Kdo vymyslel žárlivost...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 07:23
Kdo vymyslel žárlivost...

Ahoj holky,

trápí mě moje žárlivost (kdo vymyslel tuhle vlastnost?).. Nemůžu si pomoct, jsme spolu tři roky, začátky byly krásné, asi jako u každého :), hádky byly za celý tři roky opravdu jen minimálně, ale vždy kvůli někomu třetímu… Ze začátku si přítel chodil po všech akcích (plesy, zábavy,..) sám, nepřišlo mu normální brát si s sebou přítelkyni(byl tak zvyklý z minulého vztahu, nikam spolu nechodili), už tehdy jsem mu asi měla něco říct. Zvlášť, když jsem se potom koukala na fotky z těch akcích - fotka s touhle, fotka s tamtou a já si jen říkala, těm to sluší.. Byla jsem mladá a blbá.. Ale na druhou stranu nechci přítele nějak hanit, s onou dívkou se znali od malička, všichni říkali, že jsou to dobrý kamarádi, i já se s ní znám… Když mi občas přišla sms, místo pro mě určená pro ní, dobře přešla jsem to (jsem pitomá co?), ale nepsal jí nic hrozného např. typu až půjdeš do hospody kup mi prosím cigára nebo jdeš v sobotu do hospody?… Tato slečna se ale odstěhovala našla si přítele, já jí to přála… Přišla na řadu druhá kamarádka s kterou se taky kamarádil už dlouho než jsme spolu byly my… Psaní, chození do hospody a já řekla dost.. Promluvili jsme si, on se divil a mrzelo ho, že jsem mu to neřekla dřív, říkal, že mu prostě jenom nedošlo, že by mi to mohlo vadit, že to bral normálně.. Vím, že si třeba řeknete, že jsem husa, že i já určitě někam zajdu s nějakým mužem, ale mě prostě sžírala žárlivost, když jsme viděla jak se na sebe smějou, jak si občas napíší.. Nicméně i tato druhá kamarádka si našla přítele a my si žijem spokojený klidný život, plánujeme stavbu rodinného domku.. Ale kamarádka číslo jedna se teď vrátila, sama bez partnera a kolotoč začíná na novo, přítel šel včera na pivo s kamarádem a už mi hlásil, že tam ona slečna přišla taky, abych si nemyslela, že mi to zapírá… Já vím, že je to pro vás malichernost třeba, že nechápete co řeším, když se vlastně nic nestalo.. Ale já se bojím.. Bojím se, že ho ztratím a strašně mě to mrzí..Přítel je fajn, je hodně kamarádský a snaží se všem pomáhat…Co se má stát se stane… Jak se mám chovat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6974 příspěvků 07.10.14 07:33

Jak by se ti líbilo, kdyby ti někdo řekl, že nesmíš stýkat se svými dlouhodobými přáteli, protože s ním chodíš. Vždyť je to úplně absurdní a dalo by se to nazvat jako snaha o sociální izolaci. Žárlivost je většinou známka velmi nízkého sebevědomí, takže když to člověk zlepší, je schopen méně žárlit.

allluck
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 07.10.14 07:35

To máš těžký, já znám dva typy chlapů a to tak, že jeden typ by opravdu šel jako s kamarádkou. jeden čas jsem to táhla s někým a ten měl kamarádky z 90 %, v práci bylo 3/4 ženských a kamarádek tak jako po různu měl taky všude, takže jsem to poslouchala dost často, že byl s kámoškou na kafi, na pivu atp. ale já věděla, že to jsou OPRAVDU kamarádky. jako on asi někoho takovýho v životě potřebuje, tak buď mu to dopřej nebo se z toho zblázníš.. druhej typ chlapů by to samozřejmě bral jinak… ale to si myslím, že ten tvůj partner není… přeju hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 07:38

@Sany80s To jsem přesně nechtěla, aby to vyznělo tak, že ho chci jen pro sebe.. Samozřejmě sem mu řekla, že mu nechci nic zakazovat a nijak ho omezovat… Já vím, že řeším asi úplnou zbytečnost :oops:… Jen mě prostě mrzí, to jak moc se zajímá, jak se ta holka má, co dělá…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 07:44

@allluck On není typ holkaře, nikdy nebyl, je spíš hodně rodinnej a tak trochu i taková drbna, že si říkám, že prostě musí všechno vědět… Nedělám mu žádné scény nic.. Jsem v tomhle hodně uzavřená…

Sany80s
Kelišová 6974 příspěvků 07.10.14 07:47

Já tě chápu tom, že vidíš určitou logickou souvislost v tom, že když se bude bavit s jinou ženskou, je větší nebezpečí nevěry, než když se s žádnou bavit nebude. A když nebude ani chodit ven, tak nepotká vůbec nikoho a nebezpečí nevěr je 0%.
Jenže takhle přece uvažovat nemůžeme, za život se nalezne spousta příležitostí, kdy můžeme být nevěrní, je jen na nás, co s tím uděláme.
Ten stres ti jen škodí, existují lidé, kteří zakázali stýkat se s opačným pohlavím a partner je poslechl.
Ale vážně chceš ten typ vztahu, kdy se kvůli tobě partner nebude stýkat s přáteli, které x let měl?

Příspěvek upraven 07.10.14 v 07:52

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 07:50

@Sany80s Jo, máš pravdu, stejně kdyby něco s ní chtěl mít, tak tomu nijak nezabráním… Jen kdyby tolik neřešil co dělá, jak se má, a tak.. Ale to je prostě ve mě, moc děkuju za názory, jak jsem psala, jsem zkrátka pitomá a řeším kraviny :zed:

Heinich
Závislačka 3267 příspěvků 07.10.14 07:53
kdo?

Žárlivost vymyslel ten samý kdo refrakterní fázi a podobné chuťovky..

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 08:13

Já se řídím pravidlem „podle sebe, soudím tebe“. Takže, kdo žárlí, má většinou problém se svojí věrností. Ale ty budeš asi ta výjimka, co potvrzuje pravidlo ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 08:32

Tak to já tě teda chápu, nejvíc by mě štvalo, že bych seděla domaa on se chodil bavit, když jste si spolu o tom promluvili je to lepší? Chodíte spolu někam? Přítel má taky kamarádky, naše společné, ty mi nevadí, protože je znám hodně dobře. Pak má ale jednu kamarádku, do které byl dřív prý zamilovaný. A ta mi teda vadí :oops:

micha.bello
Závislačka 2655 příspěvků 07.10.14 09:03

Můžu se zeptat, jak často chodí do hospody? A kdybys chtěla jít s ním, tak by řekl co? Nechoď se mnou, seď doma na zadku, nechci tě tam? Vnucování sice není hezká věc, ale takovým pobytem mezi jeho kamarády člověk může zjistit spoustu věcí (třaba jaké povahy jsou jeho kamarádi/ky). U těch plesů bych trvala na svém a chtěla chodit s ním. Neznám nikoho, kdo by v partnerství chodil na plesy sám. Leda by chtěl vypadat, že nikoho nemá. Připadá mi to divné. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 09:10
@Anonymní píše:
Tak to já tě teda chápu, nejvíc by mě štvalo, že bych seděla domaa on se chodil bavit, když jste si spolu o tom promluvili je to lepší? Chodíte spolu někam? Přítel má taky kamarádky, naše společné, ty mi nevadí, protože je znám hodně dobře. Pak má ale jednu kamarádku, do které byl dřív prý zamilovaný. A ta mi teda vadí :oops:

Po tom co jsem mu řekla, že mi to vadí, tak je to lepší, nechápal co mi vadí, ( já vím, že to je malichernost), ale vadí mi to.. Já si myslím, že do ní byl taky zakoukanej.. ale stejně ničemu nezabráním a akorát se tím užírám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 09:15

@micha.bello Chodí tak 2 v týdnu s klukama, teď se teda přidala i ta slečna, o víkendech jdeme celá parta… U těch plesů, prostě chodil sám s holkou s kterou byl před tím nikam nechodil, ona nechtěla, tak jsem to přikládala tomu, že je prostě zvyklej… Teď už chodíme spolu :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 09:16

@L92 Tak tohle nehrozí :D.. Problém asi spíš mám s tím, že si říkám vždyt ta holka je hezká, tak jak může bejt se mnou… Takže spíš to jak bylo zmíněno jinde - sebevědomí

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 09:19
@Anonymní píše:
@L92 Tak tohle nehrozí :D.. Problém asi spíš mám s tím, že si říkám vždyt ta holka je hezká, tak jak může bejt se mnou… Takže spíš to jak bylo zmíněno jinde - sebevědomí

Ona totiž celá žárlivost plyne ze sebevědomí. Pokud si o sobě budu myslet, že jsem největší krasomila a nikdo mě neohrozí, tak nebudu logicky na nikoho žárlit (a on mi pak zahne s nějakou o které si myslím, že je totál ošklivá, chápeš ten princip, ne? :think: ) takže to je další extrém, přehnané sebevědomí.

Ty, když si začneš říkat tyhle věty, tak je to začátek konce.
Tobě bych radila jedinou věc - zvýšit sebevědomí holka :think: :kytka: ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové řádila i na pohřbu Zindulky: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >