Zakrslý králík se škrábe do krve

24.11.19 19:27

Zakrslý králík škrábání do krve

Ahoj, Potebuji radu.
Přibližně 3 rokem mám zakrslého králíka, od minulého týdne jsem začala slichavat že se více otřepava. A dnes jsem mu našla za usima na krku vyskrabane místa až do krve bez srsti. Na internetu jsem našla že to může být jedině svrab, k veterináři se dostanu až ve středu. Máte někdo nějakou radu nebo zkušenost s tímto problémem? Jestli neseženu do návštěvy lékaře nějakou mast pro něj nebo změnit podestylku.
Používám celou dobu jednu a tu samou značku i krmivo stále stejné. Jen ho přítel před 5 dny přestěhoval do jiné místnosti kde netrávíme moc času je to taková mezichodba.
Dnes už jsem ho dala zpátky do místnosti kde byl a jsme tady skoro pořád ale problém ještě stále neustal.
Moc všem děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5930
24.11.19 19:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 19:34

Zkontrolovat a pořádně čistit uši speciálním roztokem na to určeným :) :palec: nemusí to být zrovna tím, ale často to tak bývá :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 19:36

Ja mela morce, ktere chytlo svrab ze sena. Veterinar mi dal specialni koupele. Ale v době lecby jsem musela davat jako podestylku noviny. Nic jinyho. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30880
24.11.19 19:37

Ale určitě jděte k veterináři. Může to být i plíseň. Chuděra ušák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 20:06

@Valburga
Ale on to nemá v uších ale za usima na krku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 20:20
To nevadí, oni se ty zvířata těžko dokáží podrbat v uších, ale jak je svědí, tak se drbou za ušima a takhle si to rozskrabou, každopádně veterinář bude nejlepší řešení :) :palec:
@IvetaZpevakova píše:
@Valburga
Ale on to nemá v uších ale za usima na krku
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
25.11.19 10:14

Může to být plíseň, tak pozor, abyste se nezačali taky drbat. Na veterinu bych jela co nejdříve, dostanete nejspíš něco na oplachování. Náš bobek měl tehdy taky plíseň, dostali jsme nějaký roztok, který jsme mu tam přímo na místo ťupali čistým štětcem a za týden to bylo fuč. Ale jistě ho to obtěžuje, tak bych ho netrápila a snažila se mu pomoci co nejrychleji… Takovéhle drobky jsou i když má králík dravčíka, ale bývá to spíše světlé, jako takové lupy (a při bližším pohledu se to hýbe, protože to jsou paraziti), tohle vidím na plíseň nebo svrab. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama