Recepty pro 9měsíční k obědu

Ily
454
15.7.13 10:39

Recepty pro 9m k obědu

Maminky, přešli jsme ze skleniček na vařenou stravu. Prcek má 9 měsíců. Koukám a hledám ať nevařím to samé, ale v časopisech a různě na netu vidím většinou to základní. Brambory s něčím. Zatím jsem navařila brambor, mrkev s kuřecím, pak jsem místo bramboru dala rýži s brokolicí a kuřecím. Dnes vařím těstoviny s mrkví a bez masa, at nem denně maso. Prosím o inspiraci popřípadě nějaké dobré stránky!
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29442
15.7.13 10:44

V 9 měsících jsem začala víc vařit „normální“ jídlo, právě z toho důvodu, že mi přestal ty mimi šlichty jíst. Takže klasické jídlo, upravené vzhledem k věku, bez soli a koření, naopak jsem třeba používala bylinky. Jela hodně u nás koprovka z UM nebo rajská, miloval špagety, dušenou mrkev se žloutkem a bramborem, pečené kuře s rýží, dost jsem mu dělávala i zapečené kuře v alobalu s jogurtem a červenou řepou, k tomu br. kaši, rizota, hodně mu chutnaly i směsky - dušené maso nebo jen různá zelenina… polévky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6790
15.7.13 10:45
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
15.7.13 10:48

@emimisek
My máme 11 měsíců a dneska dělám třeba maso na cibulce, k tomu hodím mrkev, trochu hrášku a k tomu rýži, nebo má malá ráda špenát s bramborem a žloutkem, květák, dýni (tu ale ze skleničky), dá se udělat třeba i rajčatová omáčka, spaříš rajčata, oloupeš a povaříš - k tomu těstoviny nebo i maso, nebo třeba koprová omáčka, základ vývar z masa, k tomu hodíš kopr a dáš mléko…
Tady jsou dobré recepty http://www.maminkam.cz/…nove-prikrmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
15.7.13 10:59

Já jsem malýmu v 9měsících dávala pomalu normální stravu.
Dobré maso třeba s rýží a zeleninou, ryzoto, omáčky rajská, svíčková..
Pečené kuřátko s bramborem, prostě aby v tom nebylo koření jen bylinky s bylo to upraveno třeba na másle nebo vodě.
Denně má polévku.
Většinou vařím tak aby to co máme k jídlu my mohl i malej, je mu 13měsíců.
Když dělám třeba smažák tak malýmu uvařím zvlášt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4725
15.7.13 11:07

Květák + brambor + žloutek + 1/2 lžičky OO (olivový olej).
Jablko + porek + maso (krůtí/králičí/telecí) + brambor/rýže + UM/mlíko. Řepa + cuketa + brambor + maso + OO. Špenát+ UM/mlíko + těstoviny/rýže + maso.
Hrášek + mrkev + kukuřice + brambor/rýže + maso + kousíček másla.
Dýně (pomixovat na omáčku) + těstoviny/rýže + maso + OO.
Petržel + mrkev (pomixovat na omáčku) + těstoviny + maso + OO. Červená loupaná čočka + maso/žloutek + OO.

Jako přílohu můžeš zkusit pro zpestření kuskus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ily
454
15.7.13 11:16

Děkuji, zpestřilo nám to jídelníček! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
15.7.13 17:50

Hele matlám co mi přijde pod ruku… jakoukoli zeleninu s masem a přílohu (brambor, rýže, těstovina, kuskus). Teď dělám víc jídla jako pro nás. Udělám to na hrubo, pak prckovi odeberu nemastný neslaný a nám to dochutim. Takže polívky, brambor s masem. Už jsem mu dělala i svíčkovou s těstovinama, rizoto, těstoviny s brokolicí nebo se špenátem, boloně, brambor s mrkví a masem.. cokoli. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama