Každodenní jízda MHD s kojencem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janulicek89
Povídálka 18 příspěvků 16.08.19 08:25
Každodenní jízda MHD s kojencem

Ahoj, jak moc je riskantní jezdit s kojencem každý den MHD? Miminko má 3 měsíce a budu muset od září jezdit pro staršího do školky. Jedná se mi o nemoci, nemá ještě očkovaného např. meningokoka, kterého se fakt bojim :( rýmu atd. neřeším.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lathi
Kecalka 355 příspěvků 16.08.19 08:44

@janulicek89 a jak jinak by jste to resila kdyby vam tady kazdy napsal ze je to risk? Stejne jinou možnost asi nemate. Tisice maminek jinou možnost nema, jezdi s novorozenci do obchodu, mhd…takze resite neco co jinak asi nevyresite..

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 16.08.19 08:46

MHD v pohodě, horší je ta školka :lol: Jezdím s dětmi MHD od narození, očkování mají jen ta základní povinná a normálně žijem.

janulicek89
Povídálka 18 příspěvků 16.08.19 08:48
@barbuchablond píše:
MHD v pohodě, horší je ta školka :lol: Jezdím s dětmi MHD od narození, očkování mají jen ta základní povinná a normálně žijem.

Bezva :palec:

LilyJane
Kecalka 312 příspěvků 16.08.19 08:48

@janulicek89 Si vyberte takové spoje, kde bude nejmíň lidí - nejezdit ve špičce. Toť asi tak vše co s tím můžete dělat.
Ono ani očkování nezachrání všechno. Meningokoka teď naočkujete tak maximálně Bčko, umírá se i na C. Tak se prostě modlete, že nikoho takového nepotkáte.
A nebo se domluvit s nějakou maminou, která bydlí poblíž (má podobnou cestu) aby vám dítě vyzvedla a dovedla třeba na zastávku, kde by jste si ho přebrala.

Aduš8
Kelišová 5487 příspěvků 16.08.19 08:51

Taky nechápu, řešíš MHD a druhé bude ve školce. Nám na nástěnce permanentně visí nejméně dvě nemoci, které se ve školce vyskytují. Spala, vši, zánět spojivek, momentálně to byl syndrom ruka, noha, pusa, který syn dostal tři dny po mém návratu s malou z porodnice. Takže super stav, já po císaři, malý osypaný puchýři, nemohl jíst, chtěl se mazlit a novorozeně, které člověk nechce nakazit…

kacakaca
Závislačka 2841 příspěvků 16.08.19 09:12

A starsi musi do skolky? Vzdyt to je strasny opruz mimino budit na cas, jezdit mhd mezi chrchlaky na podzim. Ja si nechala starsi doma a do skolky jen jednou za cas.

Hoa Mai
Kelišová 6739 příspěvků 14 inzerátů 16.08.19 09:12

@janulicek89 Jezdila jsem s miminky MHD bezne, uz kdyz jsem mela druhe dite, tak starsi syn navstevoval pravidelne kolektiv, doprovazela jsem s miminkem deti na krouzky, vyzvedavala ze skolky a vzdy v pohode. A nevim, jestli to bylo kojenim, ale dokud byly deti kojene, nikdy nebyly nemocne a nechytly nemoc ani od strasich sourozencu, se kterymi byli v tesnem kontaktu. Maximalne mely lehkou rymu, ale nikdy kasel, teplotu ani nic jineho.

Alušáček
Závislačka 4033 příspěvků 16.08.19 09:13

@janulicek89 Nikdy jsem tohle neresila, ne že bych jezdila mhd denne, ale že bych se tomu vyhýbala, nebo supermarketum a jinym vyrejnym mistum.. Vždycky jsem brala děti všude už od narození a nemocné nebyly do 2-3let vůbec a pak jen minimálně.

Kriss Tina
Extra třída :D 12147 příspěvků 16.08.19 09:19

Já MHD nejezdim s mimčem, je to o nervy. Taky mám 3 měsíční a jeli sme 2× 10 minutovou cestu, kterou celou prořval. :roll: radši si nechávám čas navíc a jdu pěšky, to se mi aspoň v kočáru vyspi. Ale nemoci bych neřešila, stejne se toho nejvíc předává právě v té školce, u nás starší syn nosí ze školky něco ob týden (nebyl měsíc aby s něčím nelezel doma) :roll: takže jestli se má menší něčím nakazit tak to bude spíš nějaký dětský bacil co přitáhne starší ze školky, než něco v MHD :nevim:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 16.08.19 09:23

Jezdila jsem tak od porodu víc jak rok. Vozili jsme tak starší do školy. Teda aspoň ráno, odpo jsme to brali pěšky pokud nebylo minus 15 nebo několik jako z konve. Jinak to nešlo. Škola je povinnost, ale jak tu někdo psal, je to strašný opruz, kvůli školce bych tak nejezdila, rozhodně ne denně.

janulicek89
Povídálka 18 příspěvků 16.08.19 09:30
@kacakaca píše:
A starsi musi do skolky? Vzdyt to je strasny opruz mimino budit na cas, jezdit mhd mezi chrchlaky na podzim. Ja si nechala starsi doma a do skolky jen jednou za cas.

Bude předškolák právě :(

Annabela11
Závislačka 4467 příspěvků 16.08.19 10:24

@kacakaca A to jde dávat dítě do skolky jen jednou za čas? 8o

Kriss Tina
Extra třída :D 12147 příspěvků 16.08.19 10:27

@Annabela11 no když to není předškolák a platíš školný, tak ho tam můžeš dávat jak se ti zachce :D

Annabela11
Závislačka 4467 příspěvků 16.08.19 10:31

@Kriss Tina Fakt? tak to u nas tedy nejde…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama