Práce a miminko do 6 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 10.04.19 16:43
Práce a miminko do 6 měsíců

Ahoj :)

Malá bude mít 4 měsíce, žijeme v podnájmu a stavíme, ale platíme kromě nájmu už plnou hypo i inkaso (na stavbě využíváme vodu i elektriku, a míchačky žerou docela dost :D).

Nárok na mateřskou mi utekl o pár dnů, naštěstí partnerovi v práci vyhověli a dál pracuje a pobírá mateřskou. Já mám pořád neschopenku (od gynekologa k psychiatrovi), ale teď musím udělat nějaké další kroky kvůli chybně zadané diagnóze a tak, to je fuk. Jen je možnè, že jsme propásli lhůtu na změnu diagnózy a že už nic nedostanu. Nechci se tím stresovat dál, takže koukám po brigádách a polovičních úvazcích v našem městě (Přerov).

Jenže přišla máma s tím, že od tak malého miminka přece nemůžu odejít, sice nekojím, ale i tak je samozřejmě nejradši se mnou. S hlídáním by nebyl problém, moje máma je v domácnosti a partnerova je učitelka, takže od července bude také k dispozici.

Co byste dělaly vy? Musím mít nějaký příjem, ale ne za cenu, že mě pak dcerka třeba nepozná. A když budu bez něj, tak budeme mít partnerův příjem a rodičák- to by samozřejmě stačilo, ale auto potřebuje nutnou opravu, jsou to CNG bomby, a to jsme plánovali zaplatit právě z té mateřské, ke které jsme přišli fakt haluzově.

Šly byste pracovat s tak malým miminkem? A kdo už s tím má zkušenost, poznamenalo ho to nějak? Pořád se to ve mně bije…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13561 příspěvků 10.04.19 16:48

Ne nešla bych, auto by mi za to nestalo.

TeSudička
Kecalka 441 příspěvků 10.04.19 16:54

Taky bych nesla. Ten cas tak strasne rychle utika a to miminko tu mamu potrebuje :mavam:

1mila2
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 10.04.19 17:02

Hele, ja bych nesla. Sla jsem, kdyz mel syn 18M, obcas me mrzi, ze ma syn lepsi vztah s tatou, ale co…nemusi byt vzdy matka ten nej rodic :kytka:

Ja bych na tvem miste volila rodicak v podobne vyssi jako PPM a pak bych sla do prace.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8261 příspěvků 10.04.19 17:09

A na jak dlouho a casto? Ja si vyzkousela vsechny mozne variace a ta, ze zmizim jen obcas na par hodin, byla vlastne ta nejlepsi. :nevim: Pokud je hlidani v ramci rodiny, je to luxus. Neboj, pokud nejsi pryc od rana do vecera vetsinu dnu, budes pro mrne tou nejdulezitejsi osobou. Pokud to prospeje i rodinne pohode, protoze finance tohle umi, proc ne :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.19 17:26

Mám vytoužené miminko a věnuji mu všechnu lásku i čas. Žádná práce, peníze a vlastně nic by mi nestálo za to, abych neviděla jeho první krůčky a slyšela první slovo. A vlastně nechápu, jak může někdo chtít dítě a v jeho pár měsících přemýšlet o práci. Kvůli autu?? No to snad ne :nevim:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 10.04.19 17:30

Hele v zahraničí je to běžný, mají mateřskou max pár měsíců - jestli tu práci potřebuješ, tak běž :) já šla na fulltime v 11 měsících a to byla úplná pohodička už :)

iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 10.04.19 17:33

@Lenka_Hal Obě práce jsou po-pá od 6 do 11. To je právě ono, dokud jsme v podnájmu, tak to auto prostě potřebujeme, spojení na barák a k babičkám je žalostné :( A nové fakt nepořídíme, i kdyby bylo levnější, než oprava stávajicího.

@Anonymní píše:
Mám vytoužené miminko a věnuji mu všechnu lásku i čas. Žádná práce, peníze a vlastně nic by mi nestálo za to, abych neviděla jeho první krůčky a slyšela první slovo. A vlastně nechápu, jak může někdo chtít dítě a v jeho pár měsících přemýšlet o práci. Kvůli autu?? No to snad ne :nevim:

Aha, takže byste byla radši na ulici, ale hlavně že uvidíte první krůček? To nemůžete myslet vážně.. :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 13561 příspěvků 10.04.19 17:38

@iPodPrd proč neporidite nové, když by vyšlo levněji?

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8261 příspěvků 10.04.19 17:40

@iPodPrd Tak pokud muze mama prijit k vam domu, mimco se necha s muzem vyspavat, mama si ho prebere jak manzel bude potrebovat…neprijde mi to nerealne. :think: Detaily se daji vyladit vzdycky.

iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 10.04.19 17:41

@Tichošlápek Protože tohle je v perfektním stavu a skoro nové, šli bychom hodně dolů kvalitou a nahoru se spotřebou. Jen ty zas**** bomby jsou prostě drahé :(

Lenka_Hal
Echt Kelišová 8261 příspěvků 10.04.19 17:43
@Lily Evans píše:
Hele v zahraničí je to běžný, mají mateřskou max pár měsíců - jestli tu práci potřebuješ, tak běž :) já šla na fulltime v 11 měsících a to byla úplná pohodička už :)

Presne tak. Kolem nas ma vetsina deti nekde po sousedkach, rodinach, klidne od jednoho mesice. Na detech fakt rozdil nevidim. Je to spis drsne pro matky. O tom zadna.

Bubla_Bučková
Kelišová 5882 příspěvků 10.04.19 17:45

Že mě nepozná, bych se nebála… Tak odejdeš po pátý, ve 12 jsi doma, dítko třeba vzhůru 4 hodiny, které stráví s babičkou. Nepřijde mi to tak hrozný, když peníze potřebujete no :nevim:

iPodPrd
Kecalka 196 příspěvků 10.04.19 17:46

@Lenka_Hal Šlo by o hlídání ob týden, chlap dělá ranní a odpolední směny a práce (moje) je o dvě ulice dál, takže každý druhý týden by hlídala těch pár hodin jedna z babiček. Jenže obě do mě valí, že je ještě brzo, Jako jo, je brzo, mohla bych si najít jen něco na víkendy, ldyž je chlap doma, ale to zas nebude nikdo dělat na baráku a vše se prodlouží (stavíme sami) :nevim:

Alenkaa.96
Kecalka 183 příspěvků 10.04.19 17:47
@Anonymní píše:
Mám vytoužené miminko a věnuji mu všechnu lásku i čas. Žádná práce, peníze a vlastně nic by mi nestálo za to, abych neviděla jeho první krůčky a slyšela první slovo. A vlastně nechápu, jak může někdo chtít dítě a v jeho pár měsících přemýšlet o práci. Kvůli autu?? No to snad ne :nevim:

Presne, nepochopim takovy lidi. A kdyz nemam dost penez(na auto, barak a to mimco) tak si prece neporidim dite abych ho pak ve 4 mesicich nechala babickam :roll: chudak

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama