Kávovar na indukci

194
12.4.17 14:12

Kávovar na indukci

Zdravím,
sháním kávovar na indukci, takový ten italský. Líbil se mi Monte Carlo od Tescomy - máte někdo zkušenost? Jde s tím vážně udělat dobré kafe na indukci? Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2231
12.4.17 14:45

Doma mam plyn a hlinikovou klasiku, ale na chate indukci a nerezovku od Bialetti, kava je vyborna. Ja jsem pro tradicniho vyrobce, takze vzdy sahnu po bialettce. Kazdopadne indukce neni zadny problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 16:32

Myslím, že to, jak dobré kafe uděláš, nesejde zas tak na tom, jestli ho vaříš na indukci, nebo jinde (pokud tedy konvička na indukci půjde - tuhle konkrétní neznám, tak neporadím, ale tradiční hliníkové nejdou).

U indukce bude asi důležité nepustit ji na plné pecky a případně vypnout chvíli před dovařením (ještě než kafe „vyleze“ úplně), aby horká voda tou částí s kafem neprotekla moc rychle (což by se stalo v případě, že by se voda dole hodně vařila).
My nemáme indukci, ale sklokeramiku, kafe si obvykle děláme taky v konvičce tohoto typu, a právě ji vypínáme trochu dopředu, kov si v sobě ještě chvíli drží dostatečné teplo na to, aby vylezl i ten zbytek kafe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 16:36

Jinak, mám radost z toho, že se lidi zas vrací k mocca konvičkám, považuju je za skvělý způsob domácí přípravy kávy. :palec:

(Jen si vybrat dobrou velikost, ty italské míry na šálky jsou na mě trochu nedostatečné :D Teď by mě každý kávový geek hnal, ale my máme čtyřšálkovou verzi a je to akorát na menší kávičku pro dva :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
12.4.17 17:09

Kafi bude trochu jedno, jak se ta voda uvaří. Třeba na ohni. Jestli je spodek kovový a vhodný na indukci, tak OK. Při pomalém varu to zase dlouho trvá a do roztoku se dostávají látky, které tam nechceme (třísloviny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
12.4.17 17:25

@klamonožka ja mam treba i plnoautomat, ale ranni kava se bez konvicky neobejde. Ja mam teda trisalkovou a dolevam vodou na americano, jsem uplny barbar (nekdy tedy ne a pekne si davam do mini salecku, ale vetsinou proste chci svych 200ml :oops: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 17:35

@ELIbeta Dobře, nechtěla jsem to přiznávat, ale ráno taky doplňuju na velký hrnek, ovšem ještě barbarštěji, mlékem. :oops: :D

Onehdá jsme taky kupovali automat, ale pro muže do práce. Než si ho tam odnesl, byl doma asi 14 dní, a pravda, že to bylo taky dobré, ale pak jsme se zas rádi vrátili ke konvičce. Je to taková moje srdcovka, pamatuju si ji i z domova, kdy v ní naši kafe vařili, když jsem byla malá, a kolikrát říkali lidi, co přišli na návštěvu, jaké je u nás vždycky dobré kafe. :)

Jé, teď mám úplné chutě. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8520
12.4.17 17:35

@klamonožka ja mam myslim dokonce sestisalek. Je to na dva takove mensi hrnky(ne dvoudecaky) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
13.4.17 21:05

Díky moc všem :)
Hlavně mi šlo o to jestli máte zkušenosti s těmito konvičkami na indukci. Jasně, že kafe bude výborné ať už se voda vaří jakkoliv :)

@ELIbeta kamarádka má také plyn a hliník, ale já bohužel jenom indukci. Jsem s ní spokojená, ale narazila jsem u výběru konvičky. Tady ta píšou, že je přímo na indukci, tak snad :)

@klamonožka díky za rady. Přesně z toho „dojetí“ mám obavy, ale holt budu muset nejdřív zkoušet, než udělám perfektní kafe.
Já se k této konvičce vlastně dostala přesně naopak: byla jsem ta návštěva, která zaznamenala, že ono kafe je lepší, než na jaké jsem zvyklá :)

Velikost, ach. Ten největší mi přijde strašlivě veliký, ale já jsem taky naprostý barbar a potřebuju kafe ve svém 200ml hrnečku, takže půjdu do toho největšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13787
13.4.17 21:08

Máme přímo tento, manželovi chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
13.4.17 21:16

@Leny5 ja se tedy drzim zpusobu, ktery jsem se naucila kdysi v Italii a to, ze se to musi uvarit co nejrychleji. Takze do nadoby liju horkou vodu z varne konvice, utahnu pomoci uterky a rychle uvarim na velkem ohni. Dochazet nenechavam, to ke konci je nahorkle, zkus to nekdy ochutnat. Jinak je to pro mne neprekonatelny zpusob vareni kavy, kava je takova sametova, vonava, sladka. Automat mam kvuli mlecnym kavam, ktere piju po zbytek dne, do toho mi presso chutna proste vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
13.4.17 21:16

@Hadumi to ráda slyším, věřím, že bude chutnat i nám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
13.4.17 21:21

@ELIbeta Aha, díky, zkusím to jak říkáš. Kamarádka se nezmínila o nahořklém konci, ale rozhodně si to pohlídám.
Káva je v té konvičce rozhodně lepší, přesně jak říkáš. Přišla mi taková sytější, jako bych do té doby vlastně takovou kávu doma dělanou nikdy neměla :)

My automat nemáme… můžu se zeptat, pro inspiraci? Jaký typ automatu máte? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2231
13.4.17 21:44

@Leny5 mam Nivonu, starsi typ, ktery uz se nevyrabi, ale nemuzu si stezovat, kaficko dela moc dobre :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15026
13.4.17 21:49

Mame primo tuto konvicku. Jsme spokojeni. Mame nejmensi velikost.

@ELIbeta Pechujes kavu nebo ne? My vzdy stlacovali jako u presa. Pak si konvicku koupili znami a ti si i precetli navod, kde pisou, at se kava nestlacuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama