Kde máte lahvičky na mléko?

165
17.6.07 09:19

kde máte lahvičky na mléko?

Ahoj, naše holčičky každý večer pijí mléko z láhve a já přemýšlím, kde ty umyté lahve nechávat. Nechávala jsem je na odkapávací ploše u dřezu, ale přijde mi to nehygienické. Tak mě zajímá, jak to děláte vy. Díky za rady a postřehy.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6927
17.6.07 09:32

Ahoj,

ja mam lahvicky se vsim co knim treba ve sterilizatoru. Mam jich akorat na celej den, vecer umeju, vysterilizuji a necham tam. Uz je mame jen na mleko, stavu,nebo caj pije z hrnecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
17.6.07 09:33

já mám lahvičky položené na ubrousku na lince a přikryté utěrkou,každý večer vyvařím vyměním ubrousek a utěrku.

Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
17.6.07 09:54

Já vyvařím, položím na čistou utěrku, po uschnutí, zašrobuji a dám do igeliťáku(-nepoužívám denně :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
17.6.07 10:36

ahoja,

teď tu valím oči jako blázen 8O jaké že až čachry machry se dělají s lahvičkami. Není to už trochu přeháňka? Já teda nikdy nic až tak neřešila, lahvičky umeju a šoupnu normálně do skříňky k hrnečkům a dudlíky mám v misce na talířích taktéž ve skříňce. A nemyslím si že je to nehigienické :wink: .
Tím vás ovšem nechci nijak popouzet, je to váš styl. Mmch, lahvičky by měli jít vysterilizovat i v mikrovlnce. :wink: :)

• Nahlásit
  • Citovat
792
17.6.07 10:58

Ahoj - zatím mám všehcny lahvičky a savičky ve sterilizatoru - mam velky Avent…takze v poho - ale časem netuším… Jinak - od čtyř měsíců lahvičky pouze prolévám vřelou vodou před použitím…samozřejmě vymyté - sterilizuju tak jednou za dva,tři dny.. a zatím v pohodě.-)
Přepokládám, že až budeme víc na štávičkách a jídlech a méně na mlíčku - tak zakoupím nějaký větší uzaviratelný plast.box a tam budu umyté a suché lahvičky a další propriety - dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
17.6.07 11:51

Andelo, naprosto s Tebou souhlasím!!! Nemám k tomu co dodat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7061
17.6.07 11:57

Ahojky,
tak já mám, a měla jsem tak i za miminčecích dob, lahve, dudlíky, pítka a všechny nástroje k jídlu a pití na utěrce v rohu linky, kde si pěkně uschnou a čekají na použití… To co se dlouho nepoužívalo, tak má své místo v šuplíku… Na chalupě, kde se topí v kamnech a prachu je tak víc, jsem přikrejvala utěrkou… Převážím suché v igelitce…
Tož tak
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13851
17.6.07 12:15

no, já používám lahvičku jenom večer na přípravu mlíka do kaše. pak jí umyju v horké vodě a nechám do rána uschnout na odkapávači. a ráno uklidím do skříňky. cca 1× za týden až dva to hodím do sterilizátoru do mikrovlnky. myslím, že dětem škodí jak špína, tak i přehnaná a úskostlivá hygiena :wink: všeho s mírou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
17.6.07 13:31

Vzhledem k tomu, že jsem kojila 15 měsíců a lahvičky se savičkou i tvrdou násoskou začala užívat až kolem půl roku, tak jsem jako Anděla vždy normálně umyla horkou vodou, nechala okapat a uložil do poličky. Když byl Vítek menší cca do 1 roku, vyvařovala jsem tak 1×týdně,ted s bídou 1× za měsíc… Před děláním mléka nebo čaje či šťávy lahvičky znovu propláchnu. Toť vše. Nic se nemá přehánět.
Mám kámošku, co denně vyvařuje všechny věci včetně dudlíku své 18 měsíční dceři… :roll: no každý má svůj systém:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
17.6.07 14:17

Dostali jsme jako dárek tento bezvadný stojánek

http://www.babyexpert.cz/…e-a-dudliky/

do té doby se po vyvaření sušily na čisté utěrce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
17.6.07 16:19

taky nejak tu prehnanou peci nechapu (tim nechci nic rict), normalne lahvicku umyji a pak dam okapat na uterku ci odkapavace nez ji zase pouziji :lol: :lol: a nevyvaruju vubec uz od pul roku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3787
17.6.07 16:27

Před každým použitím proliju vařící vodou lahvičku a poliju i dudlík (vně i zevnitř), vyvařím občas - cca 1× za měsíc. Do půl roka jsem kojila a postupně začala dávat večer na příkrm UM. To jsem vyvařovala každý den. Postupně jsem to odbourala a teď hned po použití proliju horkou vodou (normálně z vodovodu) a nechám odkapat na talířku na lince. Myslím, že na odkapávačích - viz výše, se můžou držet mikroby, pokud se tedy denně nemyjí. Čím méně lahvička přijde do styku s jinými předměty, tím lépe ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
17.6.07 19:05

Když na to příjde, tak na utěrce se taky drží mikroby …
Ať si to každý dělá jak chce, ne? My všechny lahvičky, co máme, za den spotřebujeme, večer vyvaříme a hodíme zpátky na odkapávač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
17.6.07 19:31

Láhve umývám v myčce. Tudíž odpadá problém sušení na odkapávači nebo utěrce. Z myčky je vytáhnu už suché, takže je jenom schovám do skříňky. Dělám to tak víc než rok a dcera je zdravá jak řípa :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama