Kdo tady uklízí v domácnostech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katka372
Kecalka 150 příspěvků 11.04.19 13:30
Kdo tady uklízí v domácnostech?

Ahoj, ráda bych pokecala s někým, kdo taky uklízí v domácnostech. Já mam za sebou první týden, dala jsem se na to kvůli synovi. Jinak do teď jsem byla zaměstnaná jako zdravotni sestra na plný úvazek a bylo toho na nás se synem moc. On celý den ve školce a spolu jsme byli minimálně a plat strašný. Sotva minimální co by měl být. No a z téhle práce jsem tak zklamaná :-( je to dobré, že to není časově náročné, odpracuju si to dopoledne a po obědě si malého můžu vyzvednout. Ale přijde mi, že si mě paní plete se sluškou. Tady obliknout dceru, uvařit, podle mě do toho nepatří. Nebo se pletu? Ve špinavém prádle kalhotky s vložkou… Jsem trochu zklamaná. A připadám si méně cenná. Při tom moje tchyně to dělá celý život a nikdy mi to nepřišlo divný..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14227 příspěvků 11.04.19 13:34

Co do toho patří, si musíš vždy domluvit s tím pro koho pracuješ. Tedy pokud nejsi pod agenturou, tam by byla pravidla nejspíše daná. Mne paní na úklid občas i uvaří nebo vyzvedne dítě ze školky apod - pro ni je to něco peněz navíc a pro mne pomoc. Méněcenná mi tedy fakt nepřijde, naopak.

35ja
Kecalka 473 příspěvků 11.04.19 13:36

Tak to je paní u které pracujete pěkné čuně.
Možná si to chce stanovit pravidla co budete dělat a co nikoli. :kytka:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1380 příspěvků 11.04.19 13:41

Vytvorila bych si nejakou smlouvu kde by bylo napsane co po me muzou chtit a pred nastupem bych to davala podepsat

Ou
Kelišová 7325 příspěvků 11.04.19 13:41

Ano - bohužel budou lidi, kteří si na tobě budou léčit svoje komplexy. Představ si, že by si k tomu všemu ještě byla cizinka…

To co potřebuješ je vydržet, dokud si nevybuduješ reputaci jako spolehlivá a povícero kontaktů, aby sis posléze mohla vybírat klientelu. Protože spolehlivých a pracovitých pomocnic do domácnosti je opravdu málo. Případně zvaž uplatnění vlastní kvalifikace coby soukormá ošetřovatelka.

Kriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 11.04.19 13:44

Tak máš nějakou smlouvu ne? Tam nemáš co všechno je napln tvoji práce? Oblikani dětí už je spis práce pro chuvu, vaření pro kuchařku. Musíš si s tou ženskou promluvit a nastavit mantinely. A nechápu že si někdo nechává prát od cizích spodní prádlo a ještě v něm nechá vložky :poblion: prostě si narazila na pěkně líný prase no, to dokáže práci znechutit.

Katka372
Kecalka 150 příspěvků 11.04.19 13:47

O vaření říkala, ale nečekala jsem že to bude stylem, že otevře ledničku, no a z tohohle potřebuju něco uvařit… Smlouvu zatím nemám

lilith1
Ukecaná baba ;) 1941 příspěvků 11.04.19 13:59
@Katka372 píše:
O vaření říkala, ale nečekala jsem že to bude stylem, že otevře ledničku, no a z tohohle potřebuju něco uvařit… Smlouvu zatím nemám

No a jakým sis myslela, že budeš vařit stylem? Z toho co je v ledniččce zřejmě.

Katka372
Kecalka 150 příspěvků 11.04.19 14:01

No třeba že bude mít přání, co uvařit, a mít na to suroviny…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 11.04.19 14:15

To je treba se domluvit a stanovit jasna pravidla. Je to pro obe strany lepsi.

Katka372
Kecalka 150 příspěvků 11.04.19 14:37

Třeba to moc hrotím. Já se chtěla ze začátku zavděčit a nevím, co se tak běžně dělá a co už třeba běžné není.

Bledulicka
Kecalka 311 příspěvků 11.04.19 14:40

@Katka372 ahoj ja uklizim byty stanovte si plan co bude chtit udelat a za jak dlouho to opakovat. ja treba mam diar kde co se uklizi a kdyz je neco navic napisi, dale kdyz zjistim neco rozbitiho a hlasim majitely, pisi si to do poznamek, jako zpetnou vazbu. pokud neco kupuji tak na doklad a znovu si to pisi do diare. pokud mas otazky ptej se

Lalelale
Závislačka 4419 příspěvků 11.04.19 14:50
@Katka372 píše:
Ahoj, ráda bych pokecala s někým, kdo taky uklízí v domácnostech. Já mam za sebou první týden, dala jsem se na to kvůli synovi. Jinak do teď jsem byla zaměstnaná jako zdravotni sestra na plný úvazek a bylo toho na nás se synem moc. On celý den ve školce a spolu jsme byli minimálně a plat strašný. Sotva minimální co by měl být. No a z téhle práce jsem tak zklamaná :-( je to dobré, že to není časově náročné, odpracuju si to dopoledne a po obědě si malého můžu vyzvednout. Ale přijde mi, že si mě paní plete se sluškou. Tady obliknout dceru, uvařit, podle mě do toho nepatří. Nebo se pletu? Ve špinavém prádle kalhotky s vložkou… Jsem trochu zklamaná. A připadám si méně cenná. Při tom moje tchyně to dělá celý život a nikdy mi to nepřišlo divný..

Uklízečku jsme měli vždy už když jsem byla dítě. V životě by nikoho nenapadlo po ní chtít obléct děti či vařit. To dělá hospodyně snad, ne uklízečka. O tom prádle nemluvím, to jsou regulérní prasata. Radím ti najít si lepší rodinu na úklid. Pokud najdeš dobře, jednoduše uklidis a bude. Nikdy bych se nechovala k uklízečce s despektem, jsem ráda, že ji máme, a práce to není lehká. A upřímně, najít dobrou uklízečku je kumšt. Rozhod sítě ;)

Lalelale
Závislačka 4419 příspěvků 11.04.19 14:52
@Katka372 píše:
Třeba to moc hrotím. Já se chtěla ze začátku zavděčit a nevím, co se tak běžně dělá a co už třeba běžné není.

Nehrotis, tvůj popis te domácnosti opravdu není normální. Bouchla bych těm prasatům dveřmi

carsa
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 11.04.19 14:54

@Katka372 Napiš, ze kterého jsi města a myslím, že se tady o tebe strhne boj :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama