Jak se ubránit blechám?

Anonymní
27.11.19 08:53

Zase ty blechy :-(

Omlouvám se za anonym, ale připadám si fakt nemožně :-( :-( :-(

Máme doma sedmnáctiletého kocoura - respektive, částečně domácího, částečně venkovního. Ven se chodí vyvenčit, na kočkolit nechce a v jeho věku už ho prostě nepřeučím. Už jsem zoufalá, dobré dva, tři měsíce likviduji blechy. Vyzkoušela jsem už všechny možné spreje, kocoura každý týden koupu, denně vysávám celý byt, 1 x týdně převlékám postele…
Vždycky se mi to podaří na pár dní zlikvidovat a max. do týdne je máme zpět. Už jsem z toho úplně nešťastná. Co dělat, aby ty bestie na kocoura nelezly? Obojek jsem zkoušela 2×, z toho jednou se mi na něm málem oběsil, a jednou si to zkoušel sundat a rozerval si tlamičku drápem. Takže obojek už nechci. Spreje nefungují, šampony jen na chviličku. Za těch pár týdnů už jsem za blechy utratila minimálně 6 tisíc a stejně nic nefunguje. Prosím, máte pro mě radu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22727
27.11.19 08:57

Kocoura vůbec nekoupej, to blechy nezničí, ale tak starého kocour to může dost zdravotně oslabit
my používáme jedině pipetky za krk - Frontline, Advantix je víc možností, spreje jsou taky na nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.19 08:59

Zkus tablety, ty pomáhají 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2028
27.11.19 09:09

Tableta Bravecto, na 100%. Naše kočky je měly na jare a v létě a toto zabralo. A vydrzi to až tři mesice. Ani pipety nazabraly. Koupíš přímo u Veterináře. Vše z lekarny je na prt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
27.11.19 09:12

Moc si nejsem jistá, zda bych na tak starého kocoura používala tablety Bravecto.
Za nás jediné co pomohlo, tak obojek Foresto - je to sice pálka - 700,–kč, ale opravdu fungoval.
Doma vše vystříkat biokill ( když kocour není doma, je pro kočky toxický, takže nesmí být v místnosti nějakou dobu) a xkrát denně luxovat, vytírat a uklízet. Vyprat vše co půjde.

Příspěvek upraven 27.11.19 v 10:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7696
27.11.19 09:28

Tak z mých zkušeností potřebuješ dvě věci - ochránit kocoura na delší dobu a bohužel doma použít i chemii. Co se týče zvířete, spreje jsou podle mě na prd, vždy do týdne byly blechy zpět. Nejlepší jsou asi ty obojky, ale pokud je kocour mít nemůže, tak jedině ta pipeta nebo zvážit s veterinářem tabletu - rychlý nástup účinku a dlouhodobá ochrana, na druhou stranu je to trošku sajrajt přímo do těla no :nevim: Co se týče úklidu, samotné vysávání a vytírání nestačí (navíc z vysavače ti vylezou zpátky, pokud hned nevyhodíš sáček). Kup si Biokill nebo Biolit proti blechám a udělej prostě plošný postřik celého bytu :D Nebo se dá koupit přípravek, který přidáváš do vody na vytírání, nechci kecat, ale možná Neostomosan? Měl by být k dostání u veterinářů. Já měla v záloze jako poslední řešení před odbornou firmou jakousi dýmovnici, která ti je vykouří z baráku, na to naštěstí nedošlo :-D Kocour musí vždy nějakou dobu po „deratizaci“ zůstat mimo byt, ale říkáš, že chodí ven, tak to snad stihneš během jeho vycházek :) Hodně štěstí, jsou to potvory :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.19 20:19

Stronghold pipeta a Diffusil sprejem vystrikat koberce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie