Kde zapsat dítě do školky?

4
5.11.09 14:48

Kde zapsat dítě do školky?

Zdravím,
jmenuji se Romana a potřebovala bych pomoci nebo spíše radu od nějaké zkušené maminky. Mojí dceři budou teď v lednu 2010 dva roky. Dala jsem na radu známých a byla jsem se informovat ve školce (prý je veliký nával na školky a proto bych se měla jít informovat dříve), zda-li bude pro mojí dceru místo. Můj problém je ten, že bydlím přechodně někde jinde, sice v Karlových Varech ale né na adrese trvalého bydliště. Ve školce tam kam bych chtěla dceru dát mi řekli, že by to mohl být problém. Měla by údajně chodit pouze do školky, tam kde má trvalé bydliště, jenže to je pro mě přes půl města a já se vracím do práce kde mi držejí místo a nemůžu si dovolit o tuto přijít. Vím že mám ještě čas, jelikož jsme na MD po dobu tří let. Ale potřebuji, aby si dcera začala trošku zvykat, je na mě opravdu velmi závislá, proto bych chtěla, aby začala chodit pár měsíců před třetím rokem. Mohl by mi někdo poradit s tím, jestli dceru můžu dáti do školky, tam kam chci nebo nemám na výběr a bude muset chodit tam kde má trvalé bydliště. Dále bych žádala o radu, dcera je lednová, tudíž tři roky jí budou v lednu 2011, jak je to potom se školkou, když půjdeme na zápis příští rok v dubnu? Tohle jsem totiž vůbec nepochopila. Najde se tu někdo s dobrou radou. Děkuji Romana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1762
5.11.09 15:39

Řekla bych, že závisí na místě bydliště. U nás nemají šanci ani děti, kterým je vlastně tři a půl (pokud jsou v lednu) a vezmou je až ve čtyřech a půl a to jen pokud má dítě i oba rodiče trvalé bydliště. Situace je fakt zoufalá, jsem ráda, že mám obě děti umístěné.
Halka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15672
5.11.09 16:44

Samozřejmě můžeš dítě přihlásit, kde chceš, ovšem co já vím, tak většina školek má v kritériích pro přijetí jako jedno z těch nejpodstatnějších právě trvalé bydliště. U nás třeba byla na zápise maminka, která tu bydlí už několik let, ale hlášení jsou stále na Slovensku. Učitelka jí tenkrát řekla, že šanci moc nemá, že bude v pořadníku za všemi dětmi odsud. Záleží na těch kritériích, tak si je zjisti (určitě budou někdy začátkem roku dny otevřených dveří, kde by tohle už měli vědět - u nás byl DOD vloni už v lednu a já ho málem propásla). Chápu, že je problém vodit nebo vozit dítě dál od domova, ale myslím si, že pokud dítě přihlásíš jinde, než má trvalé bydliště, tak se s největší pravděpodobností stane to, že nebudeš mít kam vozit (dítě do školky nevezmou). A nemůžeš aspoň dítěti trvalé bydliště změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
5.11.09 16:58

Děkuji za rady. Dítěti bych bydliště změnit mohla ale nerada bych, aby byly nějaké problémy. Takže si u zaměstnavatele zažádám o změnu pracovní doby a raději budu dceru vozit do školky kde má trvalé bydliště, než, abych přišla o práci, což si v dnešní době člověk nemůže dovolit, jen kvůli tomu, že si budu chtít usnadnit práci a dát dceru blíže k domovu. Já to nějak s přítelem zvládnu. Tak děkuji za radu. A když mi jí vezmou do školky a já potřebuji, aby ve třech letech chodila už na celý den. To znamená, že když jí budou v lednu 2011 tři roky, tak musím na zápis už příští rok, pochopila jsem to dobře? Nebo bude muset začít chodit do školky už příští rok. Tohle já totiž moc nechápu, je to moje první dítě a trošku složitější věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jjelena
5.11.09 18:08

Ahojkiy, u nás, v Kladně trvalé bydliště moc nerozhodovalo. Starší dceru mi letos u nás nevzali, ale vzali jí na odvolání o kus dál. MLadší dcera je na tom jako ta tvá, je naozená v prosinci 2007. Ano, k zápisu jdeme příští rok, na jaře 2010, aby od září začala na 4hod. denně a pak od ledna 2011na celý den.

• Citovat
  • Nahlásit
2649
5.11.09 19:08

Chápeš to správně. Pokud chceš, aby dcerka chodila do školky ve školním roce 2010/2011, tak musíš jít na zápis na jaře 2010. V každé školce je pak praxe jiná. U nás je to tak, že se musí školkovné platit už od září, byť půjde do školky až v lednu (jako že mu drží místo). Od září by mohla chodit do školky na 5 dnů v měsíci, aniž bys přišla o rodičák a od 3 let pak denně.

Martina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.11.09 08:43

Děkuji moc za radu tohle mi opravdu pomohlo k pochopení. Pokud mi dceru do školky vemou, určitě platit budu a využiji i toho, že bude moci být ve školce zatím jen 5 dní v měsíci, potřebuji, aby si trošku zvykla, je na mě opravdu velmi závislá ale já věřím tomu, že až uvidí děti, že se to změní. Zatím to takhle bylo. Určitě vyzkouším ve školkách dny otevřených dcěří, kde se informuji a mám už vyhlídnuté dvě další. Nejdříve to hold zkusíme v místě trvalého bydliště, pokud tam to nevyjde, zkusíme to o kousek dál. Někde mi jí snad vezmou. O to mám strach, že jí nevezmou ani v jedné školce a co já potom budu dělat. Nemůžu přece kvůli školce přijít o práci. Nebo se to už někomu stalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pellullinka
6.11.09 09:34

Romanečko u nás je to o tom, že hlásit se můžeš do kterékoliv školky, pokud bude místo vezmou tě, ale pokud místo není tak mají přednost děli s trvalým bydlištěm a pak maminky co mají zaměstnání. Pokud se školka má rozhodnout mezi dvěma dětmi a jedna maminka je doma na mateřské a druhá má zaměstnání tak samozřejmě vyberou dítko zaměstnané maminky

• Citovat
  • Nahlásit
4
6.11.09 09:42

Jééé, tak to moci děkuji, to mě opravdu potěšilo, opravdu bych nerada přišla o práci, i když dítě je pro mě důležitější, tak shánět práci v dnešní době je opravdu umění. Super, já věděla, že tady mi někdo poradí a děkuji Vám všem za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat