Neschopenka a doktor

Anonymní
6.4.21 17:57

Neschopenka a doktor

Zdravím, měla bych dotaz a chtěla bych i trošku pomoc. Mám ortopeda s kterém máme rozdílné závěry jsem po dvou operaci kotníku a po 6 letech se vrátila bolest a trápení tak jsem šla na první kontrolu kde mi řekl že se to špatně zhojilo a ať s tím laskavě začnu něco dělat a řekl mi že mi dá když tak neschopenku. Tak jsem. i odmítla stim že musím vyřešit věci v práci. Vše ok. Nebyla jsem schopná od chodit ani v měsíc práci. Přišla jsem znovu že bych ráda neschopenku než to v práci fakt nejde. A hned na mě spustil že jak si to predstavuji že mi k ničemu nepomůže a že vlastně můžu já za to že mi to špatně zhojilo. Tak mi ji nakonec napsal s tím že se mám smířit s tím že už nebudu moct fungovat jako do teď a že můžu skončit do půl roku na vozejku když se nebudu chovat jak mám a že jsem prý mladá že to pochopím. Přitom mi už neudělal žádné vyšetření a proto se ptám můžu změnit ortopeda i při neschopence s tím že mi ji druhý doktor nechá dál? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1692
6.4.21 18:08

No a řekl ti, jak se mas chovat? Chováš se tak? Chtěl ti dat neschopenku, asi aby noha byla v klidu. Tys odmítla, logicky se to zhoršilo a pak jsi tma za měsíc přišla s tím, že Teda už tu neschopenku chceš. Jeho reakci chápu. Když nedodržuješ lecebny doporučený režim, nediv se. Doktora samozřejmě změnit můžeš, na trvání PN se domluv s nim. Možná bude jednodušší ho změnit po skončení PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:28

@Midaku asi jsem to špatně napsala, pan doktor hodně funguje podle toho jak se vyspí ta noha se jako by nějak nezhorsila za ten mesic. Jedinej jeho názor byl ať okamžitě změním práci a ještě byl dotcenej že jsem chtela neschopenku. Jde o to že ta noha bolí pořád v kuse i když spím a budí mě to ze spaní to mi řekl že si z něho dělám srandu. Přitom ta noha bolí v kuse je oteklá a celá modrá a to byla i při té kontrole a toho vůbec nezajimalo a to sedím doma na prdeli a jdu ven jednou za 14 dni nakoupit

• Citovat
  • Nahlásit
24420
6.4.21 18:34

Tobe zmodrala a oteka noha ted nove, sest let po operaci? Doted jsi nemela zadny problem? Asi tomu nerozumim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
6.4.21 18:41
@Anonymní píše:
Zdravím, měla bych dotaz a chtěla bych i trošku pomoc. Mám ortopeda s kterém máme rozdílné závěry jsem po dvou operaci kotníku a po 6 letech se vrátila bolest a trápení tak jsem šla na první kontrolu kde mi řekl že se to špatně zhojilo a ať s tím laskavě začnu něco dělat a řekl mi že mi dá když tak neschopenku. Tak jsem. i odmítla stim že musím vyřešit věci v práci. Vše ok. Nebyla jsem schopná od chodit ani v měsíc práci. Přišla jsem znovu že bych ráda neschopenku než to v práci fakt nejde. A hned na mě spustil že jak si to predstavuji že mi k ničemu nepomůže a že vlastně můžu já za to že mi to špatně zhojilo. Tak mi ji nakonec napsal s tím že se mám smířit s tím že už nebudu moct fungovat jako do teď a že můžu skončit do půl roku na vozejku když se nebudu chovat jak mám a že jsem prý mladá že to pochopím. Přitom mi už neudělal žádné vyšetření a proto se ptám můžu změnit ortopeda i při neschopence s tím že mi ji druhý doktor nechá dál? Dekuji

Nejlépe by si meli neschopenku predat. Zkus si nejdříve vyhlednout nového lékaře, zda by te vzal, když s tímhle nejsi spokojená. At se ti to zlepsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
6.4.21 18:44

Můžeš si zajít k jinému doktorovi na konzultaci aniž bys k němu hned přešla. Nebo tam přejít, nechat si od něj vystavit neschopenku a u toho starého ji ukončit zpětně. Nevim, ale jestli by to bylo možné na stejnou diagnózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
6.4.21 18:45

Tak jestli ti X let lo úrazu najednou oteklé a zmdorala noha a začala bolet, tak bych příčinu hledala jinde než v tom úrazu. Každopádně změnit lékaře určitě můžeš, aspoň uslyším druhy názor. Každopádně asi bych to řešila spis na chirurgii než ortopedii. Modrina a otok zavání spis akutním problémem, než stavem X let po úrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:16

@Midaku Kde o to že je to kotník a moje celková diagnóza je řídnutí kostí tak nevím jestli by to na chirde uznali že to patří k nim hlavně to není bráně jako úraz

• Citovat
  • Nahlásit
24420
6.4.21 21:30
@Anonymní píše:
@Midaku Kde o to že je to kotník a moje celková diagnóza je řídnutí kostí tak nevím jestli by to na chirde uznali že to patří k nim hlavně to není bráně jako úraz

Nechapu. Kolik ti je let, ze mas osteoporozu? Ja to ma souviset s modrym oteklym kotnikem? Informace z tebe lezou jak z chlupaty deky a zvlast ani dohromady nedavaji smysl. Takhle ti rozumne neporadi nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 21:48

@mroe je mi 24 a osteoporózu mám už od svých 8 let po celém těle, a kotník má s tím společného to že tam se to začalo projevovat nejvíc kde se rozpadají kosti a díky to mu že se to po druhé operací špatně zahojilo začali kosti padat znovu

• Citovat
  • Nahlásit
24420
6.4.21 21:58

Osteoporoza se obvykle nepeojevuje v kotniku a nevypada jako modrej kotnik. Mas nejakou jinou zakladni chorobu? Normalni dite ani mlada zena nemaji v takovem veku osteoporozu, neni k tomu duvod. Proc mas za sebou dve operace kotniku? Jakou delas praci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
6.4.21 22:41

@mroe trošku mně to připomíná moje potíže s kotníkem, tam to dělá Sudeckův syndrom po úraze. Je to namodralé, lesklejší, oteklé a teda bolí to jak čert. Nejhorší večer a v noci. Jestli to také nemůže být tento problém. Mně ho odhalil až RHB lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24420
6.4.21 23:29
@Mišutinka píše:
@mroe trošku mně to připomíná moje potíže s kotníkem, tam to dělá Sudeckův syndrom po úraze. Je to namodralé, lesklejší, oteklé a teda bolí to jak čert. Nejhorší večer a v noci. Jestli to také nemůže být tento problém. Mně ho odhalil až RHB lékař.

A to ma mit od osmi let? V tom popisu toho tolik duleziteho chybi, ze poradit muze jen vestec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
7.4.21 09:35

@mroe to samozřejmě ne, ten se většinou váže právě spíš na ty operace, úrazy. Myslela jsem to na těch šest let od operace.
Máte samozřejmě pravdu, že poradit může jen věštec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat