Reklama

Katechismus, jaký je váš kněz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 22.01.11 20:44
Katechismus, jaký je váš kněz?

Ahoj zajímalo by mě jestli jste některá chodila na katechismus. Mohli by jste mi napsat jak to probíhá, jestli chodíte vy za knězem nebo on k vám domů. Kolikrát se vidíte a prostě všechno okolo toho. A taky by mě ze zvědavosti zajímalo jakého máte kněze. Jestli trochu přisného nebo hodného…jestli za ním bez okolků můžete kdykoliv přijít a tak. Předem děkuji za vaše odpovědi a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Demi
Závislačka 4040 příspěvků 22.01.11 21:57

Ahoj,
tak já konkrétně ne, ale můj manžel chodí už 1,5 roku do katechumenátu v Ostravě Zábřehu. Kněze mají naprosto skvělého, tak nějak normálního… Má charisma, je to skutečný, dobrý pastýř. Svědčí o tom i mše v našem velikém novém kostele, který je nabitý lidmi každou neděli.

Ahoj, Demi.

nikulineškaa
Kecalka 182 příspěvků 23.01.11 16:53

co je to ktechismus? :oops:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.01.11 18:32

To je v katolické církvi „přípravka“ pro lidi, kteří se na něco chystají (křest, svatba atd.)
Mají to i některé jiné křesťanské církve, jen se to jinak jmenuje…

Keny
Kecalka 104 příspěvků 23.01.11 19:14

Přesně tak. 1,5 roku pane jo? A jak často chodí. To se probere celá Bible od začátku do konce ne?

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 23.01.11 20:38

Na probrání Bible od začátku do konce by nestačilo třicet let, kdyby se to bralo poctivě… Spíš jde o předání zásad duchovního života…

Demi
Závislačka 4040 příspěvků 24.01.11 21:52

No, pokud vím, tak oni tam řeší hodně témat, mívají také na setkáních besedy s hodně zajímavými lidmi (např. s jedním z ekumenických překladatelů Bible, s univerzitním profesorem na téma Sekty v ČR, s manželským párem na téma 6.přikázání,…), probírají historii i současnost - prostě otec Víťa k nim přistupuje jako k lidem, kteří mají o víře a církvi velice obecnou představu, nebo různě „podanou“ v médiích, tak, aby získali i informace přímo ze zdroje :-) .
Loni o této době měli po prvním půlroce své odhodlání deklarovat před lidmi během mše, nahlas řečeným Ano (=chci jít touto cestou), pokud to myslí se křtem a dalšími svátostmi vážně.

Demi.

Keny
Kecalka 104 příspěvků 25.01.11 13:53

Tak to mají opravdu zajímavý. Člověk musí být opravdu odhodlaný, když se k tomu „přizná“ při mši. A jak dlouho ještě bude chodit? On to dělá kvůli křtu jestli se můžu zeptat?

Demi
Závislačka 4040 příspěvků 25.01.11 19:36

Ahoj,
manžel by měl být pokřtěn letos na Bílou sobotu, po vigílii - chtějí to mít symbolicky za rozbřesku nového dne, Velikonoční neděli. Ale ještě nevím, jak se nakonec s otcem Víťou domluví.
Takže katechumenát je pro mého muže cestou ke křtu a dalším svátostem.

Demi.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >