Kdo mi napíše antidepresiva?

Anonymní
7.4.21 13:36

Kdo mi napíše antidepresiva?

Ahoj, mám problém. Chodím k psychiatrovi, v lednu jsme měnili léky. Dnes jsem měla mít kontrolu, jak mi sedly a napsat další. Jenže lékařka je nemocná. Na dveřích má ceduli, ať se obrátím na svého praktika (ten tyhle léky napsat nemůže), nebo na psychiatry v okolí. Tak volám na všechny strany, jenže mám problém. Nemám v ruce žádnou zprávu, kde by bylo uvedeno, že ty léky užívám. Moje lékařka nedává zprávu po každé návštěvě.
Je nějaká možnost, jak se k lékům dostat?
Myslela jsem, že je možné, aby i jiný psychiatr nahlédnul do lékového záznamu, kde uvidí, že jsem měla v lednu léky předepsané a může mi je tedy v této nouzové situaci předepsat. No nejspíš to nejde, protože už třetí psychiatr mě odmítnul, že když nemám zprávu, tak nic.
Máte s touhle situací zkušenost? Jak můžu postupovat dál? Léky mám ještě na tři dny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16972
7.4.21 13:39

Jestli máš na psychiatričku telefon, tak ji zavolej, ať ti normálně pošle recetp sms.
Další varianta je ukecat nějakho psychiatra po tom telefonu, pokud to co nehceš napsat jsou fakt antidepresiva a ne třeba ritalin, tak ti příčetnější lékaři by to měli pochopit.

Nahlédnout jiný lékař nemá kam.

Pokud máš někde v dostupném okolí krizové centrum (bývá u velkých psychiatrickýh zařízení), tak můžeš zavolat tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:42

Praktik Ti neporadil co v téhle situaci dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:47

@Ou Bohužel telefon mám jen do ordinace, kde bohužel nikdo není.
Obvolávám psychiatry, ale zatím nic. Potřebuju napsat Venlafaxin 75.

Byla jsem doteď přesvědčená, že do lékového záznamu může nahlédnout jakýkoliv lékař, jen to pak musí odůvodnit. Tak jsem zase chytřejší.

Krizové centrum tu nemáme, nebo jsem ho nenašla. Jsem z královéhradeckého kraje, okres Náchod.

Myslíš, že by mi případně pomohli ve fakultní nemocnici na psychiatrické klinice?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 13:48
@Anonymní píše:
Praktik Ti neporadil co v téhle situaci dělat?

Poradil. Zavolat na lůžkovou psychiatrii v okresní nemocnici, tam mě odkázali na jejich ambulanci a ti mi řekli, že mi to nenapíšou, ať zkusím obvolat psychiatry, že třeba někdo napíše.

• Citovat
  • Nahlásit
268
7.4.21 13:49

Praktický lékař by měl dostávat zprávu od lékařky. Tak bych se pokusila domluvit s praktickým lékařem, jestli nedohleda poslední zprávu od lékařky kde by mohlo být napsáno jaký a kolik léků užíváš. A až budeš mít zprávu tak se domluvit s jiným lékařem v oboru na základě doložené zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 14:04
@koko30 píše:
Praktický lékař by měl dostávat zprávu od lékařky. Tak bych se pokusila domluvit s praktickým lékařem, jestli nedohleda poslední zprávu od lékařky kde by mohlo být napsáno jaký a kolik léků užíváš. A až budeš mít zprávu tak se domluvit s jiným lékařem v oboru na základě doložené zprávy.

Myslíš, jako že posílá zprávu přímo praktikovi? To nevím. Já mám poslední zprávu z poszimu, kdy jsem ale brala jiný lék. Ten nevyhovoval a v kednu mi ho psych. změnila. A zprávu s tím novým lékem nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
268
7.4.21 14:09

Tak to by mohl být pak problém. Specializovaný lékař by měl zprávu posílat lékaři. Měl by… Samozřejmě jestli se tak děje ví jen tvůj lékař obvodní. Ale pokud lékařka neudělala zprávu o změně léků tak to tvůj problém neřeší a měla by to vyřešit lékařka ikdyž je na nemocenské. Aspoň napsat jak už někdo psal recept elekteonicky. Ale je to prekerni situace. Čekala bych že na oddělení pomohou… A sestru v ordinaci nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
7.4.21 14:12

@koko30 ne, praktický lékař nedostává automaticky zprávy od psychiatra. A hlavně rpaktický lékař nemůže předesat ten venlafaxin.

pro zakladatelku  –venlafaxin se nedá nijak zneužívat, takže by imho neměl mít problém ti to napsat jiný psychiatr- tedy pokud ti sedí to co teď máš. pokud ti to nesedí, potřebuješ někde vydnydnat kontrolu, no.

Jako jednodušší imho je zavolat do tt nějaké ordinace přímo než se prokousávat nemocnicčním procesem.

Respektive - zkus zavolat na krizáč do Bohnic - tam by to přes tu sms mohli být schopní poslat. na ambulanci, ne linku důvěrdy

https://bohnice.cz/krizova-pomoc/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
7.4.21 14:13

@koko30 sestra nemůže vydat recept. A jestli doktorka třeba leží s covidem, tak holt nestihla vyřešit záskok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
7.4.21 14:29

To chápu že sestra nemůže vydat recept ale potřebnou zprávu pro další lékaře. Ale to jsem jen psala osobní zkušenosti. Nevím jak to chodí jinde. Mému praktickému lékaři chodí zprávy všechny od lékařů. Nebo mi je dají at je předám. Ale samozřejmě chápu, že všude to takto funguje. Tak nechám radit erudovanější. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3954
7.4.21 14:30

Zkušenost mám z rodiny, u nás brala v ordinaci telefony sestra a pořád jen říkala, že to panu doktorovi vyřídí. Žádné info o tom, co mu je, jestli třeba je šance, že do 14 dnů bude zpět, prostě nic, pro pacienta s depresí, kterému docházejí prášky a k tomu má ještě další zdravotní problémy fakt náročné. Trvalo to 2 týdny, dotyčný byl nakonec bez léků asi 3 dny, ale ten stres úplně stačil. Radu nemám, jen držím palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3942
7.4.21 14:31
@Anonymní píše:
Ahoj, mám problém. Chodím k psychiatrovi, v lednu jsme měnili léky. Dnes jsem měla mít kontrolu, jak mi sedly a napsat další. Jenže lékařka je nemocná. Na dveřích má ceduli, ať se obrátím na svého praktika (ten tyhle léky napsat nemůže), nebo na psychiatry v okolí. Tak volám na všechny strany, jenže mám problém. Nemám v ruce žádnou zprávu, kde by bylo uvedeno, že ty léky užívám. Moje lékařka nedává zprávu po každé návštěvě.
Je nějaká možnost, jak se k lékům dostat?
Myslela jsem, že je možné, aby i jiný psychiatr nahlédnul do lékového záznamu, kde uvidí, že jsem měla v lednu léky předepsané a může mi je tedy v této nouzové situaci předepsat. No nejspíš to nejde, protože už třetí psychiatr mě odmítnul, že když nemám zprávu, tak nic.
Máte s touhle situací zkušenost? Jak můžu postupovat dál? Léky mám ještě na tři dny.

Kamarádce jednou došly léky, tak jsem s ní jela na CKI Bohnice (vím, že píšeš, že jsi odjinud), psychiatrička neordinovala zrovna a tak jsme tam vysvětlily situaci a Dr. jí léky (bylo toho víc) bez problémů předepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
7.4.21 15:02

Pro Kristovy rány, kolik z vás tady ten humus zobe? To je každej třetí příspěvek, samý Tritico, Setralin, Cipralex a blabla. Je to jen o vaší pohodlnosti. Polknout prášek a hodit problém někam do povzdálí. Za pár kytek konopí vás zavřou do basy, ale že se paničky sjížděj prášečkama, to je v pohodě. Antidepresiva a IVF, zhouba lidstva!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
7.4.21 15:08

Já bych hradeckou kliniku zkusila, mám s nimi dobré zkušenosti, celkem dost vstřícní. No a taky je tam lékař psychiatr, sloužící pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat