Katechismus, jaký je váš kněz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Keny
Kecalka 104 příspěvků 22.01.11 20:44
Katechismus, jaký je váš kněz?

Ahoj zajímalo by mě jestli jste některá chodila na katechismus. Mohli by jste mi napsat jak to probíhá, jestli chodíte vy za knězem nebo on k vám domů. Kolikrát se vidíte a prostě všechno okolo toho. A taky by mě ze zvědavosti zajímalo jakého máte kněze. Jestli trochu přisného nebo hodného…jestli za ním bez okolků můžete kdykoliv přijít a tak. Předem děkuji za vaše odpovědi a zkušenosti.

Reakce:
Demi
Závislačka 4112 příspěvků 22.01.11 21:57

Ahoj,
tak já konkrétně ne, ale můj manžel chodí už 1,5 roku do katechumenátu v Ostravě Zábřehu. Kněze mají naprosto skvělého, tak nějak normálního… Má charisma, je to skutečný, dobrý pastýř. Svědčí o tom i mše v našem velikém novém kostele, který je nabitý lidmi každou neděli.

Ahoj, Demi.

nikulineškaa
Kecalka 182 příspěvků 23.01.11 16:53

co je to ktechismus? :oops:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.01.11 18:32

To je v katolické církvi „přípravka“ pro lidi, kteří se na něco chystají (křest, svatba atd.)
Mají to i některé jiné křesťanské církve, jen se to jinak jmenuje…

Keny
Kecalka 104 příspěvků 23.01.11 19:14

Přesně tak. 1,5 roku pane jo? A jak často chodí. To se probere celá Bible od začátku do konce ne?

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.01.11 20:38

Na probrání Bible od začátku do konce by nestačilo třicet let, kdyby se to bralo poctivě… Spíš jde o předání zásad duchovního života…

Demi
Závislačka 4112 příspěvků 24.01.11 21:52

No, pokud vím, tak oni tam řeší hodně témat, mívají také na setkáních besedy s hodně zajímavými lidmi (např. s jedním z ekumenických překladatelů Bible, s univerzitním profesorem na téma Sekty v ČR, s manželským párem na téma 6.přikázání,…), probírají historii i současnost - prostě otec Víťa k nim přistupuje jako k lidem, kteří mají o víře a církvi velice obecnou představu, nebo různě „podanou“ v médiích, tak, aby získali i informace přímo ze zdroje :-) .
Loni o této době měli po prvním půlroce své odhodlání deklarovat před lidmi během mše, nahlas řečeným Ano (=chci jít touto cestou), pokud to myslí se křtem a dalšími svátostmi vážně.

Demi.

Keny
Kecalka 104 příspěvků 25.01.11 13:53

Tak to mají opravdu zajímavý. Člověk musí být opravdu odhodlaný, když se k tomu „přizná“ při mši. A jak dlouho ještě bude chodit? On to dělá kvůli křtu jestli se můžu zeptat?

Demi
Závislačka 4112 příspěvků 25.01.11 19:36

Ahoj,
manžel by měl být pokřtěn letos na Bílou sobotu, po vigílii - chtějí to mít symbolicky za rozbřesku nového dne, Velikonoční neděli. Ale ještě nevím, jak se nakonec s otcem Víťou domluví.
Takže katechumenát je pro mého muže cestou ke křtu a dalším svátostem.

Demi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >