Kdo mi rozjí dítě?

429
6.11.20 14:37

Kdo mi rozjí dítě?

Ahoj, potřebovala bych poradit kdo mi pomůže rozjíst dítě (2 měsíce) které má slabý sací reflex a poruchu polykání. Předpokládám že hlavní bude logoped, a dál? Budu ráda za každou radu či kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3644
6.11.20 14:44

Zubař dítě viděl, jestli je uzdička v pořádku? Jen mě to tak napadlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
6.11.20 14:51

@sediza Zubař teda ne, ale jelikož jsme ve FN a vidělo ji spousta lékařů včetně ORL, tak předpokládám že by na tohle přišli. Teda doufám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
6.11.20 14:53

@Jaaanča tohle jsou ale docela závažné a specifické faktory. Co lékaři na to. Nebo jestli kojíš, tak rada laktační poradkyně? Tady bych si vůbec netroufla radit bez bližší znalosti věci. Nikdo nevíme jaké potíže s polykáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
6.11.20 15:08

@Trojlístek Lékaři nevědí co s ní, dostane PEG a že to máme zkoušet. Problem s polykáním má ve druhé fázi kdy si nepřesune sousto z pusinky do krku. Nejspíš to souvisí s hypotonií, že má ochablé ty polykací svaly. Nepotřebuji ani tak rady jak ji rozjíst (už jsem stejně zkoušela snad všechno možné), ale jestli by mi někdo nedoporučil třeba nějakou terapii, nějakého doktora který se tímto zabývá a pomáhá malým dětem jíst. Logoped je jasný, ale nevím jestli není i něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
6.11.20 15:51

@Jaaanča a co ta laktační poradkyně? Ty někdy mají různé kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
6.11.20 15:59

Zkus najít nekoho kdo se zabývá Orofaciální stimulací u kojence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
6.11.20 16:04

Nechtělo by to někoho, kdo dělá orofaciální stimulaci? Nevím, jak se ten člověk na rehabilitace odborně jmenuje, ale pediatr by měl poradit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
6.11.20 16:44

@Trojlístek no já nekojím a laktační poradkyně s tímhle zkušenost neměla tak nic neporadila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
6.11.20 16:46

@Agness @SadStory orofaciální stimulaci děláme (máme cviky od fyzioterapeuta v nemocnici), ale zkusím najít někoho ke komu bychom na to mohli chodit, díky za tip :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
6.11.20 23:13

Teď je miminko ještě malé, ale vím, že maminky s dětmi závislými na sondě jezdí na léčebný pobyt v rakouském Grazu. Najdi si stránky v češtině bezsondy.cz (tam jsou kontakty i na české odborníky na tuto problematiku) nebo v AJ notube.com
Většinou na ten pobyt získávají peníze ze sbírek.
Kdyby mi tu smazali odkazy, napiš mi SZ. Držím vám moc palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
7.11.20 07:20

@Masina Děkuji, bezsondy.cz mám zkouknuté a o Grazu vím, zatím bych to zkusila sama a pak uvidíme. Je pravda že je ještě malá a něco se může časem upravit, jen bych nerada něco zanedbala nebo pokazila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama