Narozeniny v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 13:47
Narozeniny v práci

Ahoj všem! Mám dotaz, nebo spíš se snažím vymyslet, jak co nejlíp vyřešit situaci… jsme kolektiv 20 lidí, vztahy všelijaké, ne úplně dobré. Kdysi se k narozeninám zavedl systém, že na kulatiny všichni zaměstnanci vybírali 200 Kč, na půlkulatiny 100 Kč. Nedávno jsme od kolegyně zjistili, že v obálce na kulaté narozeniny měla mnohem méně, proto jsme se zeptali naší sekretářky, která peníze vybírá, jak je to možné. Údajně prý někteří kolegové nepřispívají nikdy, nebo daleko méně, že nikdo nemá povinnost toto dávat dle starého systému. Naši kancelář ale nikdo neinformoval, takže naše skupina vždy dávala a dává 100 Kč nebo 200 Kč dle narozenin. No a teď máme vymyslet, jak to nejlépe vyřešit. Zrušit narozeniny nikdo nechce, vždy se donese občerstvení a tak… Ale vlastně ti, co nedávají nic, dostanou to, co „platící“ kolegové a to není fér. Jak zachovat nebo jak motivovat kolektiv, aby to bylo pro všechny fér? Jak to vyřešit?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 19.06.19 13:52

Tohle nevyřešíš. Nejlepší je se na hromadné akce vykašlat a se skupinkou těch fajn lidí si jít večer sednout do hospody (na bowling, do lanového centra, na víkend pod stan…zkrátka dle chuti a založení). ;)

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 19.06.19 13:53

Já bych je zrušila, případně bych se s platícími kolegy domluvila na tom, že se zajde na oběd ven. Nebo pokud to chcete hrotit, ať sekretářka zapíše všechny, co přispěli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 13:53

Já osobně dávám vždy všem, i když ty lidi nemusím. Vedení chce, ať prostě navrhneme řešení s tím, že se narozeniny určitě vynechávat nebudou… Ale to jako mám zkontrolovat seznam těch, co zaplatili a ostatním chlebíček nedat? To mi přijde mimo. Tak kdyby někoho napadlo lepší řešení…

Příspěvek upraven 19.06.19 v 13:54

Jana525
Kelišová 5676 příspěvků 19.06.19 13:54

Tohle bych uplne zrusila, vubec tenhle zvyk nechapu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 13:55

Právě že rušit to nechtějí, jinak je jasné, že to by bylo nejlepší a nejjednodušší řešení…

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 19.06.19 13:58
@Anonymní píše:
Právě že rušit to nechtějí, jinak je jasné, že to by bylo nejlepší a nejjednodušší řešení…

No tak bych zrušila vybírání peněz a vstup na „párty“ podmínila přinesením občerstvení. Kdo nic nepřinese, nebude vpuštěn. :nevim: Jiné řešení mě nenapadá. Strhávat příspěvek z platu jim nemůžeš.

M-A
Kecalka 420 příspěvků 19.06.19 13:59

My jsme to po dohodě zrušily, byl to kolektiv samých žen, okolo 15, a dělalo to zbytečné zlo. Když chci popřát, nečekám za to chlebíček, a ani nemusím dávat peníze
Zajímavé je, že se to zrušilo na moje narozeniny :think: :lol: ale upřímně radši to, než nucené blahopřání od někoho, od koho o to nestojím. Prece to, že dělám ve stejné budově neznamená, že mi je člověk sympatický a vycházím s ním dobře, bohužel

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 19.06.19 13:59

Tak tem, co neplati snad darky nedavate, ne? 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 14:01

Mě jedině napadlo, že by každý donesl dáreček - nebo se pár kolegů mezi sebou složilo a každý by nějak popřál sám, kdo má zájem. Prostě se vykašlat na peníze. Jenže vedení vždy nažene kolektiv do zasedačky, tam se sní ty chlebíčky a dort, předá se obálka. S tím, že víte, že tam lidi sedí, aniž by chtěli a aniž by přispěli.

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 19.06.19 14:01
@Anonymní píše:

Pokud to u vás nikdo nechce rušit, pak nechápu, proč lidé nedávají peníze. Jsi si jistá, že řeči o neruseni nejsou jen vymysl, protože se to lidi stydí pred narozenin-chtivemu vedení přiznat? Pokud opravdu každý striktně chce slavit, zavedte seznam s tím, že přispěje každý.

g.sandova
Kelišová 5769 příspěvků 19.06.19 14:01
@Anonymní píše:
Já osobně dávám vždy všem, i když ty lidi nemusím. Vedení chce, ať prostě navrhneme řešení s tím, že se narozeniny určitě vynechávat nebudou… Ale to jako mám zkontrolovat seznam těch, co zaplatili a ostatním chlebíček nedat? To mi přijde mimo. Tak kdyby někoho napadlo lepší řešení…Příspěvek upraven 19.06.19 v 13:54

Vedení ar si to vymyslí samo, copak je tohle náplň práce? Zrušila bych to, je to akorát pro zlost

Fazulina
Závislačka 4565 příspěvků 19.06.19 14:02

Ty jo, to jsou pálky. My jsme kolektiv cca 17 lidí a na nekulaté narozeniny vybíráme 25 Kč na osobu, na kulaté myslím 50. Vztahy máme dobré. Jde spíš o symbolický dárek, který si oslavenec vždy vybere sám, nebo se mu na něco přispěje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 14:02
@Lucmína píše:
Tak tem, co neplati snad darky nedavate, ne? 8o

Ne, vybírá se vždy na všechny, my jsme doteď jely podle zavedeného systému, ale jak jsme zjistily, byly jsme jediná skupina… Jinak dávali méně, nebo nic.

Takže jsme roky dávaly i těm, co nám nikdy nepřispěli.

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 19.06.19 14:03
@Anonymní píše:
Mě jedině napadlo, že by každý donesl dáreček - nebo se pár kolegů mezi sebou složilo a každý by nějak popřál sám, kdo má zájem. Prostě se vykašlat na peníze. Jenže vedení vždy nažene kolektiv do zasedačky, tam se sní ty chlebíčky a dort, předá se obálka. S tím, že víte, že tam lidi sedí, aniž by chtěli a aniž by přispěli.

Hele ale tohle opravdu zní tak, že u vás o žádné narozeniny nikdo nestojí, a že jen vedení chce zadarmo chlebíček nebo si hrát na kolektiv…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama