Reklama

Kde nechať miminko spať

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 07:40
Kde nechať miminko spať

Ahoj, hľadala som túto tému v diskusii, ale bez úspechu a zaujímal by ma váš názor, prípadne skúsenosti.
Kde vám miminka spia? V postielke, alebo s vami v posteli? Ja svoje miminko ukladám večer do postielky, kde sama zaspí. V noci sa zobudí na kojenie, tak si ju vezmem k sebe do postele, kde nakŕmim a spoločne tak dospávame do rána, do postielky ju už nepreložím, mám skúsenosť, že sa zobudila a nejaký čas trvalo, kým zase zaspala, tak to riešim tým, že si ju v posteli už nechám. Dnes som si ju v posteli nechala už od jedenástej večera, lebo sa zobudila s plačom a bolesťou bruška, tak som ju nakojila, zaspala, ale mlátila so sebou, tak som si ju už pri sebe nechala a neriskovala, že by sa zobudila :think: Mám trochu strach, aby si na to nezvykla a neodmietala svoju postielku, na druhú stranu si hovorím, že je doležité, že v nej večer zaspáva a keď odbúrame nočné kojenie, nebude dovod si ju už k sebe brať a že je ešte moc maličká, aby to, kde spí vnímala :nevim: A koliky tiež raz skončia. Tak poraďte, nerada by som niečo pokazila :roll:
Díky za každú radu a skúsenosť :-D

Reklama

Reakce:

Amy Wong
Stálice 81 příspěvků 30.07.10 07:54

Ahoj, měli jsme to a máme podobně. Starší dcerka takto s námi spávala až někdy do dvou let, potom stejně v noci přišla a občas chodívá ještě teď (je jí 5), odstavení na to nemělo žádný vliv. Nějak jsme to neřešili, protože nám to nevadí :-)
A s mladší, teď 7měsíční dcerkou je to podobné, večer usne u kojení (takže v postýlce ani náhodou) a dám ji do postýlky, ve které spinká, než se probudí na kojení a potom už se mnou v posteli až do rána. Někdy je v posteli těsno, když jsme tam všichni, ale zase se pěkně potulíme :hug:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 30.07.10 07:55

Silvíku já to dělala podobně večer šel malý do postýlky a v noci, když se vzbudil na kojení, jsme většinou oba svorně usnuli po prvních 5 minutách :) Občas jsme se vzbudila a dala ho zpátky do postýlky, ale to bylo fakt vyjímečně. Teď když už se v noci nebudí dokáže normálně v pohodě spát celou noc ve svý postýlce.

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 30.07.10 08:03

:wink: Za sebe radím: Určitě malou zvykej na svou postýlku. My udělali tu chybu, že po pár probrečených nocích jsme malou začli brávat k sobě, a teď spí s náma v posteli, a ne a ne jí naučit ať spí v postýlce :zed: Je jí 19 měsíců, je pěkná baculka a místa v posteli pro všechny 3, ubývá a ubývá :roll:

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 08:26

tak snáď ešte nie je neskoro :roll: ja som len nechcela, aby sa mi pri prenose do postielky zobudila a aby sme sa všetci vyspali :roll:

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 30.07.10 08:37

ahoj,
na tohle je docela těžká odpověď, protože je plno maminek, co to mají jako ty a nebyl s tím problém, jiné zase pak měly se spaním v postýlce problém, asi je to dítě od dítěte.
Náš malý třeba s námi nikdy nespal, protože už od začátku spal dobře v postýlce, po nočním krmení jsem ho přenesla do jeho postýlky a v pohodě. Ale v mém okolí je naprostá většina maminek, co s nimi mimčo spí v posteli, nebo usne ve své postýlce, ale ve své posteli ho pak nechávají po nočním krmení.

Příspěvek upraven 30.07.10 v 08:39

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 30.07.10 08:38

silvik, neřeš to, dělej si to tak, jak to vyhovuje tobě a miminku.
Přijde mi to samozřejmé, že dítě spí s rodiči (v mašem případě tedy spíše na mojí straně).
Odnaučování se nebojím, protože pochybuji, že by s námi chtěl spát až do puberty :lol:

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 08:40
MaryClementine píše:
ahoj,
na tohle je docela těžká odpověď, protože je plno maminek, co to mají jako ty a nebyl s tím problém, jiné zase pak měly se spaním v postýlce problém, asi je to dítě od dítěte.
Náš malý třeba s námi nikdy nespal, protože už od začátku spal dobře v postýlce, po nočním krmení jsem ho přenesla do jeho postýlky a v pohodě. Ovšem přes den spí jedině v kočáru, i doma, v předsíni povozím a usne. A nevím, jak ho naučit spát přes den aspoň jednou v postýlce. Navíc je mu kočár malý :-)

tak s tým zase problém nemám ja :-) cez deň, keď vidím, že je unavená a má toho plné zuby, položím ju do postielky a tam spí, takže cez deň okrem kočárku na prechádzke, spí iba v postielke :-D

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 08:44
Cappy píše:
silvik, neřeš to, dělej si to tak, jak to vyhovuje tobě a miminku.
Přijde mi to samozřejmé, že dítě spí s rodiči (v mašem případě tedy spíše na mojí straně).
Odnaučování se nebojím, protože pochybuji, že by s námi chtěl spát až do puberty :lol:

no ja ten pocit blízkosti milujem, dokážem sa na ňu len tak pozerať, ako vedľa mňa spí a usmievať sa :lol: priateľovi sa to moc nepáči, má strach, aby si na to nezvykla a ja by som a tomu tiež chcela vyvarovať a akosi neviem nájsť tú správnu cestu. Myslím si, že ten kontakt je doležitý, ale zároveň mám obavy. Postieľ chcem zdielať s mužom a nie s dieťaťom, ale na druhú stranu je ešte strašne malinká a potrebuje ma. Neviem, kde je tá zlatá stredná cesta :oops: :-)

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 30.07.10 08:51

Silvik, tvoje dcerka je ještě opravdu maličká. Taková miminka potřebují cítit blízkost matky.
Mazli se s ní, chovej jí, užívej si to :wink:
Nepřemýšlela bych až tak moc hluboce, která cesta je správná a nelámala bych nic přes koleno.
Prostě poslouchej sama sebe, jak to cítíš.

Časem, pokud bude chtít malá pořád spávat s vámi, můžeš si postýlku přirazit k posteli, sundat bok a dát matraci tak, aby byla ve stejné rovině jako matrace vaší postele.

Nemáme prostě vymezeno, že dítě spí zásadně bokem, pryč.
Když che, spí s námi, když nechce, zaleze si sám do svojí postýlky :-D

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 08:52

asi nad tým príliš premýšľam… :lol:

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 30.07.10 09:03

Sofia s nami spala celou noc cca. do 5-6m. Kolem pul roku sem ji po kojeni uhoupala a polozila do postylky, pri dalsim kojeni vzala k sobe, kde zustala zbytek noci. Ted od cca.8m ji ukladam ihned po kojeni do postylky, kde sama usina, ja uz u ni jen sedim nez zabere. Cili zadny problem nemame, delam vse intuitivne. Bylo to nadherne obdobi mit male miminko takto blizko u sebe, u dalsiho potomka budeme mit stejny system. A jeste me napada - uvedomujes si, ze „odbouranim“ nocniho kojeni vetsina matek zastavi laktaci!?V noci je nejvyssi hladina prolaktinu a ten je ke kojeni nutny. Nocni kojeni si bude dite bud postupne regulovat samo, jako moje dcera - v soucasnosti 1-2× za noc, nebo mu ho muzes regulovat sama, ale urcite ne driv nez v pul roce.
Preji mnoho krasnych chvil s ditetem!

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 30.07.10 09:13

ginche, ja som tým myslela, keď prestane vyžadovať nočné krmenie…

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 30.07.10 09:31
silvik.sk píše:
ginche, ja som tým myslela, keď prestane vyžadovať nočné krmenie…

tak pokud budes stale kojit, tak asi do odstaveni nikdy :lol: Ale 1× za noc uz se da vydrzet........

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 30.07.10 13:18

Ahoj, ja jsem to s Domcou delala na zacatku taky tak. Spal v noci v kosi u nas v loznici a kdyz se kolem 4-5 h probudil na mliko, tak jsem ho po nakojeni nechavala u sebe v posteli, protoze uz k ranu v postylce spat nechtel :wink: Nebo proste se tam vrtel a usnul treba az za pul hodiny.. :roll:
Ve 4 mesicich sel do postylky vedle do pokojicku, obcas jsem si ho jeste rano nechavala u sebe v posteli, ale pak zacal v te sve postylce usinat sam a uz jsem si ho k nam tolik nebrala.
Pak uz jsem kojila jen 1× za noc a on potom v pohode usnul a kdyz prestal v noci chtit piti, tak uz tam spal porad.
Proste to slo plynule.. A nenavyknul si na nasi postel. Ale je fakt, ze on byl dobry spac :nevim:
A my jsme hlavne nechteli spat dohromady, kazdy mame radi to svoje „pohodli“, my jsme ho v loznici rusili svetlem, smrkanim atd.. :wink:

Mladsiho jsem ted taky parkrat k ranu nechala u nas v posteli, ale to je jeste vetsi spac, tak uz to nevyzaduje.. :oops:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >