Dilema s přítelem - málo času

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hildegarde
Povídálka 33 příspěvků 06.10.14 12:47
Dilema s přítelem - málo času

Ahoj, nějakou dobou už chodím s přítelem a mám ho ráda. Akorát od začátku školního roku je to takové všelijaké. Chodím do 2. ročníku gymnázia a skoro nemám kvůli škole a věcem okolo na nic čas - také jsem pořád vystresovanám unavená a zničená (ale chci dostudovat, takže jsem ochotná to podstupovat). Pak jsem v neshodě se spoustou přátel, že na ně nemám čas a jedním z nich je i přítel. Pořád mi vyčítá, že na něj nemám čas (ačkoliv ví, že mám všeho nad hlavu a jak sem z toho v háji)a naléhá na mě ať se vykašlu na gympl a chodím na normální střední školu, zčehož jsem ještě víc v depresi a tak se to celé zacykluje. Navíc se bojím, že mi bude zakazovat abych šla na VŠ (to bychom se totiž neviděli vůbec). Když jsem mu navrhla, ať se se mnou tedy rozejde, jestli je to pro něj nepřekonatelný problém, tak řekl, že to nehrozí. A já už vážně nevím jak dál - na jednu stranu ho mám ráda a nechci ztratit co už jsme spolu vybudovali, ale na druhou stranu poslední dobou ten vztah podvědomě cítím jako přítěž a něco, co mě okrádá o čas, kterého mám zatraceně málo (a pak si ještě vyslechnu, že je to furt málo). :( nemáte někdo nějakou radu? měli jste to tak někdy stejně?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 06.10.14 12:50

@Hildegarde tady není bravíčko :think: jako sorry, ale ne, neměla jsem to stejně.. na škole jsem si užívala, když mi nevyhovoval vztah, tak jsem ho ukončila :nevim:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.14 12:52

Opravdu je pro tebe studium na gymplu tak vytěžující? :think: Jako neříkám, že se máš flákat, ale třeba dvě odpoledne týdně by sis na přítele vyšetřit mohla, ne?
Nicméně ukecávat někoho na změnu školy jen proto, abych ho mohla častěji vídat, to mi přijde jako celkem drzost a sobeckost.

Uživatel je onlinexsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 06.10.14 12:52

@Hildegarde kvůli chlapovi měnit školu, která mě vyhovuje? To ani omylem.. bud at to bere jak to je, nebo adie

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.10.14 12:54

Pokud ti nevyhovuje vztah, tak ho ukonči. Pokud ve druhém ročníku gymnázia, v říjnu, vyšiluješ tak, že jsi ze všeho vynervovaná, vystresovaná, nestíháš, nemáš čas na kluka a kamarády, smiř se s tím, že lepší to nebude, nebo zvol jinou střední školu, kterou nebudeš zvládat je s vypětím všech svých sil a která ti bez vysoké, která je ještě náročnější, bude na rozdíl od gymplu k něčemu dobrá.

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 06.10.14 12:55

No vůbec, studuj, dokud můžeš, nenech si od něj nic diktovat! Jakýpak zakazování VŠ…nelíbí se mu to, tak to je ale jeho problém ne tvůj.

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 12:56
@Bibi239 píše:
Opravdu je pro tebe studium na gymplu tak vytěžující? :think: Jako neříkám, že se máš flákat, ale třeba dvě odpoledne týdně by sis na přítele vyšetřit mohla, ne?
Nicméně ukecávat někoho na změnu školy jen proto, abych ho mohla častěji vídat, to mi přijde jako celkem drzost a sobeckost.

Souhlasím. Co bude dělat na VŠ.

Až bude chodit do práce, tak jí to taky bude rozmlouvat? :roll:

veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 06.10.14 12:56
tterka
Kelišová 5424 příspěvků 06.10.14 12:58

@Hildegarde Přijde mi to od přítele dost sobecké. Studuješ gympl, tudíž jsi asi ve věku, kdy by sis měla užívat a ne přežívat a řešit takové starosti. Tudíž by pro mě vyplývalo jediné řešení a to - buď přítel přestane tlačit a začne respektovat tvé časové možnosti, a nebo definitivní rozchod.

Ovšem tedy, nechci se tě nějak dotknout :kytka:, ale máš-li už na gymplu takový fofr, že nemáš na nic jiného téměř čas, jsi si jistá, že bys zvládala VŠ? Nebylo by ve tvém případě skutečně lepší jít na střední školu?
Vážně ti do toho nechci kecat, ale je docela rozdíl mít maturitu z gymplu a maturitu ze střední. Ono přeci jen, kdyby se ta vysoká nevydařila, tak s gymplem se práce bude hledat dost blbě.
Na druhou stranu na VŠ můžeš jít i z klasické střední a ne jen z gymplu. Zkus nad tím zauvažovat - ne kvůli příteli a kamarádům, ale kvůli sobě ;)

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 06.10.14 13:08

@Hildegarde Také to neznám. I když gympl pro mě byl těžší, než vysoká škola (člověk si přeci jen musí projít i předměty, ke kterým nemá blízko), rozhodně jsem nebyla pořád vystresovaná a unavená. :nevim: Napadlo mě, že buď jsi nemocná nebo máš psychické problémy, či na to prostě nemáš. A ze zkušeností se spolužáky, kteří na gymplu těžko prolézali jsem si odnesla jedno. Nemá to cenu, ba naopak. Kleslo jim sebevědomí, na vysokou se buď nedostali nebo ji stejně nedodělali. A kdyby byli na jiné střední, měli by úplně jiné sebevědomí a navíc praktičtější znalosti pro start do života.

Jinak pokud ti přítel mluví do života a chce ho řídit, myslím, že to nevydrží… Ale to uvidíš sama…

Rozinka24
Kecalka 230 příspěvků 06.10.14 13:08

Ahoj,

dovedu si představit, že je toho hodně, je to chvíle od doby, co jsem dodělala střední školu. Se třema odpoledkama týdně a s dojížděním jsem se v průměru vracela domů kolem půl šestý večer. A to pak vážně není čas, hlavně je člověk unavený, čeká ho x úkolů, učení na zkoušení, který hrozilo denně.. Opravdu ti rozumím a sama jsem z toho byla vynervovaná celý ty roky. Až toho dneska lituju, ale člověk už je takový (někdo si s tím hlavu nelámal, někdo byl pečlivý…).

Nicméně - nemělo by dojít k tomu, že ztratíš svoje kamarády i přítele, pokud si jinak rozumíte. Je potřeba mít ještě něco vedle školy, jinak si ji postavíš na první místo ve svým životě a mohla by ses z každý špatný známky hroutit. A v životě jde hlavně o něco jinýho (to už začínám chápat teď, ač jsem z pohledu věku :) mladá na nějaký rozdávaní mouder :)

Chápu ho - rád by tě viděl, ale ty prostě nestíháš (máš takový pocit). Kolik mu je, už pracuje, nebo studuje? Asi bych si s ním v klidu sedla a řekla mu něco jako „Podívej, mám tě moc ráda, rozcházet se nechci, ale ve škole toho mám hodně, zároveň ji změnit nechci, ráda bych v budoucnu dělala tu a tu vš/práci a k tomu je škola potřeba. Mrzí mě, že se vidíme málo a nervuje mě i to, že na mě naléháš a pak jsem ještě víc ve stresu. Jak často bys mě rád viděl? Co kdybychom se domluvili takhle..“ a navrhni nějaký čas - třeba v pátek, v sobotu večer, potom, co se budeš před den trochu učit… Samoozřejmě záleží na tom, jak daleko od sebe bydlíte, jak ho berou tvoji rodiče, jestli u sebe můžete přespávat.. Jde jen o to se domluvit a vyříkat si to. Že bys potřebovala spíš podporu a ne naléhání a výčitky, že se málo vidíte. Zkuste si stanovit nějaký časový rozpětí, dny, kdy toho je míň. Důležitý je, aby na to přistoupil i on, vyloženě mu to nebylo proti srsti. Kdyby dál remcal a necítila ses dlouhodobě v pohodě, vidím to na rozchod. Ale dobrý vztah nezaprodej za školu, za to to nestojí. Naproti tomu - jí se taky kvůli chlapovi nevzdej :)

Verunecka289
Závislačka 3430 příspěvků 06.10.14 13:10

Prosím tě, co jste spolu vybudovali? :think: :lol: to mě pobavilo :lol: kolik ti je? 16-17? A přítel je jak starej? :think:

Hildegarde
Povídálka 33 příspěvků 06.10.14 13:13

No, gympl samotný bych ještě zvládala, spíš mám problém s tím, že jsem si na sebe přivázala spoustu dalších povinností, zkoušek a tak, z čehož už teď není úniku. Jinak co se týče té VŠ, myslím, že s tou by zas takový problém co se náročnosti týče nebude. Na nějakých testech studyjních předpokladů u psycholožky mi vyšlo, že mám hodně „kolísavé inteligenční schopnosti“ (od hodně vysokého nadprůměru po podprůměr), což je na gympl celkem brutální, jelikož tam se hodí lidé, kteří mají ty vlastnosti okolo průměru. A když půjdu na VŠ zaměřenou na obory, kde mám naprůměrné schopnosti, prý budu vysmátá (akorád se bojím, že přítel nepřekousne abychom se viděli v tom lepším případě jednou za dva týdny a nebo vůbec, protože chci taky na čas do zahraničí). A teď se mi hlavně nechce měnit škola kvůli tomu, že ještě pořádně nevím co chci v budoucnu dělat a navíc už jsem toho na gymplu za 6 let tolik vytrpěla, že bych si asi neodpustila kdybych to všechno zahodila. A navíc bych musela místo 3. ročníku znovu do prváku. :(

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 13:16
@Hildegarde píše:
No, gympl samotný bych ještě zvládala, spíš mám problém s tím, že jsem si na sebe přivázala spoustu dalších povinností, zkoušek a tak, z čehož už teď není úniku. Jinak co se týče té VŠ, myslím, že s tou by zas takový problém co se náročnosti týče nebude. Na nějakých testech studyjních předpokladů u psycholožky mi vyšlo, že mám hodně „kolísavé inteligenční schopnosti“ (od hodně vysokého nadprůměru po podprůměr), což je na gympl celkem brutální, jelikož tam se hodí lidé, kteří mají ty vlastnosti okolo průměru. A když půjdu na VŠ zaměřenou na obory, kde mám naprůměrné schopnosti, prý budu vysmátá (akorád se bojím, že přítel nepřekousne abychom se viděli v tom lepším případě jednou za dva týdny a nebo vůbec, protože chci taky na čas do zahraničí). A teď se mi hlavně nechce měnit škola kvůli tomu, že ještě pořádně nevím co chci v budoucnu dělat a navíc už jsem toho na gymplu za 6 let tolik vytrpěla, že bych si asi neodpustila kdybych to všechno zahodila. A navíc bych musela místo 3. ročníku znovu do prváku. :(

Bejt tebou tak ho pošlu někam a trochu si užívám… Budeš chtít do ciziny (a to je fakt super), s tím se bude těžko srovnávat.

Na usazování a takovej vztah (jak ho popisuješ) máš ještě času dost. :think:

Hildegarde
Povídálka 33 příspěvků 06.10.14 13:21
@Verunecka289 píše:
Prosím tě, co jste spolu vybudovali? :think: :lol: to mě pobavilo :lol: kolik ti je? 16-17? A přítel je jak starej? :think:

Přítelovi bude 21. A myslela jsem to tak, že jsem si například hodně sedla s jeho rodinou a rodiče si zase dost oblíbili jeho (což je celkem co říct) a to považuji za úspěch. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >