Kašel - dvouleté dítě

Anonymní
27.12.19 23:49

kašel dvouleté dítě

Dobrý den, prosím o radu, mladší syn chytil od staršího sourozence kašel, kašel trvá od pondělí, ve středu v noci začal mít syn v noci horečku max. do 38,5. Od té doby vodnatá rýma, kašel, horečka, dneska jsem šla k pediatrovi, ale byla plná čekárna dětí, syn má příšerný strach z doktorů, takže jsme to vzdali, nevydržel čekat. Vodnatou rýmu odsávám, na kašel dávám 2× denně acc sirup horečku srážím střídavě paralen a nurofen. Přemýšlím, zda zítra nemám jet na pohotovost aby ho někdo poslechl. Nebo myslíte, že ke kašli prostě horečka bývá? Ten kašel: on krásně hleny vykašlává, ale v noci ho to budí i přes fenistil, nesípe, ale chrchlá. Jako chápu, že dva dny horečky, asi není dlouho, ale pak s zase říkám, abych něco nezanedbala, pořád mi napadá zápal plic. Díky za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12173
28.12.19 00:23

Prestala bych srazet teplotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
28.12.19 00:34

Jestli má do 38,5 tak nechápu, proč tak drasticky srážíš. Tělo vůbec nemá šanci zabojovat a pak se to takhle vleče. Nesrážela bych vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 00:56

Když padne 38,5 tak srážím, já se bojím febrilních křečí.

• Citovat
  • Nahlásit
12173
28.12.19 01:15
@Anonymní píše:
Když padne 38,5 tak srážím, já se bojím febrilních křečí.
ty jsou pri prudkem rustu teploty, ne z vysich teplot
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 01:49

Kolik dní mohou tak horečky z nachlazení trvat? Já už mám vážně strach.

• Citovat
  • Nahlásit
4
28.12.19 09:08

ACC se dává jen v ranních hodinách. Právě z důvodu pozdějšího nočního buzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
28.12.19 11:46
@Anonymní píše:
Když padne 38,5 tak srážím, já se bojím febrilních křečí.

A už je měl?
Ony jsou z prudké změny teploty, ne z vyšší. Dcera je měla z prudkého poklesu právě po léku :nevim:. Takže od té doby nesrážím, jen dělám zábaly, když už to stoupne moc.
Když teploty srážíš, tak se nemoc prostě vleče daleko déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2869
28.12.19 11:47

Zrovna vcera jsem byla s 2 letakem u Dr kvuli ryme (i zadni), zvysene teplote, kasli a rudemu krku. Chceme odjet na hory, tak pro jistotu. Dr rikala, ze klasika lecba - neco na kasel, kapat do nosu a tyden v klidu. Pokud ma nad 38, klidne bych mu Panadol/Nurofen dala (hlavne pred spanim), jinak nechat telo bojovat. Zapal plic bys poznala. Cerstvy dvouletak ho mel a bylo videt, ze se mu tezce dycha, nemohl se skoro nadechnout. Temer nekaslal a byl bez rymy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19515
28.12.19 12:03

Když teplota nepolevuje třetí den… Zatím bych pockala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 14:26

@iiiv @Lucie_Sx Tak to jsem si myslela taky a to uz jsem zaslouzila matka, nez jsme 26. jeli presne kvuli tomuto na pohotovost - horecky kolem 38 a daveni kvuli kasli 3 dny po sobe. Mlada doktorka me sjela, ze nesrazim teplotu, ze snad chci mit malou v krecich a co delam na pohotovosti, ze tam mi viry neudelaji a nema k dispozici laborator, ze si mam vycekat sveho detskeho lekare ve vsedni den.

• Citovat
  • Nahlásit
10646
31.12.19 01:22
@Anonymní píše:
@iiiv @Lucie_Sx Tak to jsem si myslela taky a to uz jsem zaslouzila matka, nez jsme 26. jeli presne kvuli tomuto na pohotovost - horecky kolem 38 a daveni kvuli kasli 3 dny po sobe. Mlada doktorka me sjela, ze nesrazim teplotu, ze snad chci mit malou v krecich a co delam na pohotovosti, ze tam mi viry neudelaji a nema k dispozici laborator, ze si mam vycekat sveho detskeho lekare ve vsedni den.

A myslíš tím co přesně..?

Doktoři srážení teploty holt doporučují skoro všichni šmahem, no, ale to neznamená, že to tak musíme všichni dělat.
Já si to nejdřív vyzkoušela sama na sobě a třítýdenní vleklé únavné virózy (nadupaná paralenem a vším dalším možným) jsem bez léků zkrátila na tak čtyřdenní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat