Kamenná podlaha

442
1.7.21 08:18

Kamenná podlaha

Dobrý den, vím že zde není poradna stavíme svépomocí, ale i tak to zkusím. Jde mi o to, že mám starý barák a před domem kamennou podlahu nebo zápraží. A protože je strašně hrbolaté a díky dřívějšímu průjezdu traktoru jsou vyjeté koleje, ráda bych vše opravila. Přemýšlím tak, že kameny vydloubu, vyberu nějakou hlínu pod nimi, pak navezu štěrk a na štěrk písek. Pak naskládám kameny, samozřejmě si pomůžu nataženým provázkem pro udržení roviny. Nedělal jste to také tak někdo? A ještě poslední otázka myslíte, že to zvládnu sama? Foto nynějšího stavu dodám do diskuze. Děkuji za jakékoliv rady já se bohužel nemám koho zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
442
1.7.21 08:23

Současný stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
1.7.21 09:40

Uff no některé kameny můžou být fakt těžké.. určitě odhalit a něčím jak píšeš podsypat? Ale fakt nevím.. to si klidně můžeš uhnat kýlu, raději na to pozvi nějakého chlapa :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46842
1.7.21 10:03

No nevim teda, chodnik by z toho byl určitě pěknej, ale ja bych se do toho sama nepoustela :oops: a to se kolem zahrady pouštím do spousty věcí u kterých pak lituju, že jsem to vůbec začala :mrgreen:
Tohle by byl 100% ten případ.. Myslim, že některý ty kameny jentak nevydloubes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46842
1.7.21 10:04

Ale na druhou stranu současný stav nevypadá úplně pěkně, ale těch kamenů je škoda..
Ale obávám se, že sama ženská to nedáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2588
1.7.21 10:28

Vyrypavat ty sutry by se mi tedy nechtělo, přijde mi to jako úplně zbytečná práce. Navíc teď to mas nějak usazené, když to vyryjes a podsypes do roviny, riskujes, ze to bude málo a opět si to sedne dolů a bude nehezke. A budeš tam, kde jsi byla.

Vše se dá vyřešit chytře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nemůžeš to například nechat přejet nějakým traktorem úplně všechno několikrát a různými směry, aby se to proste srovnalo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To bych viděla jako řešení 8) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21626
1.7.21 10:58

To dáš… :pankac:. Zrovna dělám něco podobnýho. Vyndat šutry, podsypat hrubým makadamem a na to jemnější štěrk, nechat to chvíli sednout a pak znova osadit kameny. Není důvod, aby to ženská nedala. Já tu šoupu kamenama, co mají osmdesát kilo a víc, stačí jen trochu používat hlavu. Každej mi to tu chodí obdivovat a to ještě nejsem hotová. Těch keců, že to sama nezvládnu, jsem slyšela… :mrgreen: Prd leda, nenech se odradit, i kdyby to napoprvý dopadlo blbě, tak až to budeš dělat podruhý, už to půjde líp. Ten výsledek a pocit, že si to dokázala sama, stojí fakt za to… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
1.7.21 11:00
@Semtex píše:
Vyrypavat ty sutry by se mi tedy nechtělo, přijde mi to jako úplně zbytečná práce. Navíc teď to mas nějak usazené, když to vyryjes a podsypes do roviny, riskujes, ze to bude málo a opět si to sedne dolů a bude nehezke. A budeš tam, kde jsi byla.Vše se dá vyřešit chytře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nemůžeš to například nechat přejet nějakým traktorem úplně všechno několikrát a různými směry, aby se to proste srovnalo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To bych viděla jako řešení 8) ;)

Děkuju za názor. Popravdě, taky mě to napadlo, ale jedná se o zásep přímo u domu a tak to nejde. Já jsem už jednu část vydloubala a předělala. Jenže jak jsem to ničím nepodsypala, tak to sedlo a hlavně mi tam roste tráva a Randap používat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
1.7.21 11:04
@Leny5 píše:
Uff no některé kameny můžou být fakt těžké.. určitě odhalit a něčím jak píšeš podsypat? Ale fakt nevím.. to si klidně můžeš uhnat kýlu, raději na to pozvi nějakého chlapa :)

No chlapa mám na prd, ten se jen válí a říkal mi, že nejlepší bude dát tam zámkovku (nechat si udělat). Jenže zaprvé to je drahé a nemáme dodělaný barák a investovat cca 60 000 Kč možná víc do zámkové dlažby se mi nechce. A za druhé mám pocit, že na vesnici k takovému selskému stavení se úplně nehodí zámková dlažba. Jinak já jsem celkem odolná a dělám na zahradě úplně všechno, ale je pravda, že mám taky strach jestli to nerozďoubu a pak nebudu vědět co s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21626
1.7.21 11:06
@Lifka píše:
Děkuju za názor. Popravdě, taky mě to napadlo, ale jedná se o zásep přímo u domu a tak to nejde. Já jsem už jednu část vydloubala a předělala. Jenže jak jsem to ničím nepodsypala, tak to sedlo a hlavně mi tam roste tráva a Randap používat nechci.

Koukni na pinterest, tam najdeš návodů dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
1.7.21 11:10
@Janli píše:
To dáš… :pankac:. Zrovna dělám něco podobnýho. Vyndat šutry, podsypat hrubým makadamem a na to jemnější štěrk, nechat to chvíli sednout a pak znova osadit kameny. Není důvod, aby to ženská nedala. Já tu šoupu kamenama, co mají osmdesát kilo a víc, stačí jen trochu používat hlavu. Každej mi to tu chodí obdivovat a to ještě nejsem hotová. Těch keců, že to sama nezvládnu, jsem slyšela… :mrgreen: Prd leda, nenech se odradit, i kdyby to napoprvý dopadlo blbě, tak až to budeš dělat podruhý, už to půjde líp. Ten výsledek a pocit, že si to dokázala sama, stojí fakt za to… :palec:

Je moc děkuju, to mě povzbudilo. Já jsem právě už část dělala a nějak jsem to zmršila. Proto právě teď chci udělat vše jinak. Nejprve vydloubat kameny, pak odvozit část zeminy podsypat jak píšeš makadamem (nevím ještě co to je) a na to písek. Rovnat to chci podle provázku, klacku a vodováhy a pak pokládat. Je mi jasné že ne všechny kameny jsou stejně tlustý, tak to budu podsypávat a různě hloubit. Jen nevím jestli se po určité části dávají kameny naštorc kvůli odtoku vody a lepšímu usazení (nevím jak to napsat). Je teda pravda, že některé kameny jsou veliké možná klidně 80 kg, ale to chci dělat s pomocí pajcru, kulatin, rudlíku a budu to různě šoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
1.7.21 11:11
@Janli píše:
Koukni na pinterest, tam najdeš návodů dost.

Já jsem to právě hledala a nemohla jsem nic najít. Zadávala jsem špatně klíčová slova.
Musím to zkusit znova. Děkuju za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2588
1.7.21 11:13

A co si někde půjčit takovej ten velkej obouruční vibrátor na chodníky (nevím, jak se to jmenuje :P ) a trochu si s nim zaspasovat? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
1.7.21 11:21
@Semtex píše:
A co si někde půjčit takovej ten velkej obouruční vibrátor na chodníky (nevím, jak se to jmenuje :P ) a trochu si s nim zaspasovat? :D

Tak to nevím to mě nenapadlo, ale je to těsně u baráku, tak bych se i docela bála a hlavně si myslím, že bych si rozmlátila ty kameny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21626
1.7.21 11:55
@Semtex píše:
A co si někde půjčit takovej ten velkej obouruční vibrátor na chodníky (nevím, jak se to jmenuje :P ) a trochu si s nim zaspasovat? :D
Žaba :mrgreen:, ale na odvoz je potřeba vozejk a aspoň dva chlapy, má to asi 200kg
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat