Kašel i po antibiotikách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikol278
Nováček 4 příspěvky 31.03.18 11:13
Kasel i po antibiotikach

Ahojky,
Rada bych se s vami poradila. Minulou nedeli mě pritel vezl na pohotovost protože jsem mela skoro 39 horecku a v krku bolest ze jsem skoro nemohla polykat. Bylo mi receno ze mam anginu a nasazena antibiotika penbene 1 500 000. V prubehu tydne se pridala velka ryma a pocit ucpaneho nosu a taky hnusny dráždivy kasel. Vydala jsem se proto znovu do nemocnice na ORL kde mi doktorka rekla ze angina uz odchazi, coz jsem predpokladala, protoze me v krku uz vubec neboli ale ze mam jednostranný zanet dutin a ze je nesmysl aby mi menila antibiotika za dalsi, jelikoz by trvalo tri dny nez zaberou a angina by se poradne nedolecila. Proto jsem pouze dostala kortikoidove kapky do nosu mommox. Nyni je situace takova ze zitra rano dobiram antibiotika, v krku me neboli vubec pouze me tam jakoby lechta a porad me to nuti na kasel, ktery uz je trochu hlenovity. Doktorka mi rekla ze je to zcela jiste mozne od stekajici rymy do krku. Jde mi o to ze dobiram antibiotika a porad mi neni hej, desi me ten kasel hlavne, protoze me i trochu boli v zadech a na hrudniku, ale tezko rict.. boliva me tam casto protoze mam casto zablokovana zada. Proto se s vami chci poradit jestli je mozne mit opravdu kasel ze stekajici rymy z nosu do krku a nemam plasit. Bojim se abych nemela treba zapal plic nebo tak a neco nepodcenila, na kontrolu jdu az v utery. Dekuji :srdce:

Reklama

Reakce:

emma38
Závislačka 3426 příspěvků 31.03.18 11:56

@Nikol278 znova bych zasla k dr. Nechala si udelat rtg plic poslechove totiz virovy zapal (říká se mu i studený)plic nejde slyset jen pouze ten rtg…spousta dr. Ti bude tvrdit opak…zkusila bych mozna i vyter z nosu i krku.

Doctus
Závislačka 4327 příspěvků 31.03.18 12:01

@Nikol278
Když máte jednostranný zánět vedlejších dutin nosních (čelní? čelistní?), tak je na zvážení lékaře, zda toto neléčit ATB (pokud vidí endoskopicky stékající hnis z ústí dutiny, není o čem debatovat). Pokud se bála, že by minimální inihibiční koncentrace na angínu po vysazení Ospenu a nasazení Amoksiklavu poklesla natolik, že by to ohrozilo výsledek terapie, tak 1 den měla nechat oba léky.

Na kašel něco berete? :think:

Nikol278
Nováček 4 příspěvky 31.03.18 12:18

Emma38 - dekuji, zvazim to. Pokud by se ale jednalo o virovy tak s tim stejne nelze nic delat ne?

Doctus - prave ze se nejednalo o hnis, ten rikala ze tam zadny nemam. Jen hlen. Na kasel beru erdomed.

emma38
Závislačka 3426 příspěvků 31.03.18 20:17

@Nikol278 i na virovy se davaji atb. dcera měla takze vim o cem mluvim ale je treba pořádně vylezet vylecit vyhnout se napr. Nakupum v centrech apod. Dcera lecila cca atb.14 dni a další tyden 14 dni bez kolektivu…ale samozrejme chápu pracujici…ale odbyt bych se urcite nenechala…jak píše @Doctus 1 brat dvoje atb. Neni problém

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama