Reklama

Kastrovaná kočka - granule

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adel106
Nováček 8 příspěvků 22.12.17 08:28
Kastrovaná kočka - granule

Ahoj, mám doma dvě kočičky a jednoho kocoura. Obě kočičky jsou kastrované - druhá byla na zákroku týden zpátky a pan doktor mi s sebou dal i specialní „doktorské“ granule pro kastrované kočičky (a take velmi drahé). Nechtěla jsem mu říkat, že mám doma ještě kocoura, protože bez pochyby by mi vnutil i něco pro něj. Ráda bych se zeptala, zda má někdo podobnou situaci a jestli krmí kocoura stejnými granulemi a nebo jinými, popř. jak zamezíte tomu, aby jedl granule pro kastráty? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 22.12.17 08:31

Nijak, všechny mají granule pro kastrovane kočky ;) ony jsou jen odlehčené, aby z kocek nebyly koule (nefunguje :mrgreen: ).

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 22.12.17 08:36

Nedoporučuji granule pro kastráty, ne preventivně. Mívají hodně sacharidů, sice méně tuku, ale i méně masa. Každopádně trvejte na přírodní konzervaci.
Třeba Essential Jaguar, Arden Grange, FirstMate, Brit Care. Je plno dalších a kvalitnějších granulí, ale taky dražších.
A nekrmte jen granulemi - dávejte denně i maso, případně kvalitní masové konzervy /sledujte složení/.
Pokud máte doma kočičí koule, tak važte a krmivo dávkujte.

Arac15
Kecalka 176 příspěvků 22.12.17 08:37

Není potřeba v tom zamezovat nekastrované kočce.
Ono je to spíš horší opačně, tj. dávat dlouhodobě kastrátu krmivo pro nekastrované kočky.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 22.12.17 08:39

Arac: Pověra. Pokud ani jedna nemá zdravotní problém, nevidím důvod. Kastrace není nemoc.
Pokud řešíte tloustnutí - stačí dopřát kastrátovi dostatek pohybu.
Mimochodem je spousta kvalitních granulí, označených jako all life stages - pro všechny věkové fáze. a žádné řady pro kastráty, ani pro koťata, nic. Každý masožravec potřebuje dostatek masa, zdravé tuky a minimum sacharidů.

Arac15
Kecalka 176 příspěvků 22.12.17 08:44
@jankajj píše:
Nedoporučuji granule pro kastráty, ne preventivně. Mívají hodně sacharidů, sice méně tuku, ale i méně masa. Každopádně trvejte na přírodní konzervaci.
Třeba Essential Jaguar, Arden Grange, FirstMate, Brit Care. Je plno dalších a kvalitnějších granulí, ale taky dražších.
A nekrmte jen granulemi - dávejte denně i maso, případně kvalitní masové konzervy /sledujte složení/.
Pokud máte doma kočičí koule, tak važte a krmivo dávkujte.

Naopak.Pro kastrované kočky lze krmivo pro ně určené jen doporučit.
Obezita není největším problémem(pokud páníčci nemají soudnost v přísunu krmiva, tak pak ano), horší jsou problémy s urogenitálním traktem, které zhoršuje právě krmivo pro nekastráty.

Arac15
Kecalka 176 příspěvků 22.12.17 08:45
@jankajj píše:
Arac: Pověra. Pokud ani jedna nemá zdravotní problém, nevidím důvod. Kastrace není nemoc.
Pokud řešíte tloustnutí - stačí dopřát kastrátovi dostatek pohybu.
Mimochodem je spousta kvalitních granulí, označených jako all life stages - pro všechny věkové fáze. a žádné řady pro kastráty, ani pro koťata, nic. Každý masožravec potřebuje dostatek masa, zdravé tuky a minimum sacharidů.

Mám dost zkušeností a vím o čem mluvím.

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 22.12.17 08:55

Hádat se nebudu. O výživu koček se roky soustavně zajímám a mám slušně načteno.
Věřím víc svým znalostem, než veterinárním rádoby dobrým radám - veterináři dle mých zkušeností nejsou žádní experti na výživu. Stejně jako praktiční lékaři pro lidi.
Mně veterinář taky radil výhradně krmiva pro kastráty jako RC, Purina, haha to určitě - až naprší až uschne.

Uju
Kelišová 6518 příspěvků 22.12.17 09:02

Nepoužívám granule pro kastrované kočky(kocoura máme kastrovaného),ale je fakt, že on ví, kdy má dost a nepřežírá se, takže je mohutný, ale tlustý není - poslední rok jí granule pro koťata - jsou totiž menší a on nemá zuby zrovna OK. Ty pro staré kočky jsou měkké, ale ty nechce bo se mu lepí na patro.

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 22.12.17 09:13

Naše kastrovaná dostává Brit a Fitmin. Ale když má příležitost, doslova vyluxuje u sousedů Friskies (které zrovna nejsou nic moc) a doma hledí na plnou misku.

Je dost složité krmit dvě kočky každou jiným krmivem. Měli jsme kotě a starší tlustou kočku (tu jsme „zdědili“ od lidí od vedle už takovou), z krmení byly manévry, jednu nakrmit, druhou zavřít vedle v pokoji, potom obráceně. A stejně se snažily si ujídat navzájem.

klinerovi
Kecalka 243 příspěvků 22.12.17 10:01

Dají se použít klasické adult, nicméně pokud má kočka sklony k tloustnutí opravdu je lepší krmit granulemi pro kastrované kočky, a přesně mají i jiný obsah minerálů, což má vliv na problémy s močovou soustavou. Ale rozhodně to není nutnost jimi krmit. A také bych brala masové granule (šrot jako RC, Hills apod…), Hodně dobré poměr kvalita cena jsou Brit care, o třídu víš Carnilove, ND grain free bývají oblíbené, je toho na výběr hodně :-) a vzhledem k tomu, že kočka přijímá vodu hlavě ze stravy, tak je důležité (i jako prevence problémů s močovou soustavou) dodávat alespoň 1× denně mokrou stravu (nejlépe dvakrát). Kvalitní konzervy (dobrá cena Animonda carni, Nuevo, Bozita tetra pack, Smilla, nebo pak Applaws, Cosma, taky je toho mraky) a samozřejmě nejlépe a nejlevnější vychází maso (všechno kromě divočáka, kosti jako kuřecí krky nebo křídla, vnitřnosti) stačí se kdyžtak zeptat :-)

Venetia
Hvězda diskuse 35835 příspěvků 22.12.17 10:36
@jankajj píše:
Věřím víc svým znalostem, než veterinárním rádoby dobrým radám - veterináři dle mých zkušeností nejsou žádní experti na výživu. Stejně jako praktiční lékaři pro lidi.
Mně veterinář taky radil výhradně krmiva pro kastráty jako RC, Purina, haha to určitě - až naprší až uschne.

a jak teda? Má se to kombinovat, nebo jak nejlépe?

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 22.12.17 10:40

Dávat preventivně granule pro kastrované kočky není rozumné. Granule pro kastrované kočky zpravidla nabízejí značky, jejichž běžná řada granulí není dostatečně kvalitní (obsahuje příliš soli a tuků a může kastráty, kteří mají sklon přibírat, příliš zatěžovat) a tak mají potřebu zařadit speciální řadu pro kastrované kočky se sníženým množstvím solí. Kvalitní značky krmiva, jejichž základní řady mají množství tuků a minerálů vyrovnané, téměř bez výjimky speciální krmivo pro kastráty nenabízejí (výjimkou jsou třeba nové poměrně slušné Sam's fields). Od veterináře je tohle jenom způsob, jak se dostat k provizi z prodeje granulí (skoro bych si tipla, že ten tvůj ti vnutil Hills nebo Royal Canin). Místo preventivního krmení mizernými granulemi pro kastráty krm kvalitními granulemi: Orijen, Acana, Anka, Applaws, Meowing, Brit Carnilove, N&D grain free, Taste of the Wild (kvalitou šly trochu dolů, ale pořád jsou dostatečně dobré za slušnou cenu) atd.

Venetia
Hvězda diskuse 35835 příspěvků 22.12.17 10:46
@SlečnaDahlia píše:
Dávat preventivně granule pro kastrované kočky není rozumné. Granule pro kastrované kočky zpravidla nabízejí značky, jejichž běžná řada granulí není dostatečně kvalitní (obsahuje příliš soli a tuků a může kastráty, kteří mají sklon přibírat, příliš zatěžovat) a tak mají potřebu zařadit speciální řadu pro kastrované kočky se sníženým množstvím solí. Kvalitní značky krmiva, jejichž základní řady mají množství tuků a minerálů vyrovnané, téměř bez výjimky speciální krmivo pro kastráty nenabízejí (výjimkou jsou třeba nové poměrně slušné Sam's fields). Od veterináře je tohle jenom způsob, jak se dostat k provizi z prodeje granulí (skoro bych si tipla, že ten tvůj ti vnutil Hills nebo Royal Canin). Místo preventivního krmení mizernými granulemi pro kastráty krm kvalitními granulemi: Orijen, Acana, Anka, Applaws, Meowing, Brit Carnilove, N&D grain free, Taste of the Wild (kvalitou šly trochu dolů, ale pořád jsou dostatečně dobré za slušnou cenu) atd.

Ty Carnilove se mi líbí, ted jsem je koupila na zkoušku psovi a uvažuju, že koupím i kotátku.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 22.12.17 10:48
@jankajj píše:

Úplně souhlasím. Náš veterinář granule v ordinaci nenabízí (s výjimkou, kdy objednává granule pro kočky a psy se speciálními dietami) a po první kastrované kočce mi na dotaz, jestli mám teď začít krmit speciálními granulemi, řekl, že preventivně určitě ne. Jen se musí u těch kastrovaných koček více hlídat, jestli mají stále dostatek pohybu a nepřežírají se. Všechny kočky máme po kastraci, tlustá není ani jedna z nich.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >