Kdo prosím rozumí pracovním smlouvám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzka6
Kecalka 425 příspěvků 19.06.19 14:37
Kdo prosím rozumí pracovním smlouvám?

Dobrý den,

mám dotaz. Když budu pracovat u dvou zaměstnavatelů na částečný úvazek, kdo bude za mě platit sociální a zdravotní? Předpokládám, že dvakrát ho platit nebudu? A jak je to potom s daněmi? Jde o to, že už jsem prostě zaměstnaná a budu si přibírat další práci. Musím o tom tomu prvnímu zaměstnavateli něco říkat? Daně a daňové přiznání mám zajištěné u prvního zaměstnavatele. Byla bych ráda kdyby to tak zůstalo. A ještě jedna věc lze pracovní smlouvu podepsat zpětně. jako s datem, které už bylo, nebo to něčemu vadí? Děkuji za odpověď.

Reakce:
Uživatel je onlinecarsa
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 19.06.19 14:47

Pokud budeš mít na oba pracovní poměry uzavřenou pracovní smlouvu, tak budeš pojištění a daně platit z obojeho. Jen u jednoho zaměstnavatele si pak budeš moci (měsíčně) uplatnit daňové úlevy. Daňové přiznání po ukončení kalendářního roku si budeš muset udělat sama. Od obou si vyžádáš potvrzení o sražených zálohách na daň, vyplníš daňové přiznání a odevzdáš na FÚ. Zpětně podepsat smlouvu nelze (respektive lze všechno, ale je to nelegální)

Cenarius
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 19.06.19 15:29

Prvnimu o tom nemusis rikat nic, ale uz ti nesmi delat danove priznani. Musis sama. Leda ze ti to tam nekdo vypracuje a ty si jej sama odevzdas na FU.

Takze druhym uvazkem uz nic neni jako driv :)

sandrusa
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 19.06.19 18:35

Ak maju rovnaky predmet podnikania v OR, tak musis mat suhlas.

Váš příspěvek
Reklama