Reklama

Psychický problém? Nevím si rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:23
Psychický problém? Nevím si rady.

Od zimy se mi často střídají prudké změny nálad. Když jsem třeba např. ve škole mezi lidma, které mám ráda, pokecáme si, navzájem se svěříme s problémy, cítím se fajn, směju se, je mi prostě dobře. Pak z ničeho nic to začne upadat. Začnu být nervní, jsem bezdůvodně nepříjemná na lidi, „utápím se v depresi“, tak bych ten stav nazvala. Pořád si říkám, jestli tohle někdy skončí. Blíží se mi maturita, denně se učim, stále si říkám, že ji neudělám, protože přijdu před komisi a budu mít úplný okno a nebudu nic vědět. Takže to částečně přisuzuju i stresu.
Nesetkal jste se z vás někdo s něčím podobným?
Budu vděčná za jakýkoliv rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:27

Známá má třeba každou zimu špatnou náladu, od října to března prostě je zalezlá doma, nemluví skoro…a jakmile začne být hezky a sluníčko lepší se to a v létě je uplně normální :lol: a má nějakou poruchu mylím maniodepresivní psychozu :think: ale nejsem si jistá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:31
@Anonymní píše:
Známá má třeba každou zimu špatnou náladu, od října to března prostě je zalezlá doma, nemluví skoro…a jakmile začne být hezky a sluníčko lepší se to a v létě je uplně normální :lol: a má nějakou poruchu mylím maniodepresivní psychozu :think: ale nejsem si jistá.

A bere nějaké léky? U mě se ty nálady projevily teprve loni v zimě. Před tím bylo vše v pohodě. ://

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 30.03.18 19:43

Nejis moc sladkyho?

Heivka
Závislačka 2962 příspěvků 30.03.18 19:50

Řekla bych, že doléhá stres z maturity, doporučuji každý den jít aspoň na malou procházku, zkontrolovat si jídelníček, aby v něm byl dostatek zeleniny a ovoce a vyházet přebytečné sladkosti a poctivě se učit. Já když o svaťáku jela opáčko nonstop tak jsem už měla solidní halucinace, v chodbě ke kuchyni a k záchodu seděla velká zelená chlupatá obluda a kdykoli jsem šla kolem, tak mě pozdravila asi týden po maturitě jsem se srovnala.

janablízka
Kecalka 104 příspěvků 30.03.18 19:55

Myslím že to bude nervozita z maturity já když jsem dělala zkoušky také jsem měla stres a navíc šílený průjem. A pak to vše přešlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:55

Holky, sladké nejim vůbec. Stravuju se zdravě, navíc jsem zhubla, za což jsem hrozně ráda a mám svou vysněnou figuru. Také doufám, že to bude po matuře v pohodě zas. Na procházky chodim denně 5 km. Chodim dvakrát do týdne do fitka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 19:55

Syn ma maniodepresi, od rijna do dubna je nepouzitelny. Jinak to co popisujes zazival taky

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 30.03.18 19:57

Myslím, že je to naprosto normální. Zkus se z toho naučit těžit :) Například, když tě chytne taková nálada, zkus se z toho vypsat - deníček, básničky, povídky, nebo klidně i sloh do školy. Hodně tohle pomáhá a navíc v sobě třeba objevíš skrytý talent :)

Určitě se vykašli na prášky nebo tak, fakt je to normální. Hlavně v zimě, kdy je brzo tma, vše je takové ponuré… a ty máš ještě před tou maturou, tak hromada stresu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:15

S tou maniodepresí jste mě vyděsily :( Jsem odpůrce prášků, takže to nehrozí. Doufám, že je to „jen“ ten stres. Mám fobii z psychických poruch. Asi bych se těžko smířila s tím, že mám nějakou psychickou nemoc…

Marcam
Závislačka 4887 příspěvků 30.03.18 20:27

Spíš bipolární porucha-druh schizofrenie

Mavys
Nováček 10 příspěvků 30.03.18 20:41

Zkusila bych do jídelníčku zařadit více hořčíku, ať už v tabletách nebo v jídle ????.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:43

@Marcam To doufám, že ne :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.18 20:44

@Mavys Dobře, vyzkouším, děkuji za radu :hug:

Marcam
Závislačka 4887 příspěvků 30.03.18 20:46

Jestli jsi jednou happy a pak deprese je to bipolární porucha. Zajdi k psychiatrovi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama