Karanténa v domácnosti

23.2.21 08:45

karanténa v domácnosti

Ahoj, mám dotaz

Dnes jsem ve zprávách zaslechl, že nově do karantény nemusí lidi, co před 3 měsící prodelali covid, jak je to s tím, když je doma někdo nakažený a po 10 dnech končí karanténa, 1 další člověk je taky pozitivní (Karantena končí za 6 dní) a ostatní dle testů negativní, může ten kdo to prodelal ale už nema karantenu ven? nemyslím nákup ale cesta sám na chalupu vzdálenou 30min kde se s nikým nepotká. díky. je to myšleno jako 4 členná domácnost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23863
23.2.21 08:47
@adaddddddddd píše:
Ahoj, mám dotazDnes jsem ve zprávách zaslechl, že nově do karantény nemusí lidi, co před 3 měsící prodelali covid, jak je to s tím, když je doma někdo nakažený a po 10 dnech končí karanténa, 1 další člověk je taky pozitivní (Karantena končí za 6 dní) a ostatní dle testů negativní, může ten kdo to prodelal ale už nema karantenu ven? nemyslím nákup ale cesta sám na chalupu vzdálenou 30min kde se s nikým nepotká. díky. je to myšleno jako 4 členná domácnost. :)

To neni nove, to plati uz dlouho, tak pul roku. Ale ukoncenou izolaci ma jen v pripade, ze uz tri dny nema potize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21914
23.2.21 08:54

@adaddddddddd ano, ten kdo byl pozitivní, může po 10 dnech od testu, když nemá příznaky, ven - jet na chalupu určitě ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
23.2.21 08:57

@adaddddddddd zrovna to resime, dceri konci karantena v patek a nam ostatnim i presto ze jsme negativni az ve stredu. Ptala jsem jsem se hygieny a dcera v sobotu uz muze kam chce, jen je blby ze je ji 5 :mrgreen: :mrgreen: Jinak ten kdo to v minulych 90 dnech prodelal, tak nemusi do karanteny vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53251
23.2.21 09:01

Ano, komu skončí izolace nebo karanténa, může normálně ven, bez ohledu na to, s kým žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68951
23.2.21 09:15

To není nové. Nové nemusí do karantény očkovaní. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24182
23.2.21 09:48
@adaddddddddd píše:
Ahoj, mám dotazDnes jsem ve zprávách zaslechl, že nově do karantény nemusí lidi, co před 3 měsící prodelali covid, jak je to s tím, když je doma někdo nakažený a po 10 dnech končí karanténa, 1 další člověk je taky pozitivní (Karantena končí za 6 dní) a ostatní dle testů negativní, může ten kdo to prodelal ale už nema karantenu ven? nemyslím nákup ale cesta sám na chalupu vzdálenou 30min kde se s nikým nepotká. díky. je to myšleno jako 4 členná domácnost. :)

to není nic úplně nového. Jakmile ukončíš svou izolaci (ne dříve než po deseti dnech od pozitivního testu, minimálně tři dny bez příznaků - rozhodne tvůj lékař), tak můžeš kam chceš. Máš 90 denní dobu hájení (nemusíš na testy ani do karantény). A to i když pak někdo oneocněl přímo v rodině, ty jsi z toho na tři měsíce venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24182
23.2.21 10:47
@Lama Lama píše:

už je to potvrzené? :palec:
Ještě před pár dny museli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24182
23.2.21 10:49

@Ivana 85 tak zavolejte nějaký babičce, ať mladou vytáhne ven :) Když už je mimo karanténu, bude krásně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68951
23.2.21 10:54
@Mar__tanka1983 píše:
už je to potvrzené? :palec:
Ještě před pár dny museli…

Vyvolení ne. To udělali jako zpětnou omluvenku Babišovi. To je jak v září, to taky zpětně legalizovali tu jeho nekarantenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 15:37
@Lama Lama píše:

To není pravda. I očkovaný může být přenašečem Covidu. Jde o to, že ho sám nedostane. Ale ostatní nakazit může. Nebuďte sobci, lidi…

• Citovat
  • Nahlásit
23863
23.2.21 15:52
@Anonymní píše:
To není pravda. I očkovaný může být přenašečem Covidu. Jde o to, že ho sám nedostane. Ale ostatní nakazit může. Nebuďte sobci, lidi…

Vtipna. A realne si to predstavujes jak? Zdravotnici chodi do prace i v karantene, ockovani i neockovani, jak se to tedy u nich dela, aby nebyli sobci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68951
23.2.21 16:15
@Anonymní píše:
To není pravda. I očkovaný může být přenašečem Covidu. Jde o to, že ho sám nedostane. Ale ostatní nakazit může. Nebuďte sobci, lidi…

Uklidní se. Já si to nevymyslel obrat se na Blatnyho. Trvám na tom že pole nového nařízení očkování do karantény nemusí. Takže mi laskaveneosocuj že sobectví, jen předávám informace vlády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 16:42

@Lama Lama Nové opatření ale platí až od 1.3. kde právě očkovaní nemusí do karantény. V současné době ještě platí staré, tak se hned nepo.er za reakci.

Příspěvek upraven 23.02.21 v 17:39

• Citovat
  • Nahlásit
23863
23.2.21 16:56
@Anonymní píše:
@Lama Lama Nové opatření ale platí až od 1.3. kde právě neočkovaní nemusí do karantény. V současné době ještě platí staré, tak se hned nepo.er za reakci.

A ze takovych bude… Vzdyt jsou ockovani jen zdravotnici, co stejne pracuji furt, nebo lide nad 80, ti uz vazne nepracuji, jsou v karantene tak nejak porad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat