Svědící dlaně u dvouletého dítěte

2306
27.12.19 20:33

Svědící dlaně u dvouleteho

Ahoj, nějaká rada, typ? Syn má čerstvě dva roky, od minulého víkendu se v noci budí a šíleně si drbe dlaně. První dny jsem to moc neřešila, přes den to skoro nedělal, v noci se ale opět budil a dral si dlaň vším co mu přišlo pod ruku. Postupně se přidala i druhá dlaň a teď už má par konečků prstů suchých, hrubých. Ekzem jako takový tam neni, jen trosku zarudle. Dnes jsem chtěla jit k dětské, ale má volno a zástup bere jen vážné případy a pohotovost je blbost. Asi nejvíc ho to svědí v noci, přes den to tak hrozné není. Takže otázka co to muže být a jak vydržet do pondělí? Dávám mu fenistil kapky na noc, což vydrží tak půl noci a musim dávat znovu a nasla jsem ještě fenistil gel a tím to v tom nejhorším maznu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
796
27.12.19 20:45

A nemá dishydrozu? V tom zarudnutí jakoby malinké bílé tečky, po kterých, když prejedes silně může i lehce vytéct tekutina? Já totiž dishydrozu mám a příznaky stejné. Dlaně bych si uskrabala a mám to i na prstech. Bojuju s tím už tři roky. Tak doufám, že to není ono. Jinak nevím, co by to mohlo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
26.10.20 09:58

@Marben Ahoj, prosím můžu se zeptat jak to se svěděním dlaní dopadlo? Syn má teď to samé, ale na dlani nic nemá, jen začervenání od škrábání. Vzbudí se uprostřed noci že ho to moc svědí. Po chvíli to odezní a zase usne.. už je to tak třetí noc. Vím že si nevymýšlí. Má šest let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3289
26.10.20 10:25

Covid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
26.10.20 11:02
@jita22 píše:
Covid?

Ne né, to jako vážně? :roll: Četla jsem o covidových prstech, opuchlé a svědivé, na nohou.. spojení covid a svědící dlaň jsem teda ještě nikde nečetla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
30.10.20 14:12

@Oplatečka zdravím :) tak popravdě ono to vymizelo samo, fakt tam nic nemá, ale občas v noci si vezme moji ruku a nehtama se skrabe na dlani. Podle mě je mu to ale už jen příjemné :nevim: byla jsem s zim tenkrát u kožní, dala nám tenkrát nějaké mazání, ale bez efektu, přešlo to samo. Já v noci mazala spis fenistilem nebo mu dala par kapek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat