Kdo zodpovídá za lístek na peníze?

Anonymní
6.4.21 17:46

Kdo zodpovídá za lístek na peníze?

Dobrý den, pokud jsem v dlouhodobé PN a ještě mi nepřišla nemocenská za únor, kam se obrátit když ČSSZ nereaguje na maily ani telefony? (Osobne tam dojít nemohu) Mám ověřit u lékaře, zda jim třeba nezapomněl poslat lístek na peníze?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4383
6.4.21 17:52

Vše se již posílá elektronicky.
Každopádně mě loni za leden přišla nemocenská v květnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
6.4.21 17:52
@Anonymní píše:
Dobrý den, pokud jsem v dlouhodobé PN a ještě mi nepřišla nemocenská za únor, kam se obrátit když ČSSZ nereaguje na maily ani telefony? (Osobne tam dojít nemohu) Mám ověřit u lékaře, zda jim třeba nezapomněl poslat lístek na peníze?

Zeptej se lékaře, zda zaslal. Měl by listek vidět i tvůj zaměstnavatel, tak jestli se znas ucetni, tak můžeš i ji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2386
6.4.21 17:58

Zaměstnavatel musí odeslat formulář „žádost o dávku“ na OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3672
6.4.21 18:01
@Petula306 píše:
Zaměstnavatel musí odeslat formulář „žádost o dávku“ na OSSZ.

Jako přílohu? Píše, ze je v dlouhodobe, to uz asi maji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5232
6.4.21 18:04

A kdy jsi volala doktorovi, aby lístek poslal? Protože jestli to bylo pár dní před koncem měsíce, mohl opravdu zapomenout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:41

@Petula306 jsem v dlouhodobé PN tak listek na penize posila lekar, pokud se nemylim? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 18:42

@Samina007 lékaři nevolám nikdy, zasílá ho automaticky a nekolik mesicu penize chodily jak hodinky, sestricka mi jiz na zacatku rikala ze volat kazdy mesic nemusim ;)

• Citovat
  • Nahlásit
5232
6.4.21 18:45

To máš dobré, já musela volat. Ale zas jsem měla jistotu, že se to poslalo. Třeba toho měl hodně a zapomněl. Zkus to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2386
6.4.21 19:29

@Elishka1 jo aha, o té dlouhodobé jsem to nečetla. Tak asi zavolat na OSSZ a zeptat se, kde je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
6.4.21 19:29
@Anonymní píše:
@Samina007 lékaři nevolám nikdy, zasílá ho automaticky a nekolik mesicu penize chodily jak hodinky, sestricka mi jiz na zacatku rikala ze volat kazdy mesic nemusim ;)

To bych si tipla, že tentokrát zapomněli. Tak zavolej k Dr a ověř si to. Jinak pokud si na neschopence už déle, tak zaměstnavatel nic posílat nemusí, ale můžeš mu zkusit zavolat. On to „potvrzení o trvání DPN“ také v systému vidí.
A nebo se ti třeba poštěstí dovolat na tu socialku a tam ti to řeknou jistě, kde je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:37

Moc všem děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1549
6.4.21 19:42
@Anonymní píše:
@Samina007 lékaři nevolám nikdy, zasílá ho automaticky a nekolik mesicu penize chodily jak hodinky, sestricka mi jiz na zacatku rikala ze volat kazdy mesic nemusim ;)

A nejsi doma uz rok a dele? tam pak, dle mne, musis na prehodnoceni zdrav stavu a pripadny invalidak nebo navrat prace? tak jestli ti neuplynula prave ta lhuta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:55

@K82 nene, 5 měsíců ;)

• Citovat
  • Nahlásit
K82
1549
6.4.21 19:56
@Anonymní píše: