Reklama

Kamarádství ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 19:15
Kamarádství ve školce

Ahoj.Asi to neni problém. Chci jen vědět, jestli to taky znáte nebo ne. Jestli to mám řešit pořád v hlavě. Dcera chodi od září do školky. Chodila rada. Až teď posledni dobou mi říká že se bojí jedné holčičky, ale že ji ta holčička neubližuje, jen jí říká že je blbá atd. Dcera ješté řikala, že kamarádila s Terezkou, ale ta už s ní nekamarádí, protože začla kamarádit se Sofinkou.To je ta, co dceři nadáva. Ach jo, jsem z toho trochu nesvá, říkala to tak smutně :( Co jí na to mám říct holky?

Reklama

Reakce:

Mefag-r
Kecalka 398 příspěvků 25.02.17 19:26

U nás je to samé. Také holka chodila, že se s ní nikdo nekamarádí. Že ta a ta holčička se s ní kamarádila a teď se s nekamarádí. Asi je to u dětí školkového věku normální

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 19:28
@Mefag-r píše:
U nás je to samé. Také holka chodila, že se s ní nikdo nekamarádí. Že ta a ta holčička se s ní kamarádila a teď se s nekamarádí. Asi je to u dětí školkového věku normální

A taky tě to tak trochu mrzí nebo to pouštíš druhým uchem ven?

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 25.02.17 19:28

Tohle je u dětí ve školce úplně normální. Určitě si najde jinou kamarádku a zase to bude v pohodě :)

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 25.02.17 19:28

Tohle je u dětí ve školce úplně normální. Určitě si najde jinou kamarádku a zase to bude v pohodě :)

Mefag-r
Kecalka 398 příspěvků 25.02.17 19:31
@Anonymní píše:
A taky tě to tak trochu mrzí nebo to pouštíš druhým uchem ven?

Také mi to bylo líto, ale vždycky jsem ji řekla, že je tam spousta jiných dětí, ať si najde jinou kamarádku

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 19:32

Vadilo by mi, pokud by synovi někdo nadával, úmyslně ubližoval. To bych si promluvila s učitelkou - ověřila bych si u ní informaci od syna a pokud by se to potvrdilo, tak bych jí požádala, aby na děti v tomto směru dohlédla.
Ale jinak mi ta přelétavá přátelství přijdou normální. kluk taky kamarádil s Dominikem, když jsem se ho po dvou měsících zeptala, jestli byl Dominik ve školce, tak mi povídá „Jakej Dominik?“. Pak zase frčel Martínek, teďka se shání, jestli bude ve školce Daník.
To, že si musí v kolektivu vybojovat své místo pod sluncem, je přirozené a někdy to nejde úplně snadno. Důležité je, snažit se dítě védst tak, aby si s tím poradilo a neneslo si nějaké šrámy na duši.

blobfish
Závislačka 4466 příspěvků 25.02.17 19:33

Vzpomeňte si na svoje dětství ;-)
Ale jestli se dcera opravdu bojí, probrala bych to s učitelkou v MŠ, jestli za tím třeba není ještě něco jiného.

Aspera
Generální žvanilka 20348 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 19:36

To nadávání bych řešila s učitelkou. S kamarádstvím je to tak, že dneska s touhle zítra to bude jinak.

Petulina33
Kecalka 202 příspěvků 25.02.17 19:55

Promluvte si s pani učitelkou, sama učím ve školce a občas se to prostě stane. Vždy se snažíme vést děti k tomu, že jsme všichni kamarádi a máme se stejně rádi. Některé děti jsou takové, že se snaží stáhnout někoho k sobě a jít proti jiným.. my se to vždy snažíme vyřešit. A bez problému :)

12tuna
Závislačka 2832 příspěvků 25.02.17 20:22

Vloni jsem řešila stejne, stále bylo Anička Anička. Jednou přišla poskrabana na krku a zádech. Nestezovala si, ale bylo po anicce. Za nějakou dobu jsem vedla malou do školky. Ta začala volat nadšením, ze před námi šla Emicka. Dobehly jsme je az u přesouvání. Ema se otočila na moji dceru a zakricela, ty nejsi moje kamarádka! Ja ti neřeknu ahoj. Ja cumela jako puk, dcera plakala a maminka od Emy bez jakéhokoli slova pokračovala ve strojeni. Nejraději bych ten den malou ani do školky nedala( jak mi ji bylo líto, ale tím bych ji nepomohla)Jen jsem ji utrela slzicky, objala a říkala ať si hraje třeba s verunkou. Ze to se stává, ze někdo se vzbudí levou nohou a pak rika osklive věci. Za tyden jsem zase slyšela jen Davídek to a Davídek ono. Deti jak ostatní píší, si musi své místo v kolektivu vybudovat a zkouší co muzou, musi…
jo a ted víc jak 2 měsíce máme stále Ema Ema. Dokonce si při vítáni a loučení dávají pusu. Podle paní učitelky jsou největší kamarádky. Ema je o půl roku starší a v hodne věcech sikovnejsi, tak mi to vůbec nevadí. A nad jejím výlevem v šatně jsme se uz s maminkou nad kávou zasmaly. Prý tehdy spěchala do práce. A az tam to na ni dolehlo, ze jiné dítě plakalo.

Janasas
Kelišová 5133 příspěvků 25.02.17 20:42

Já vím, že to asi zamrzí, taky jsme měla ukluka nedávno ve školce, ale bohužel si to děti musí to kamarádství řtešit sami.. Já jsme se taky pokoušela nějak dát dohromady děti od známé, protože bydlí pár domů od nás, ale prostě náš kluk jim prostě nesedl.. Ani ho nezdravili, když jsme přišli na hřiště a on k nim běžel, tak raději šli domů.. Nechtěli si s ním hrát měli své kamarády.. je to 3 roky z pátky a teď s tím klukem jsou denně pomalu celý den spolu :)
Ale vím to i z druhé strany, kdy mi kamarádka říkala, že její holka měla ve školce holčičku, která se na ni upnula, ale jeji dcera má své kamarádky, a pořád za ní chodí dokonce, i maminka holčičky ji pořád jakoby otravuje- kamarádku moji, a vnucuje dceru, že by holčičky mohly, spolu to a ono.. No a pak se šlo do první třídy a kamarádka mi říkala, že její dcera řekla, holčičce, že s ní sedět nebude, protože má jinou kamarádku a maminka hned volala večer, že co se stalo, co si holky udělaly..
A pak se nafoukla a nezdravily se.. Prostě asi by se mělo respektovat, s kým se děti chtějí hrát a ským ne, ono stejně i vynucené hraní neni to pravé ořechové..
Je jiné ubližování a nadavání, to bych zakročila Říkala mi, že co ji měla říct, prostě její holka měla jinou kamarádku..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama