Kdo by mohl za nehodu?

260
11.3.16 16:37

Kdo by mohl za nehodu?

Zaparkovala jsem podélně u silnice, na parkovacím pruhu, kde se parkuje zcela běžně, měla jsem to po směru jízdy. Když jsem začala vyjíždět, v protisměru jel malý, pomalý traktůrek, a chtěl ho zrovna předjet náklaďák. Dala bych ruku do okně za to, že hodil blinkr, že chce předjíždět, až když jsem já už,,vyčuhovala´´ do silnice. Nic se nestalo, náklaďák stačil jen trošku najet doprostřed, stihl se krásně vrátit..nebylo to ani o fous, prostě v pohodě se to zvládlo. Mě by ale zajímalo, kdyby se to nezvládlo, kdo by za to mohl? Nákladák jel po hlavní silnici a já asi měla předpokládat, že bude chtít zpomalovač před sebou předjet. Na druhou stranu jsem začala vyjíždět dříve, než on předjíždět, takže mi on vjel do mého pruhu.
Takže čistě ze zvědavosti, kdo by byl v právu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5983
11.3.16 16:45

To by rozhodla policie/ případně soud. Pro pojišťovnu by se tam pravděpodobně objevila spoluúčast na vině. Pokud byste byla už v pruhu a jela, bylo by to asi výhodnější. Pro tyhle případy se velmi hodí mít kameru za sklem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
11.3.16 19:16

@kaktusik Řekla bych, že v právu by byl on, protože byl na hlavní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
11.3.16 22:13
@vjerunqa píše:
@kaktusik Řekla bych, že v právu by byl on, protože byl na hlavní :think:

Já taky. Vím, že nás v autoškole učily, že když odbočuju z vedlejší doprava na hlavní, tak mám myslet krok dopředu a hlídat si, aby na té hlavní někdo nepředjížděl. Byla by to moje vina.
Takhle to zní asi jasně, ale v reálu by člověk asi nevěděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.6.17 20:44

Mamina potřebuje poradit...

Couvala jsem couvala jen pár centimetrů a bylo mi řečeno, že za to mohu stejně já..? Pro lepší představu vkládám obrázek jak se vše stalo, omluvte za dokonalost… :-) Je tu nějaký odborník, který mi poskytne radu kdo v takovéto situaci může za nehodu..? :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12364
13.6.17 20:51

@Fifula nevim, ktery auto jsi ty, ale podle me za nehodu muze to auto. co stoji jakoby v rade s ostatnimi, ne to podelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
13.6.17 20:57

@Fifula Ty jsi ta, co vyjíždí z řady? To je dle mne viník nehody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.6.17 20:58

Nenapsala jsem to schválně abych neovlivnila rozhodování :mavam: jen ještě doplním v obou autech couvaly ženy, které se pak nedomluvili a pan policista byl na prášky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2505
13.6.17 20:59

A ty jsi couvala z nějakého parkoviště? To druhé auto couvalo po silnici? Pak bys byla viník ty-nedání přednosti v jízdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
13.6.17 21:01

Viník je ten v řadě, musí se přece podívat, jestli něco nejede, když chce vycouvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
13.6.17 21:05
@Fifula píše:
Nenapsala jsem to schválně abych neovlivnila rozhodování :mavam: jen ještě doplním v obou autech couvaly ženy, které se pak nedomluvili a pan policista byl na prášky :-)

A jak to dopadlo? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.6.17 21:08

Odnesly jsme to obě, obě jsme couvaly a pravidlo silničního provozu jasně zní, při couvání nesmíš omezit ani ohrozit a bla bla bla. Obě jsme byli na parkovišti, a to že nevidíš přes ostatní auta neomlouvá, nemáš couvat tam kam nevidíš, no prostě chlapy no :-) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama