Kdy 1. zoubek?

347
14.5.09 13:54

Kdy 1. zoubek?

Ahoj, chtela bych se zeptat, jaky je rekord pri 1. zoubku. Holcice me kamaradky je 13,5 mesice a jeste nemaji zadny zub? Je to normalni nebo to ma nejak resit??
Diky … :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1535
14.5.09 14:10

Ahoj,

nějak mě nenapadá, jak by se to případně řešilo, ten „nerůst“ zoubků :)

Klid, kamarádky malej je zubatec až od 15-ti měsíců, mají to ale v rodině, oba rodiče měli zuby až po roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
14.5.09 14:11

Ahoj Lupita,
nasa mala mala 1. zubok na zaciatku 5. mesiaca, ale urcite to nie je rekord :o) A co na to hovori jej detska lekarka? Nema problemy so stravou,alebo jej stale mixuje?
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
14.5.09 14:24

Růst zubů je daný genneticky,jako asi vše :wink: .Moje holky měli obě zuby už po 4 měsíci a klukovi ted teprve dole rostou první.Znám také dítě,které nemělo zuby ještě v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
14.5.09 14:46

Pokud i rodičům narostly zuby později, tak bych to neřešila. Staršímu synovi vyrostl první, když měl skoro 15 měsíců. Dr. nás na roční prohlídce chtěla posílat na rtg, jestli má založené zuby, ale to jsem odmítla, protože mě narostly zuby taky hodně pozdě (prý až ve 2 letech, ale to mamce moc nevěřím :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.09 15:02

Ahoj,
Dominik ma 1 rok a 2 tydny a nema zadny zub :lol: Dnes jsem byla u zubare, tak jsem ho vzala sebou, do prukazky mu napsala „primereny zubni vyvoj“, pak ho videla a prepsala to na „neprimereny zubni vyvoj“ :lol: :lol:
Kontrolovala ho a rikala, ze tam zuby jsou, proste jeste nevyrostly :oops: Me vyrostl prvni zub asi v 9 mesicich, takze to ma asi po me + si to nejak prodlouzil, nebo co :lol: :lol:
No a mame prijit na kontrolu normalne v 18 mesicich, takze to asi nevadi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8440
14.5.09 15:08

Sousedův chlapeček měl na konci 6.týdne 3 zuby :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.5.09 16:18

Naše Klárka první zub v 14 měsících, dlouhou jen jeden, teď v 19. měsících je to lepší má všechny jedničky a všechny stoličky, jinak nic. V roce jsem byla u zubařky, říkala mi ať sem ráda, aspoň se tak rychle nezkazí. Je to vážně v genetice , já jsem měla první zub v roce, nepodepsaná Lucka a Klárka

• Nahlásit
  • Citovat
14.5.09 19:10

Ema mela prvni zub na prelomu 11 a 12 mesice. Jezisek se smiloval a na Vanoce ji ho nadelil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
14.5.09 20:09

Dekujeme vsem za odpoved, rada ji vase zkusenosti predam…Je pravda, ze jeji partner, otec holcicky, mel udajne prvni zub taky az nekdy po roce veku.
A mala je jinak moc sikovna. Ted myslim to jidlo. Kouse normalne kousky, jako kdyby byla zubata.
Tak se mejte a zdrave zuby po cely zivot :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
14.5.09 20:34

Ahoj, tak u nás vylezl první zoubek v 17. měsících. Nikdo mi to nechtěl věřit, že Elča ještě nemá zuby a bude mít rok a půl. Jí to rozhodně nevadilo, se vším si krásně poradila dásničkami :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
14.5.09 20:42

bylo mi řečeno, že nějaká hranice, kdy je bezzubatost v normě, je 18 měsíců, zajímalo mě to, protože dcerce vyrostl první zub ve 13 měsících a na roční prohlídce se mi doktorka smála, že nemám plašit, že se dočkáme… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
15.5.09 12:33
helmitka píše:
bylo mi řečeno, že nějaká hranice, kdy je bezzubatost v normě, je 18 měsíců, zajímalo mě to, protože dcerce vyrostl první zub ve 13 měsících a na roční prohlídce se mi doktorka smála, že nemám plašit, že se dočkáme… :wink:

Helmitko, diky, to je celkem povzbuzujici info :-)
Mejte se vsechny krasne !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama