Vánoční návštěvy a dítě s teplotou

978
27.12.19 20:36

vánoční návštěvy a dítě s teplotou

Holky zdravím vás, chci se s vámi poradit ohledně návštěv příbuzných. Nyní přes svátky jsem byly u manželovy rodiny, kde se naše malá pravidelně setkává s bratranci a sestřenicemi. Po asi hodině návštěvy ze švagrové vylezlo, že její ani ne dvouletý syn má 38 teplotu a snad měl předtím i Panadol, ale jinak je vlastně uplně v pohodě. No hrklo ve mě, zaprvé jsem tam měla svoji malou, ale taky jsem čerstvě těhotná, že to manželova rodina ani neví, ale to je asi jedno, protože situace by se nezměnila. Stává se nám to tam opravdu opakovaně, že neřeší, že se běžně děti sekávají nemocné a zdravé, a to bez předchozího upozornění. Už několikrát jsem se ozvala, ale asi ne dost důrazně, manžel jim už říkal taky. řekněte mi, jak byste se v podobné situaci zachovaly vy, když se rozbalují dárky, zavelet, oblékat se a jedeme domů? to je asi dost divné, ale proč bych se měla cítit blbě já, když já bych si toto v životě nedovolila, jet někam s nemocnou malou. Nyní mají oni přijet o víkendu k nám, jak mám reagovat, pokud některé dítě opět bude mít teplotu, kašlat nebo cokoliv jiného? Já fakt nechci působit ani tady ani před nimi jako úzkostlivá matka a snad ani nejsem, ale osobně toto nesnáším ve školce ty nemocné děti a v rodině je to snad ještě horší. Celkem jsem si s malou s maroděním užily obě dvě a když jsem konečně nějaký čas ok, nechápu, proč bych měla riskovat. Navíc jsem sama těhotná, tak tím spíš. Co mám teda v neděli dělat, když opět přijedou nemocní, nebo jim už předem napsat varování nebo já už nevím… Nerada bych, aby si mysleli, že se návštěvě chci vyhnout, to vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
27.12.19 20:39

Hele já bych byla upřímná. Pro mojí matku jsem v tomhle asi taky úzkostná, ale nevim proč bych měla dobrovolně vystavovat svoje dítě nějakýmu jinýmu, nemocnýmu :zed: normálně bych se ozvala, ale asi už o těch Vánocích, že takto se mi to nelíbí.

• Citovat
  • Nahlásit
8005
27.12.19 20:41

Asi bych se jich dopředu zeptala, jak to s malým je, co ta teplota, jeslti to bylo přechodné a nebo kašloua atd.. Mohl byt jenom mít náchlad- prochladlý, třeba ani nebude kašlat, rýmatd..
Pokud by řekla, že kašlou atd, tak bych jim pokud to tak cítíš, řekla, at se nezlobí, ale že jsme konečně chjvilku zdraví a nechcete zase marodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16720
27.12.19 20:42

My se teda se svagrovou vzájemně varujeme a říkáme si, co kdo ma.. Jestli navsteva ano, nebo ne.. To same i s kamaradkami. Napíšeme si, hele nasi maji rymu.. Ona odpovinasi taky, prijedem. Nebo nase nemaji, uvidíme se jindy. Nebo ona píše malej kasle.. Ja napišu, na kasel Kaslem, přijeďte. Svagrove bych důrazně rekla, aby ti priste rekla, kdyz budou deti nemocne, ze se sama rozhodnes, jestli prijedete nebo ne.. A pred nedelni navstevou bych ji normálně zavolala a zeptala se, jestli uz je jeji syn bez teplot, ze jsi rada, ze je tvoje dcera chvíli zdravá. Lhat ti snad nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1802
27.12.19 20:43

Jo to znám. Švagr k nám taky pravidelně chodí se svou dcerou s rýmou, kašlem s antibiotikama po angině :zed:. No vadilo mi to, protože naše to pravidelně chytala a já končila na OČR. Takže to hlásím předem na návštěvu klidně, ale jen pokud je malá zdravá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19550

Normalne jim predem zavolej, jestli jsou vsichni zdravi, bohuzel ohleduplnost k okoli klesa. Navic tyto oslavy jsou vzdycky mor, lidi se chteji videt, tak nejakou teplotu/rymu/kasrl neresi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978

@Janasas pry měl dva dny teplotu a doteď má hodně rýmu, počítám že do neděle úplně zdravý nebude. No citim ti tak, ale zároveň je mi to velmi nepříjemné. Ale asi už budu jednat bez servítek, když náznaky nepomáhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
27.12.19 20:47
@tereza12345 píše:
My se teda se svagrovou vzájemně varujeme a říkáme si, co kdo ma.. Jestli navsteva ano, nebo ne.. To same i s kamaradkami. Napíšeme si, hele nasi maji rymu.. Ona odpovinasi taky, prijedem. Nebo nase nemaji, uvidíme se jindy. Nebo ona píše malej kasle.. Ja napišu, na kasel Kaslem, přijeďte. Svagrove bych důrazně rekla, aby ti priste rekla, kdyz budou deti nemocne, ze se sama rozhodnes, jestli prijedete nebo ne.. A pred nedelni navstevou bych ji normálně zavolala a zeptala se, jestli uz je jeji syn bez teplot, ze jsi rada, ze je tvoje dcera chvíli zdravá. Lhat ti snad nebude

Jo však takto je to normalni, s kámoškama to mám taky tak, ale kamarádky si narozdíl od rodiny člověk může vybrat. Asi to tedy necham na sobotu večer ci neděli ráno a zeptám se ještě jednou na aktuální stav. No snad lhát nebude, i když tchýně se už párkrát snažila zatajit, že je hlídala s bratrancem dohromady, přičemž bratranec byl nemocný a malá zdravá, ale pokaždé to prasklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385

@Zuzanec zkus to říct, jak to je, oni mají přijet k vám? Asi bych je poprosila, že tvoje dítě bylo od vašeho posledního shledání nemocné a nemá teď dobrou imunitu, tak jestli by ti mohli dát predem vědět, kdyby někdo z nich byl nemocný…

Já to třeba tolik neřeším, když je to rýma, trochu kašel, ale jako s teplotou bych s dítětem nikam nejela a doufám, že ani nikdo z rodiny a známých, jediná výjimka by možná byla teplota od zubů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8005

@Zuzanec jeslti to tak cítíš, že ti je návštěva nepříjemná, řekni to..
Třeba někdo napíše, že se to hrotí, ale třeba u nás se točíme, děti, já děti, od října, a taky bych byla naštvaná, kdyby mi tady zase někdo něco dotáhl..
Takto jela sestřenka k babičce na půl dne a ta 3 týdny, ležela.. Je to starý člověk to ano, ale jde o to, že oni měli obyč rýmu, podle nich, ale babička to odnelsa ze zánětem průdušek..
U nás zase rýma, jako taková nevadí, ale bohužel má kluk hodně náchylné uši a pokaždé při rýmě, je chytně, taky už prostě radši nejdem někde.. Pro ty, kdo toto třeba neznají, jim to přijde hrocení, ale zase člověk ví jak to má doma.. na co jsou jeho děti náchylné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
@Cuddy píše:
Normalne jim predem zavolej, jestli jsou vsichni zdravi, bohuzel ohleduplnost k okoli klesa. Navic tyto oslavy jsou vzdycky mor, lidi se chteji videt, tak nejakou teplotu/rymu/kasrl neresi.

Přesně tak, Vánoce, tak přece nebudou sedět doma. Ale my se celkem vídáme i mimo svátky, ale oni jsou fakt v tomto magoři, celá rodina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
27.12.19 20:49

Na toto já jsem pes, nesnáším, když k nám někde přijde nachcípaný, hned ho pakuji, není potřeba, abychom něco zbytečně chytli. A to už mám děti větší. Někteří lidi jsou prostě fakt tupí, nebo co. Musíš si to zařídit po svém a ničeho se neboj. V začátku těhu může prostě být infekce riziková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30231
27.12.19 20:50
@Zuzanec píše:
Holky zdravím vás, chci se s vámi poradit ohledně návštěv příbuzných. Nyní přes svátky jsem byly u manželovy rodiny, kde se naše malá pravidelně setkává s bratranci a sestřenicemi. Po asi hodině návštěvy ze švagrové vylezlo, že její ani ne dvouletý syn má 38 teplotu a snad měl předtím i Panadol, ale jinak je vlastně uplně v pohodě. No hrklo ve mě, zaprvé jsem tam měla svoji malou, ale taky jsem čerstvě těhotná, že to manželova rodina ani neví, ale to je asi jedno, protože situace by se nezměnila. Stává se nám to tam opravdu opakovaně, že neřeší, že se běžně děti sekávají nemocné a zdravé, a to bez předchozího upozornění. Už několikrát jsem se ozvala, ale asi ne dost důrazně, manžel jim už říkal taky. řekněte mi, jak byste se v podobné situaci zachovaly vy, když se rozbalují dárky, zavelet, oblékat se a jedeme domů? to je asi dost divné, ale proč bych se měla cítit blbě já, když já bych si toto v životě nedovolila, jet někam s nemocnou malou. Nyní mají oni přijet o víkendu k nám, jak mám reagovat, pokud některé dítě opět bude mít teplotu, kašlat nebo cokoliv jiného? Já fakt nechci působit ani tady ani před nimi jako úzkostlivá matka a snad ani nejsem, ale osobně toto nesnáším ve školce ty nemocné děti a v rodině je to snad ještě horší. Celkem jsem si s malou s maroděním užily obě dvě a když jsem konečně nějaký čas ok, nechápu, proč bych měla riskovat. Navíc jsem sama těhotná, tak tím spíš. Co mám teda v neděli dělat, když opět přijedou nemocní, nebo jim už předem napsat varování nebo já už nevím… Nerada bych, aby si mysleli, že se návštěvě chci vyhnout, to vůbec.

Nemocné dítě nikam netahám. Pokud smrká nebo kašle, případným návštěvám sděluji. Dětným i nedětným. Kdyby mi to dopředu nikdo neřekl, byla bych naštvaná. Protože fakt nestojím o další nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
27.12.19 20:50
@Cuddy píše:
Přesně tak, Vánoce, tak přece nebudou sedět doma. Ale my se celkem vídáme i mimo svátky , ale oni jsou fakt v tomto magoři, celá rodina
@Zabatko píše:
Na toto já jsem pes, nesnáším, když k nám někde přijde nachcípaný, hned ho pakuji, není potřeba, abychom něco zbytečně chytli. A to už mám děti větší. Někteří lidi jsou prostě fakt tupí, nebo co. Musíš si to zařídit po svém a ničeho se neboj. V začátku těhu může prostě být infekce riziková.

Už jsem přemýšlela, že jim to těhotenství snad oznámím, abych měla důvod je vypakovat. A jak je jako vyhodis, dojdou, sednete si do obýváku, někdo zakasle a?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19550
27.12.19 20:51
@Zuzanec píše:
Jo však takto je to normalni, s kámoškama to mám taky tak, ale kamarádky si narozdíl od rodiny člověk může vybrat. Asi to tedy necham na sobotu večer ci neděli ráno a zeptám se ještě jednou na aktuální stav. No snad lhát nebude, i když tchýně se už párkrát snažila zatajit, že je hlídala s bratrancem dohromady, přičemž bratranec byl nemocný a malá zdravá, ale pokaždé to prasklo

Tak pak se musis prizpusobit ty. Ja mela tehotenstvi vymodlene, takze prvni trimestr jsem eliminovala veskera rizika nakazy, takze minimum navstev, zadna mhd… Nemocne dite vem cert, to je jen neprijemnost, ale ty by jsi se mela chranit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat