Kdy a kam dát dítě na hudebku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
marcela-matej
Stálice 55 příspěvků 05.01.19 22:57
Kdy a kam dát dítě na hudebku?

Malý bude příští rok předškolák. Mám podezření, že má hudební talent. Já o hudbě moc nevím, tak nemůžu posoudit. Umí nazpaměť několik zpěvníků, zpívá si skoro pořád. Miluje pohádky s písničkami a pak si je zpívá. Pořídila jsem mu malé klávesy z bazaru a je to nejmilejší hračka.
Má otázka je kdy začít, jak zjistím, zda to zvládne a jak najít školu? Jsme z Olomouce, kde tam hledat? Nechci nic náročného, jen aby měl základy a pak se uvidí jestli ho to bude bavit. Ani nevím jaký nástroj by byl vhodný.

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8469 příspěvků 05.01.19 23:08

Najít nejbližší ZUŠ, jít na jaře na „zkoušky“ a počkat na přijetí. Pak je možné si vybrat obor, nástroj. Pak hned v září bývá zápis na konkrétní obory. Chodí se 2× týdně - jednou na nástroj (nebo zpěv, tanec), jednou na nauku.

Saffiraa
Závislačka 3847 příspěvků 11 inzerátů 05.01.19 23:15

Ahoj, zkus se podívat, jestli u vás není pobočka hudební školy Yamaha. Mají kurzy pro úplné prcky, ale i oborovou hru na nástroje, zpěv, apod. :mavam:

venulka1
Kecalka 331 příspěvků 05.01.19 23:17

U nás je hudební škola ale pár hudebních kroužků je v DDM ale většinou od 7let a víš záleží jak kde a na co

Brontik
Kelišová 7188 příspěvků 05.01.19 23:19

Souhlasím, najít nejbližší ZUŠ a jít na jaře na zkoušky.
Já tam tedy dala děti až později, ale jestli se nepletu, tak ty nejmenší mají pouze přípravku, bez nástroje a bez nauky. Až pozdeji si vybírají nástroj a od 1. ročníku je pak i nauka.
Obor tanec máme také bez nauky. A nevím, jak u vás, ale tady jsou ještě před přijímačkami dny otevřených dveří…

marcela-matej
Stálice 55 příspěvků 05.01.19 23:38

Jaký je rozdíl mezi přípravkou a naukou? Mě to nějak splývá mám pocit, že je to učení not, rytmu a podobně. Poradí nám jaký nástroj vybrat ve škole? Já nikdy na nic nehrála jen se sama naučila trochu na flétnu až v dospělosti.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27557 příspěvků 05.01.19 23:42

Zavolej si do Campanelly… krome sboru uci solovy zpev, hru na fletnu nebo na klavir… jestli rad zpiva, tak bych mozna zacala tim sborem a nastroj pridala az bude skolak… prijimaci zkousky delaji v cervnu, ale do sboru se da zapsat i behem roku…

marcela-matej
Stálice 55 příspěvků 06.01.19 00:04
@Regina Hero píše:
Zavolej si do Campanelly… krome sboru uci solovy zpev, hru na fletnu nebo na klavir… jestli rad zpiva, tak bych mozna zacala tim sborem a nastroj pridala az bude skolak… prijimaci zkousky delaji v cervnu, ale do sboru se da zapsat i behem roku…

Dívala jsem se na jejich stránky, vypadá to dobře.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27557 příspěvků 06.01.19 00:19

@marcela-matej my jsme s Campanellou velmi spokojení… dcera chodí do sboru od 4 let, chodila do sólového zpěvu a teď ještě na hru na flétnu…

Brontik
Kelišová 7188 příspěvků 06.01.19 00:19

@marcela-matej
Netuším, děti přípravka minula… Ale přípravka je pro děti od 5 do 7 let (jak jsem našla na jedněch stránkách) a myslím si (nevím), že to bude spíše o rytmu a tak. V nauce už se učí noty, pomlky, seznamují se s jednotlivými nástroji. Taková teorie hudby, u nás je jen 5 let.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >