Kaše a jogurt - zavádění na noc

21.7.13 20:22

Kaše a jogurt

Ahojky chtěla bych někoho poprosit o vysvětlení, jak se to dělá při zavádění kaší na noc. Mléčná, nemléčná od kdy se zavádí, z čaho se dělá (zda z vody nebo odstříkaného mléka či sunaru) a tak, moc tomu nerozumím.

A ještě bych se chtěla zeptat, od kdy se dává jogurt a jaké značky jsou vhodné?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58873
21.7.13 20:27

Návody najdeš na krabicích, většinou jsou takové, že rozmícháváš ve vodě. A jinak třeba já dávala nemléčné, ale To je ve své podstatě Tvá volba, takže záleží, co vybereš ;) jinak jogurt jsme začínali v 7. měsíci, na značce nezáleží, ale mrkni do složení, ať v tom nejsou humusy, éčka a pod, stačí obyč bílý jogurt :palec: né light

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
21.7.13 20:28

@Zuzkačerná5 mléčná se dělá s kojeneckou vodou a nemléčná s UM, ale pokud odstříkáš tolik mlíka kolik je na přípravu kaše potřeba tak můžeš určitě nemléčnou udělat i z vlastního mléka..jinak s jogurtem by se mělo začít od 8. měsíce a nejlepší je prý bílá Hollandia..míchám to malé s rozmačkaným ovocem nebo s přesnídávkou aby to bylo sladké a snědla to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
21.7.13 20:37

My začali s kaší jako s prvním příkrmem v necelých 5 měs. a dáváme mléčnou. + kojenecká voda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
21.7.13 20:38

@Zuzkačerná5 Ahoj, já jsem příkrmy jela podle www.kojeni.net Jsou to trochu starší stránky, příkrmy se zavádí až od 6. měsíce, ale mně vyhovovaly. Jasné, přehledné, s rozumem. Nemám ráda takové hurá akce typu: Před 4 lety s 1. synem jsem měla některé potraviny zavádět jako alergička až po 1. roce, nejlépe snad v pubertě. Teď zase ve 4 měsících nehledě na to, že dvojkám byly korigovaně 2. Prostě zlatá střední cesta :-)
Na kaše doporučuju mléčné s UM, aby si dítě zvyklo na UM a ty pak měla menší problém s mlékem při odstavování.
Jogurt po 8. měsíci a také za mě Hollandii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6830
21.7.13 20:51

Kaše jsem dávala akurát mléčný, takže neporadim :nevim:
S tim jogurtem bych to brala s rezervou - protože to, že se začíná v 8. měsíci neni tak úplně pravda. Třeba naše doktorka ho doporučila už od půl roka. Ono je to tak, že každej doktor ti řekne něco jinýho, takže je pak na tobě, jak se rozhodneš ;) Taky jsme začínali s bílou Hollandií. Samotnou, malá má obyčejnej bílej jogurt ráda do dneška a to dostává už i normální s ovocem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
21.7.13 21:01

Když chceš začít s kaší, tak přece vůbec nemusíš začínat s mléčnou nebo s jogurtovou…
můžeš koupit nějakou normální jednodruhovou a rozdělat ji ve vodě, v MM nebo s trochou jablíčka/mrkve…
(jednodruhové ve zdravých výživách jsou jednoduché, a hlavně levné. ty mléčné zázraky z hyper-super jsou neuvěřitelně předražené)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
21.7.13 22:02

My meli kasi jako prvni prikrm v asi 4,5m, broucek byl desne hladovy a budil se mi na kojeni pomalu co 2 hod i v noci :zed: :zed: a kase na radu dr. zabrala dokonale, ptala jsem se ji, jestli mam rozdelavat nemlecnou s MM a tukala si na celo, ze pry proc si chci takhle pridelavat starosti :lol: malemu davam od zacatku mlecne kase a je spokojeny. Vyzkouseli jsme ruzne znacky a nejvic mu chutna asi Sunarka na dobrou noc. Jogurt jsem dala na radu dr. hned po 6m kontrole, a moc malemu chutna, mel by byt hlavne poctivy, ja kupuju Hollandii, Chocensky nebo Bio Olma, dr. zminovala i Activii, ze pry kazdy prcek si muze oblibit jiny jogurt, u nas chutnaji vsechny :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
21.7.13 22:11

Uz je tu vsechno napsane, jen doplnim - skoro vsude a vsichni doporucuji Hollandii, i ja s ni zacinala a pak tu zjistila, ze napr. Lidl prodava jogurt naprosto stejneho slozeni, pac je vyroben Hollandii a za zlomek ceny… Tak je to pry i v jinych obchodech (Billa apod.) staci juknout na slozeni a vyrobce… Dost se tim teda usetri… Ne, ze by na tom zalezelo, ale zalezi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
22.7.13 23:58

Ano v bille bílý jogurt clever za 4 kč vyšel v testu velmi dobře a ještě lídl. Až začnu s příkrmy tak budu kupovat tyto. A kaši rozhodně ze zdravé výživy, jsou zdravější a levnější a rozmýchají se s vodou nebo mlékem…rýžová, jahlová, pohanková..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
5.2.15 20:19

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné dát jogurt na noc? Máme jogurt z kozího mléka, děláme ho doma, takže je poctivý :). Malé je 8 měsíců a nějak mně nevychází ten jogurt na odpolední svačinu, protože malá spí tak dlouho, že na tu odpolední svačinku dávám oběd :D. A večer zatím nic a dopoledne také ne, protože ovoce vůbec nechce. Jogurt samotný kyselý jí moc chutná. A je vůbec dobré dávat už v 8 měsících jogurt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
5.2.15 20:21

V 8 mesicich jsem uz davala.
ja myslim, ze neuskodi ani vecer, ale proc ne dopoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7522
5.2.15 20:25

@janusak v 8 měsících je to na jogurt akorát, my jsme začali i o dva týdny dřív, protože se na něj syn hrozně hrnul, dr. řekla, že úplně v pohodě.
Mě teda jogurt na večer moc nesedí, ale to je asi osobní pocit, mám radši teplé večeře, na druhou stranu nevidím důvod, proč by měl jogurt večer vadit. Ale asi bych ho taky dala spíš dopoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
5.2.15 20:48

Ve tvém případě bych dala jogurt na dopolední svačinku.
Jinak mě dr. říkala, že dokud kojím tak jogurt není potřeba, že je to zbytečné a ať radši zkouším ovoce (syn ho taky moc nechce) Takže s jogurtem začnu od 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1155
5.2.15 20:52

Mohu se jen optat jakym jogurtem jste zacinaly??ja Holandii a nic moc musela jsem mu tam strouhnout jablko :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama