Kde si půjčit? Prosím o radu

19
25.5.16 11:24

Kde si půjčit? prosim o radu

Ahoj holky, potrebovala bych radu. Jsem na rodicovske dovolene, tudiz jediny dolozitelny prijem je 3 800. S pritelem jsem mela slozite vztahy v posledni dobe, proto momentalne nezijeme ve spolecne domacnosti - opet budeme cca za 3 mesice. Pritel mi kazdy mesic fava penize, ktere ale nemam dolozene. Minimalne 3000. Bydleni mam zadarmo. Pujcky nemam takze nic mesicne neplatim. Nicmene ted ni vznikl pro me velky necekany vydaj, ktery jsem si vyslouzila svoji blbosti. Potrebuji deset tisic, musim to do 3.6. zaplatit a nevim jak. Rodina mi nepujci, pritel o tom nevi ale taky by mi nepujcil. Nechci bliz specifikovat o co jde, potrebuji jen radu, kde si pujcit. Uz jsem zkousela ruzne nebankovni spolecnosti, ale jelikoz jediny dolozitelny prijem je rodicak a to co mam navic nikdo nebere v potaz..tak me vsude odmitli…mame s touto situaci nekdo zkusenost? Znate nejakou spolecnost, ktera pujci zene na rodicaku? Dekuji za odezvy a rady, moc mi to pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4272
25.5.16 11:35

Nejde se domluvit na třech splátkách? Ty nebankovní půjčky…je to cesta do pekla. Z 10000 může byt 40000 i více. Podmínky které jsou nesplnitelné a už se vezeš. Řekni to příteli, rodině, nepůjčuj si u lichvy.

Příspěvek upraven 25.05.16 v 14:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
25.5.16 11:40

Jak víš, že by Ti přítel nepůjčil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
25.5.16 11:40

Rodina o tom vi a nepomuze mi. Pritel by mi zase nemel jak pomoci. Penez mi dava dost uz i tak :/ ono je to sice „jen“ deset tisic, ale pro moje rodice je i tohle dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
25.5.16 11:42

Co si zařídit kontokorent k účtu v bance? Měla jsem ho už jako student, takže vím, že ho dávají i nemajetným a nevydělávajícím. Tam pak stačí, když se jednou do roka dostaneš do plusu…úroky nevím, ale 100% na tom budeš výrazně líp, než u jakékoliv nebankovní společnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
25.5.16 11:43

Těžko se radí, když nenapíšeš na co to potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
25.5.16 11:45

Já bych taky zkusila kontokorent - je to nejmíň bolestivá varianta. Jen je otázka na kolik ti ho dají, protože třeba ČSOB má v podmínkách, že měsíčně musí přijít na účet aspoň polovina finanční částky, kterou jsi v mínusu + jednou za rok musíš být v plusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 11:47

A splátkový kalendář? Těžko se radí, kdyz nevíme, o co jde.
Provident jsi zkoušela? Každopádně to není dobrá volba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
25.5.16 11:47

Nemam ucet v bance, doposud jsem ho nepotrebovala. Kdyz jsem potrebovala neco poslat pres ucet, tak jsem pouzila priteluv a rodicak mi chodi slozenkou. Nechci psat verejne na co to potrebuji protoze je to opravdu ode me hrozna hloupost a ono to ani nicemu nepomuze, ze to budete vedet. Dulezite je to ze to musim zaplatit a do kdy. Maximalne to muzu nekomu napsat soukromne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 11:48

Co kontokorent nebo kreditka? Mas nekde účet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4272
25.5.16 11:56

Podívej pokud společně máte žít, tak společně řešte i problémy. Ty by jsi chtěla aby tě vynechával v důležitých situacích? Já tedy ne a když jsou na problém dva, je problém poloviční. Kolik máš aktuálně financí. Nasyp si popel na hlavu a prvně vyzkoušej partnera a rodinu. Půjčku, kreditku ani kontokorent nedostaneš a lichva to už je opravdu blbost. Třeba půjde zaplatit na splátky, pokud teda to není vytloukání klínu klínem a nedlužíš těch 10000 lichváři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
25.5.16 12:04

Jako nevydelavajici student jsem mela ve sporitelne kontokorent i kreditku po 5000,–, dopsělým určitě dají prvně už těch 10000,– i u komerčky jsem měla kontokorent 5000,– bez jakehokoliv prijmu… Po mých zkušenostech bych rozhodně nezkoušela žádně internetové půjčky. Provident už take na tak maly prijem neda, pokud se s danym obchodakem osobne leta neznas. Kazda spolecnost typu provident musi propocitat tve prijmy-statem urcene zivotni minima, minus dalsi polozky… Jinak ti nesmi ty penize dat, protoze dle zakona by to byla lichva, lidem ve financni tisni se pujcovat nesmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
25.5.16 12:11

Kontokorent nedají v bance pokud chodí na účet sociální dávky jako rodičák a podobně. Jinak jako nevím, ale pokud jsi na rodičáku s dítětem do dvou let, má přítel vyživovací povinnost i na tebe. Co si zkusit půjčit od někoho z rodiny, přítele nebo kamarádky a začít chodit na brigádu ze které bys to splácela tomu co si od něj půjčíš. A s hlídáním by ti mohla pomoct rodina když finančně nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.16 12:32

A co ten splátkový kalendář? Chápu, ze se stydíš, ale není důvod. Jednak je to tady anonymní docela a za druhé - každý dělá chyby :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
25.5.16 12:33

Hledat věřitele bez příjmu je stejné, jako hledat autopůjčovnu bez řidičáku. Je to ztráta času. Nejdřív je potřeba jednat s věřitelem a dohodnout se na splátkovém kalendáři. Pak je potřeba prodat všechno, co má nějakou hodnotu a není to potřeba k holému životu. Když nepomohou rodiče finančně, mohli by na čas hlídat dítě, abys mohla peníze vydělat. Půjčku zásadně pusť z hlavy. Ta by mohla v krajním případě přicházet v úvahu jen v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama