Nemůžu se úplně vyprázdnit

385
23.2.21 07:04

Nemůžu se úplně vyprázdnit

Ahoj, nemáte někdo prosím podobnou zkušenost?
Již asi 14 dní se nemůžu úplně vyprázdnit. Ráno mám stolici řidší a cítím, že ještě potřebuji, ale za boha nemohu nic vytlačit… Před den, když bych chtěla mi stolice absolutně nejde :( jsem z toho už zoufalá. Celý den jsem jakoby nafouklá, i v oblasti žaludku a cítím na jednom místě ve střevě jakoby překážku… nějaký cizí předmět nebo jak říct.. Už lékaře jsem byla již nesčetněkrát, UZ v pořádku, krev v pořádku. Na kolonoskopii jdu za měsíc. Mám hrozný strach, že mi tam něco roste… Bývá mi skoro denně nevolno a pořád na to musím myslet, protože už to trvá asi 4 měsíce, ale to jsem měla před tím jenom hrozné nevolnosti a pocit toho cizího předmětu, ale ne problém na záchodě.
Týden užívám probiotika Symprove, ale zatím beze změny…
Nesektala jste se některá s podobným nebo stejným problémem a co to může být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12215
23.2.21 07:39

Klidně nervy v prdeli. A nebo něco ukáže kolonoskopie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
23.2.21 07:49

Bych možná zkusila jeden den jíst jenom kysaný zelí. Asi si moc nepošmákneš, ale je to docela solidní kartáč. A pij hodně vody. Nemůžeš být třeba těhotná? Nebo oopravdu jen vynervovaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
23.2.21 07:54

@Bafonek Těhotná nejsem, děti mám dvě. Jako teď už určitě i vynervovaná jsem, protože to hrozně sleduju, ale na druhou stranu mi přijde, že tam fakt nějakou potíž mám, že by tohle dokázala psychika? Fakt nevím. Dr. mi napsal před 2měs AD, měsíc jsem je zkoušela, ale bez výsledku, tak už je neberu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6408
23.2.21 08:08

Nemáš hemeroidy? Kup se v lékárně gylcerinove cipky, po těch se vyprazdnis ráz dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
23.2.21 08:11

@JancaS84 TO nevím, vím o jednom malém vnějším, který mi zůstal po porodu, ale o vnitřních nevím… ty by to mohly způsobovat? Když mě vyšetřovali přes konečník, nikdy nic neříkali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 08:13

Může to být zácpa a ranní stolice může obcházet ten „špunt“. Zkus glycerínové čípky, do toho možná lactulozu - zvětšuje objem a změkčuje stolici.
Také to řeším, ale jsem po odstranění dělohy, takže si má střeva asi nemohou zvyknout.

• Citovat
  • Nahlásit
2777
23.2.21 09:05

První věc, ty antidepresiva jsi užívala moc krátce. Účinky jsou vidět tak kolem šestého až osmého týdne užívání. Tedy pokud to byla antidepresiva a ne nějaká berlička typu Neurol a spol.
Jako druhou věc ti doporučím zajít si na gynekologii, ať tě prohlédnou. Nezapomeň se zmínit o potížích, které máš. Ono všechno souvisí se vším (zkušenost z rodiny).
A zkus se uklidnit, zaměstnat se něčím jiným než myšlenkami na TU věc. Psychika dokáže udělat takové věci, že by ses divila. Zkus relaxaci, věnuj se koníčkům, dětem…
Po té kolonoskopii bude jasno. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
23.2.21 09:11

@Murka Za poslední rok jsem byla na gynekologii 3×, kvůli stejným-podobným potížím. prý vše v pořádku, jen dvě malé cysty vpravo.. mě to zlobí ale vlevo… Brala jsem Eliceu, ale raději bych chtěla zkusit zvládnout sama, než do sebe cpát prášky :,( je těžké na to nemyslet, když to cítím. Nemůžu se dočkat té kolonoskopie, že snad už budu po těch měsících utrpení něco více vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15384
23.2.21 09:54

To zní jako zácpa.
Kup si glycerinové čípky a pár dní po sobě je používej - nejdřív to zkus navečer, uvidš jak na to zareaguješ.

Případně když to nezabere, je na místě projímavý klystýr - cca 200 ml ricinového oleje a nebo glycerinu ohřátého na 37-38°C, případně by ti mohl asi i praktik předepsat roztok na projímavý klystýr. (nelej do sebe lítry vody při klystýru, téměř jistě potřebuješ rozmělnit tu zácpu, to voda úplně neumí)

Jinak teda užívat antidepresiva měsíc a vysadit je před tím, než zaberou je fakt idiotský nápad. Není divu, že pak ti ta nezvládnutá úzkost působí zácpy, které čteš jako umírámna rakovinu. Ve skutečnosit ti to experimentování s antidepresivy a svévoné vysazování mohlo tu zácpu dost posílit, pokud je tam souběh v rámci týdnů.

Takže pokud ti glycerinové čípky zaberou, smiř se s tím, že tvůj klíčový problém je to že se ti úzkost utrhla zpod kontroly a ničí ti život a začni to řešit.

Nejefektivnější cestou je psychoterapie a případně k tomu medikace a to medikace od psychiatra po důkladní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat