kartička pro invalidy pro 75 letého otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bonika69
Stálice 88 příspěvků 07.12.18 19:25
´kartička pro invalidy

Než začnu pobíhat po úřadech, tak se zeptám. Má smysl chtít vyřídit průkaz ztp na 75-letého otce, který chodí o berlích? Stav se již nebude zlepšovat, je tam naštíplý obratel, neoperovatelný. Jde mi o získání té kartičky do auta, protože ujde max. pár metrů. Dělám teď s ním kolečko po úřadech a nejhorší je právě ta logistika.
Ono otec to bude brát dost osobně, tak kdyby to nevyšlo, ať mě pak nevyčítá, že z něho dělám kripla.

Reakce:
sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 07.12.18 19:32

pokud potřebuje jezdit, tak se to vyplatí, jednak vyhrazené parkování, jednak levnější na placených parkovištích a mám pocit, že má zadarmo i dálnice

bonika69
Stálice 88 příspěvků 07.12.18 19:36

Já jsem špatně formulovala otázku. Jestli na zdravotní postižení typu chodím o berlích, ale chodím, tu kartičku dostane. Pátek večer, už jsem fakt utahaná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 19:39

Na toto ti nikdo neodpoví - záleží, kdo to dostane na stůl, co bude v lékařských zprávách atd. Můj syn (5 let) má průkaz ZTP - a to i když normálně chodí a nemá fyzické obtíže s chůzí. Ale má psychiatrické obtíže.

medunka23
Kelišová 7151 příspěvků 07.12.18 19:53

@bonika69 zkuz se poptat i obvodniho lékaře, ten dodává prvotní zprávu k posudkovemu a na něm závisí jak to napíše, otci to zkuz vysvětlit z praktického hlediska,že není na škodu to zkusit, že nerada vidíš když se musí trmacet daleko a takhle už jen kvůli parkování by to byla paráda.

kačka39
Kecalka 334 příspěvků 07.12.18 20:17

@bonika69 Myslím, že musí mít průkaz ZTP, nevadí, že chodí. Někteří ani viditelné problémy s pohybem nemají.
@sinapis.alba Dřív ta dálnice zadara byla., snad to stále platí. Jela jsem pro otce do lázní a dostala jsem potvrzení, že jedu pro něho, protože jsem neměla známku.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 07.12.18 20:29

to by měl dostat ztp bez problémů, leda že by byl posudkový doktor fakt haj*l.. tchýně má bechtěreva, chodit může (na kratší vzdálennosti) a cedulku do auta má

stinga
Závislačka 4446 příspěvků 3 inzeráty 07.12.18 20:33

no samozřejmě, že se to vyplatí, kdyby pro nic jiného, tak může parkovat na „postižených“ a to je dobrá výhoda

stinga
Závislačka 4446 příspěvků 3 inzeráty 07.12.18 20:34
@bonika69 píše:
Já jsem špatně formulovala otázku. Jestli na zdravotní postižení typu chodím o berlích, ale chodím, tu kartičku dostane. Pátek večer, už jsem fakt utahaná.

ano, když je stav nevratný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 20:35

v pohodě, šla bych do toho, nedávno jsem vyřizovala průkazku ZTP pro otce, je to lítání, ale dostal ji, ale on má onko onemocnění. V tvém případě bych se toho nebála.

iiiv
Extra třída :D 10982 příspěvků 07.12.18 21:04

táta je po operaci rozdrcené čéšky a pánve, po operaci páteře. Ujít nějakou vzdálenost mu trvá strašně dlouho a pak ho vše bolí a nárok nemá. Má nárok akorát naTP

g.sandova
Závislačka 3819 příspěvků 07.12.18 21:10

To ti tady nikdo neřekne, záleží na diagnoze a lékařích, praktickem a posudkovem. Žádné běhání to není. Vypln otci žádost. Doporučuji rovnou podat žádost nejen o průkaz ale i o příspěvek na mobilitu. Otci to dej k podpisu. Za zkoušku nic nedáte

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >