Kastrace psa - ano, či ne?

682
28.11.19 08:26

Kastrace psa - ano či ne?

Ahoj všem pejskařům,

máme od léta 3letého pejska, křížence. Máme ho od léta, zachránili jsme ho přes jeden moc fajn azyl z útulku před utracením (zdravý a neskutečně přítulný a pošlušný pes, s každým vyjde). Teď se sousedům rozháraly feny a Cassanova sám doma veje. Což o to, je to vždy chvilinka, navíc ho přes kameru okřiknu, ale bavila jsem se s kolegyní a ta doporučovala i kvůli budoucnu kastraci.
Máte někdo kastrovaného pejska? Jste pro, nebo proti kastraci? Rozhodně s ním nemáme v plánu v budoucnu nějaké krytí, je to domácí mazlík…
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16372
28.11.19 08:31

Ano, samozřejmě že chceš kastrovat.

http://www.kastracemipomohla.cz/psi.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
28.11.19 08:32

Rozhodně kastrovat, pokud nejsi schopná mu zajistit uspokojení jeho sexuální potřeby, tak rozhodně kastrovat. Zvlášť u psů, kdy je to šup šup, žádná břišní operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21846
28.11.19 08:52

@Janina B1 ano rozhodně kastrovat, víš jak mu je, když má pořád touhy, které nemůže uspokojit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
28.11.19 08:54

@Janina B1
Všechno má své klady i zápory, je potřeba se na to podívat ze všech stran, kastrace ti určitě nezajistí, ze pes v době hárání sousedovic fen, přestane výt. A kvůli budoucnu kastraci? To nechápu. Jiná věc by byla, kdyby ti utíkal, potuloval se a trhal ploty, kde mají feny, tady by to bylo něco jiného, popr. zdravotní problém.
Rozhodnuti je na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
28.11.19 09:00
@garda píše:
@Janina B1
Všechno má své klady i zápory, je potřeba se na to podívat ze všech stran, kastrace ti určitě nezajistí, ze pes v době hárání sousedovic fen, přestane výt. A kvůli budoucnu kastraci? To nechápu. Jiná věc by byla, kdyby ti utíkal, potuloval se a trhal ploty, kde mají feny, tady by to bylo něco jiného, popr. zdravotní problém.
Rozhodnuti je na tobě.

V budoucnu, třeba právě jako prevence některých zdravotních komplikací.
Rozhodnutí je sice na mě, ale píšu sem, třeba kvůli zkušnostem a praxi, jak to pak chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
28.11.19 09:03

Samozrejme kastrovat. Ty nemas ve smlouve o adopci kastraci jako podminku? To ma dnes kazdy solidni azyl ci utulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
28.11.19 09:08
@Filzefina píše:
Samozrejme kastrovat. Ty nemas ve smlouve o adopci kastraci jako podminku? To ma dnes kazdy solidni azyl ci utulek.

Co vím, tak je u téměř každého psa, feny jsou většinou vykastrované ještě před adopcí. Ale já ji tam právě nemám, nevím, jeslti je to náhoda, teď jsi mě přivedla na myšlenku, zavolám ještě do azylu, odkud ho máme, jsme stejně v kontaktu. Díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
28.11.19 09:09
@Janina B1 píše:
V budoucnu, třeba právě jako prevence některých zdravotních komplikací.
Rozhodnutí je sice na mě, ale píšu sem, třeba kvůli zkušnostem a praxi, jak to pak chodí.

Tak zdravotní komplikace muže mít kastrovany i nekastrovany pes, nejlepší je se poradit s veterinářem než tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
28.11.19 09:13
@Janina B1 píše:
Co vím, tak je u téměř každého psa, feny jsou většinou vykastrované ještě před adopcí. Ale já ji tam právě nemám, nevím, jeslti je to náhoda, teď jsi mě přivedla na myšlenku, zavolám ještě do azylu, odkud ho máme, jsme stejně v kontaktu. Díky :-)

No nekdy kastruji az majitele, asi kvuli uspore utulku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
28.11.19 09:40

Psa bych vykastrovat z preventivních důvodů nikdy nenechala. Pouze ze závažných zdravotních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
682
28.11.19 09:42
@petruše33 píše:
Psa bych vykastrovat z preventivních důvodů nikdy nenechala. Pouze ze závažných zdravotních důvodů.

Proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31190
28.11.19 09:46

@Janina B1
U nás se zvířata nikdy nekastrovala. U feny bych o tom možná uvažovala. Pokud je pes zajištěný a nemůže k fenám lehce proniknout (majitelé fen by si je měli taky ohlídat), nechala bych ho být. Kastrovala bych chronického útěkáře, aby nebyl problém se sousedy. Jeden takový ve vsi u babi byl a lezl i po plotě. Když se jejich fena hárala, byla pro jistotu za dveřmi. Ty neotevřel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12321
28.11.19 10:12

Ona ta kastrace ti nezaručí, že pes nebude vyvadet.
Sama ale mam psy vykastrovane. Feny ze zdr. důvodu a psa jsem nechala jako prvniho. Nechtěla jsem fenu nechat vykastrovat U feny je to daleko větší zásah, hrozí inkontinence. Nakonec stejně skončily vykastrovane. Naštěstí bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53125
28.11.19 10:44

Tohle je vždy na zvážení, nikdy nevíš co to se zvířetem udělá. Já jsem pro kastraci ze zdravotního důvodu ;) Ted je to asi moda kastrovat vše co se hýbe :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat