Kdo hlídá děti v létě?

225
31.3.17 07:15

kdo hlídá děti v létě?

Maminy kde máte děti v létě když musíte do práce a školka červenec a srpen není v provozu? Babičky nemáme a partner stejně jako já dělá ranní směny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5271
31.3.17 07:20

My to řešíme příměstským táborem ( v místě zaměstnání ) a střídáním se s manželem s dovolenou. Školka má volno 7 týdnů :cert:. Jak to bude ve škole, kdy přibudou podzimní, zimní, pololetky, jarní, velikonoční a k tomu celé dva měsíce, to už FAKT nevím. Dcera bude muset být hodně samostatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18992
31.3.17 07:33

@WERUN28 Budu dětem platit soukromou skolku nebo příměstské tábor + to budeme snad pytlikovat s home office.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4247
31.3.17 07:33

My tohle naštěstí řešili jen jedny letní prázdniny. Cca čtyři týdny se vyřešily dovolenou (byl na týden na dovolené i s babičkou) a zbytek soukromá školka, případně sem tam nějaké jednorázové jednodenní hlídání…
teď naštěstí začal manžel po letech zase učit, takže mají se synem prázdniny spolu, takže je po problému :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2159
31.3.17 07:36

Vystřídáme si s manželem dovolenou. U nás je školla zavřená 6 týdnů. 2 týdny (10 dní) dovolená já, to stejné manžel a potom týden (5 dní) společně. Poslední týden si děti rozdělí babičky nebo zvláfáme pomocí home office, apod. Máme 25 dní dovolené každý a prostě si ji šetříme na prázdniny.

Příměstské tábory jsoi dobrá věc, ale u nás jsou většinou od 5-6 let, což neřeší první dva roky školky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 07:39

No já jsem taky zvědavá jak to udělám, syn už chodí do školy. Moji rodiče chodí do práce a u nás s těmi příměstskými tábory žádná sláva :roll:
Asi semnou bude muset do práce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
31.3.17 07:44

S dovolením se přidám, také mě to zajímá.
Syn má ted 3 roky, do školky sice chodi (na dopo), ale já do práce nemůžu právě kvůli prázdninam. Protoze partner je zaměstnaný + podniká, takže o dovolené si muže nechat jen zdát, babičky chodi do prace a mně by dovolenou třeba měsíc nikdo nedal po 2 měsících v práci :/
Jsem zvědavá, jak to budeme dělat příští rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22784
31.3.17 07:50

Já naštěstí učím, takže řešíme jen poslední týden, kdy teda ještě letos máme pro oba školku a ta už v tu dobu běží. Jinak to tady řeší rodiče dovolenými jeden rodič, druhý, babička atd. S tábory je to tu také slabé pro prťata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42425
31.3.17 07:56

@WERUN28 naše školka jede měsíc. A zatím ji nevyužíváme, kombinujeme to. Babička, naše dovolená (bereme si ji s mužem najednou) a příměstský tábor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
31.3.17 08:00

My platime pres leto soukromou skolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 08:06

Do budoucna počítáme se soukromou skolkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
31.3.17 08:08

My jsme prazdniny zacaly resit uz na jare. Do hlidani krome me manzela mamky se zapojuje i sestra. Hlidame si deti navzajem a tim se taky dovolena usetri.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 08:12

U nás příměstské tábory začínají v osm, takže smůla - pracuji od sedmi.
Jinak u nás je školka zavřená měsíc, ten vykrýváme tak, že si vezmu 14 dní já, 14dní chlap, zbytek babičky. Pak malýho vytáhnu ještě jeden týden v srpnu na dovolenou s rodinou z mé strany.
Mám kamarádku, co to (bohužel) řeší OČR, protože nemá žádné příbuzné a v práci mají oba řízenou dovolenou na přelomu léta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
31.3.17 08:44
@pajule022 píše:
S dovolením se přidám, také mě to zajímá.
Syn má ted 3 roky, do školky sice chodi (na dopo), ale já do práce nemůžu právě kvůli prázdninam. Protoze partner je zaměstnaný + podniká, takže o dovolené si muže nechat jen zdát, babičky chodi do prace a mně by dovolenou třeba měsíc nikdo nedal po 2 měsících v práci :/
Jsem zvědavá, jak to budeme dělat příští rok.

mám to úplně stejně, řeším jestli nastoupit do práce ještě před prázdninama, ale co pak. Děti jsou dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1114
31.3.17 08:45

Chuva, stejne jako v zime…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...