Rajčatová, rajská s hovězím pro 9měsíční

2394
13.7.13 21:11

Rajčatová, rajská s hovězím pro 9m

Prosím o rady a nápady jak udělat rajskou či rajčatovou pro 9 měsíční holčičky :) zítra nejsem doma bude hlídat tatínek a taky vařit :-)
máme libové hovězí maso, rajčata a bezvaječné těstoviny
děkuji za rady a nápady :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10369
13.7.13 21:17
@Paikea píše:
Prosím o rady a nápady jak udělat rajskou či rajčatovou pro 9 měsíční holčičky :) zítra nejsem doma bude hlídat tatínek a taky vařit :-)
máme libové hovězí maso, rajčata a bezvaječné těstoviny
děkuji za rady a nápady :D

Dávala jsem mrkev, petržel, kousek celeru, oloupaná rajčata. Dala jsem vařit hovězí a pak to k tomu přišoupla. Nakonec rozmixovat a zjemnit buď mm nebo um nebo zakysankou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
13.7.13 21:18

Vývar z hovězího, jen lehce osoleného, kořenová zelenina, cibule jako normálně. Na másle podusit rajčata (bud spařená oloupaná nebo i se slupkou a pak přepasírovat), zaprášit pohankovou moukou, zalít vývarem, dochutit jako klasickou rajskou (bobek, nové koření, hřebíček), pokud nechcete sladit normálním cukrem, tak trošku třtinového. Těstoviny uvařit v neslané vodě, nakrájet na kousíčky, pokud už teda holčičky koušou, maso bud nakrájet nebo pomlít zase podle toho, jak jsou schopné ho pojíst.
Tohle miluje každé malé dítě, takže jim určitě bude chutnat!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17011
13.7.13 21:18

Hovězí maso jsem dala vařit. Když bylo měkké, tak jsem ho vyndala a tu vodu jsem použila na podlitý nakrájených rajčat. Když rajčata změkly, tak jsem je přepasírovala přes sítko, dochutila troškou bazalky, pažitky, petrželky,(nebo jen skořici, jako sladší verzi), do toho pokrájela to maso a podávala s těstovinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
13.7.13 21:29

Jasně, ta kořenová zelenina z vývaru se dá přidat při pasírování do omáčky, aspon zhoustne bez přílišného množství mouky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
13.7.13 22:05

@Iffka A to už může takový koření a dochucovadla? Já pořád nic nedávám. jen vařím a ve vodě různou zeleninu. Právě přemýšlím, jak to oživit, aby to nebylo pořád dokola :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
13.7.13 22:24
@eetel píše:
@Iffka A to už může takový koření a dochucovadla? Já pořád nic nedávám. jen vařím a ve vodě různou zeleninu. Právě přemýšlím, jak to oživit, aby to nebylo pořád dokola :think:

To by mě taky zajímalo. Mám taky 9 měsíční. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
13.7.13 22:37

Tak zrovna s rajskou bych byla opatrna, rajčata můžou být alergen :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
13.7.13 23:26

@Tereza1986 hele prej uz se muze pomalu s korenim zacinat, teda sul az od roka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2273
13.7.13 23:36

Mě teda mudr. říkala, že rajčata do roka nee :nevim:
Ale co doktor, to názor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
13.7.13 23:39
@Hančíí píše:
Mě teda mudr. říkala, že rajčata do roka nee :nevim:
Ale co doktor, to názor…

Mně všichni říkali, co nejvíc jídel vyzkoušet do roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
13.7.13 23:40
@Aluse píše:
@Tereza1986 hele prej uz se muze pomalu s korenim zacinat, teda sul az od roka

Tak to se na to taky vrhnu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
13.7.13 23:43

@Hančíí me sezral rajce v 6m, protoze mu ho pritel dal a az ode me se dozvedel ze se nedoporucujou…a nic se nestalo, to samy jahody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34541
13.7.13 23:44

@Tereza1986 ja uz mu delala brambory s koprem, ma je rad s kminem a ted sem nekde vyhledala ze se smi i hrebicek…uz premejslim ze fakt zacnu varit stejny jidla jak pro nas, ale jeho varka bude osizena o sul a treba o ostry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
14.7.13 00:10

Podle nových poznatků o alergiích už neplatí nedávat něco do roka, ale naopak dát ochutnat prakticky všechno, dokonce se píše do konce 6. měsíce. A ohledně koření, myslím, že v 9m se mohou bylinky, kmín, prostě takový ty jemný koření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama