Kdo dědí po smrti babičky?

1248
27.4.17 11:05

Kdo dědí po smrti babičky?

Ahoj. Mám otázku. Když zemře babička ( její tři děti zemřeli před ní) dědí potom její vnoučata nebo její bratr?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1825
27.4.17 11:07

Vnoučata
Edit: Vnoučata zdědí to, co by zdědily jejich zemřelí rodiče, takže pokud měla babička jen ty tři zemřelé děti, tak děti každého z nich zdědí třetinu a tu si mezi sebou rozdělí rovným dílem.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9671
27.4.17 12:20

@LadyBrigit a ty její deti neměli manzele nebo manželku? Ty by dedíly taky. Moje máma ted dědila po svým tchanovi.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
27.4.17 12:30

@kaca35 o manželích jsem taky uvažovala, ale nebyla jsem si jistá. Každopádně tedy manžel(ka)+děti zdědí to, co by zdědil ten babiččin zemřelý potomek, a dělí si to pak rovným dílem.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28450
27.4.17 12:31
@kaca35 píše:
@LadyBrigit a ty její deti neměli manzele nebo manželku? Ty by dedíly taky. Moje máma ted dědila po svým tchanovi.

To je ale otázka závěti, nikoliv zákona.
Pokud je závěť, je to trochu jiné.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
27.4.17 12:52
@Bábrdl píše:
To je ale otázka závěti, nikoliv zákona.
Pokud je závěť, je to trochu jiné.

A nejsou děti náhodou nepominutelní dědicové?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
27.4.17 12:56
@LadyBrigit píše:
Ahoj. Mám otázku. Když zemře babička ( její tři děti zemřeli před ní) dědí potom její vnoučata nebo její bratr?

Pokud není závěť, tak podíl dítěte babičky dědí vnoučata. § 1635 NOZ Nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti.

  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Ellusa
27.4.17 13:00
@kaca35 píše:
@LadyBrigit a ty její deti neměli manzele nebo manželku? Ty by dedíly taky. Moje máma ted dědila po svým tchanovi.

V 1. skupině dědí pouze děti/vnoučata a manžel/ka zesnulého. Snacha určitě ne.

  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
28450
27.4.17 13:01
@Almatka píše:
A nejsou děti náhodou nepominutelní dědicové?

Jsou. Ale to nevylučuje možnost, aby podle závěti dědila i snacha. :nevim:

Pokud jsou děti dospělé, musí dostat nejméně čtvrtinu svého podílu.

Takže pokud má někdo potomka a chce, aby dědila snacha, bez toho, aby někoho vydědil, bude se dědit tak, že potomek by měl nárok na celé dědictví, závěť mu jeho nárok pkrátí na čtvrtinu a snacha může v souladu se zákonwm dostat 3/4.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1248
27.4.17 13:02
@kaca35 píše:
@LadyBrigit a ty její deti neměli manzele nebo manželku? Ty by dedíly taky. Moje máma ted dědila po svým tchanovi.

Byly rozvedeni.Nebo dědí i ex manželka?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28450
27.4.17 13:02
@Ellusa píše:
V 1. skupině dědí pouze děti/vnoučata a manžel/ka zesnulého. Snacha určitě ne.

Mohl mít závěť. :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9671
27.4.17 13:03

:think: no prostě umřel nám děda, jeho dcera a syn jsou mrtvi. Po dceři jsou už jen deti -vnoučata. Ty dedíly apak moje matka jakožto žena jeho zemřelého syna. A ja s bráchou jakožto další vnoučata. Závěť nebyla.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9671
27.4.17 13:04
@LadyBrigit píše:
Byly rozvedeni.Nebo dědí i ex manželka?

Byli svoji.jak je to s ex nevím. :nevim:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
27.4.17 13:06
@Bábrdl píše:
Mohl mít závěť. :nevim:

Však jsem to psala ve své odpovědi výše… „Pokud není závěť,…“

  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9671
27.4.17 13:07

@LadyBrigit ale ted mne napadá…bratranci i ja s bráchou jsme se dědictví zřekli, že šlo o pakatel.tak to možná spadlo na moji matku jako na dalšího v poradí.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama