamarádka nějakou menší psychickou „poruchu“? Takhle lpět na časech určených pro daný činnosti - musí mít hodně těžkej život…
Co dělat? Dvakrát/ třikrát ji pozvat a pak se na ni vylaškat pokud se neozve sama, jednostranný kamarádství vlastně kamarádství neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:32

@Lucie_Sx no, já si říkala, zda není autista nebo asperger. Musí mít rituály a ve všem. Co vím, tak její manžel je celkem despotickej. On se špatně pohybuje, takže je veškerá péče o domácnost i syna na ní. I proto musí jít ven v tomhle čase, protože od těch 17 hodin musí být s manželem doma. Popravdě mě to už nebaví. Vždy si říkám, že je chyba u mě. Jenže s jinými kamarádkami problém nemám. Vždy se domluvíme jak nám to vyhovuje, sejdeme se později, když jedna nemůže…u této kamarádky to je nepředstavitelné. Čas vymazený na ven je neměnný, nezáleží na počasí, dni, ročním období - prostě venku 13- max 17. Nejpozději 17:15 musí být doma.

• Citovat
  • Nahlásit
2046
24.5.21 10:34

Pokud by mi zalezelo na tom, aby se videly deti a bez vas nemuzou, zkusila bych se odprostit od ‚otazky cti a principu‘ a zacala se starat ciste prakticky. Kdyz se to hodi i vam, tak to bude prima, kdyz ne, tak at se umlatej svyma pravidlama a my budeme mit svuj program.

Ten citat je trapnej :roll: :lol: vztahy fakt nejsou ‚kdo z koho‘ :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22252
24.5.21 10:37

Bude ti líp, když ji přestaneš řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 10:39

@Nickjmeno to už jsem zkoušela, jednou nemohla - nemůže se večer vzdálit z domu. Ať už kvůli manželovi nebo synovi. Nebo mi řekne, že syn by u nás něco rozbil - že je nešika.
Na podzim jsme s nimi byli na chatě mých rodičů - v 8 hodin si zalezli do pokoje a šli spát. Myslela jsem, že posedíme, děcka si pohrají…ale ne. Oni i doma chodí v 8 spát. I o prázdninách, na návštěvě, dovolené. Bylo mi řečeno, že kluk se budí brzy a proto musí jít brzy spát. Můj syn z toho byl nešťastný, myslel si, že budou spolu večer blbnout, zahrají si nějaké stolní hry a budou spát v jedné posteli. Ale ne.
V létě bysme měli jet zase a já už se teď děsím…

• Citovat
  • Nahlásit
2046
24.5.21 10:41
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx no, já si říkala, zda není autista nebo asperger. Musí mít rituály a ve všem. Co vím, tak její manžel je celkem despotickej. On se špatně pohybuje, takže je veškerá péče o domácnost i syna na ní. I proto musí jít ven v tomhle čase, protože od těch 17 hodin musí být s manželem doma. Popravdě mě to už nebaví. Vždy si říkám, že je chyba u mě. Jenže s jinými kamarádkami problém nemám. Vždy se domluvíme jak nám to vyhovuje, sejdeme se později, když jedna nemůže…u této kamarádky to je nepředstavitelné. Čas vymazený na ven je neměnný, nezáleží na počasí, dni, ročním období - prostě venku 13- max 17. Nejpozději 17:15 musí být doma.

Hele, na druhou stranu, je mozny, ze ona musi i pri svem zaprahu umet hospodarit se svou energii a takhle si to nastavila tak, aby dokazala fungovat na 100%. Kdyby treba obden musela dodelavat resty do pulnoci, tak se z toho do mesice zhrouti, to jen tak jako mozne vysvetleni :nevim:

Ja treba zjistila, ze s mou kamaradkou a jejim synkem dele nez vikend nedam, oni maji program od 6 od rana do 10 do vecera, my potrebujeme svuj klid a cast dne ‚proflakat‘ nebo se zasekavame, kdyz nas neco bavi. Nevidim duvod delat kazde 3 hodiny jinou peckovni aktivitu, kdyz me 2 dny bavi se ponorit do jedne. Ona nas pak povazuje za zdechliny :lol:

Takze se nasel kompromis ;) oni nas nechaj aspon vyspat a my zase ve vymezemy cas s jazykem na veste drzime tempo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1237
24.5.21 10:45

Na takovou „kamarádku“ bych se z vysoka vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6148
24.5.21 10:46

Proč si to děláš? Důvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32843
24.5.21 10:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím o radu jak se chovat ke kamarádce.
Máme stejně staré kluky, chodili spolu už do školky, teď jsou v první třídě, ale každý na jiné škole.
Během uzavření škol jsme se vídali. Teď už ne, o víkendu taky ne a jen proto, že kamarádka nikdy neustoupí…a když ona ne, tak já už taky ne. Udělala jsem to několikrát, ona nikdy.
Dokonce mi několikrát poslala citát, kterým se řídí: „Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.“
Jde o to, že kamarádka se může vždy sejít jen od cca 13 do max 17 hodin. O víkendu taky, nemůže být dýl, protože by prý nic nestihla. Když se chci třeba teď kvůli synově tréninku sejít až po 15 hodině, už je to na ni pozdě. Věci, které musí v podvečer dělat, nemůže udělat třeba předtím a jít venku později - nemůže kvůli synovi, který CHCE jít ven už tak brzy. To samé o víkendu - na nás je ve 13 hodin brzy, oni ale nemůžou jít ven až tak ve 14-14:30, musí jít v jednu a musí se od nás odpojit v 17 hodiny.
Za celé ty roky co spolu kamarádíme, jsme u nich nikdy nebyli, když jsem je zvala já, tak nikdy nemůže. Prý toho má hodně, a já to chápu - nakupuje rodičům, vaří, zve na obedy své dvě dospělé děti. Jim ustoupí. Mně ale nikdy…vždy se ožene tím citátem.
Můžete mi poradit jak se chovat? Nebo se prostě přestat stýkat?
Jak byste na tohle chování reagovaly? Prosím, omluvte anonymitu, ale pro mě to je docela citlivé téma

Prostě jí to vyhovuje. Ty to buď kousneš, nebo ne. Možná je skutečně Aspík, nebo má nějakou jinou poruchu. Každý máme něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat