Kdy chodí očr?

3318
12.4.21 10:57

Kdy chodí očr?

Ahoj, nevíte prosím kolikáteho cca chodí očr?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3318
12.4.21 11:01

A dále tedy mám nárok na očr pokud tedy mé sítě není předškolák ale já bych měla tedy pracovat ve školce, tedy by do školky malá jít mohla, ale nejde, jelikož v naší školce není zřízená další třída pro děti těchto rodičů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48801
12.4.21 11:09

@Lamátko chodi tusim do mesice od dodani podkladu od tveho zamestnavatele na ossz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19742
12.4.21 11:18
@Lamátko píše:
A dále tedy mám nárok na očr pokud tedy mé sítě není předškolák ale já bych měla tedy pracovat ve školce, tedy by do školky malá jít mohla, ale nejde, jelikož v naší školce není zřízená další třída pro děti těchto rodičů?

a školu máte? a není ta třída v ní? pro jistotu se ještě zeptej, protože si myslím, že by ti nárok na očr mohl zaniknout, neb tvoje dítko by ti umístili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
12.4.21 11:32

Určitě někde bude pro tvé dítě umístění, děti pedagogů to musí mít zajištěné. Takže pozor, tohle si nejprve zjisti, protože jinak by ti nárok na OČR nemusel vůbec vzniknout. A pak chodí do 30ti dnů od dodání podkladů v daném měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
12.4.21 12:10

Otázkou je, jak to bude teď v dubnu za březen. Podle FB Maláčové má zvýšené OČR projednat senát teprve 28.4. Zkouší, aby to posunuli na dřívější termín, případně by se vyplácelo jen v „nižší“ částce a pak se doplácelo. Ale dohodnuto není ještě nic, takže kdo ví, jestli se to do těch 30 dnů stihne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
12.4.21 12:54
@Keyllah píše:
a školu máte? a není ta třída v ní? pro jistotu se ještě zeptej, protože si myslím, že by ti nárok na očr mohl zaniknout, neb tvoje dítko by ti umístili…

Bylo mi řečeno že školka extra třídu nemá pro tyto děti, ale že tam malou dát můžu. Tak já nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19742
12.4.21 13:53
@Lamátko píše:
Bylo mi řečeno že školka extra třídu nemá pro tyto děti, ale že tam malou dát můžu. Tak já nevím

Tak pokud tam malou dát můžeš, tak v čem je problém? :think: pak se obávám, že pokud ji dát do školky můžeš a nedáš, tak ztrácíš nárok na očr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
12.4.21 14:34
@Lamátko píše:
Bylo mi řečeno že školka extra třídu nemá pro tyto děti, ale že tam malou dát můžu. Tak já nevím

Nemusí být pro ně extra třída, můžou být spojení s předškoláky. Pokud tam malou nedáš, nemáš nárok na OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3318
12.4.21 15:27
@Blue2 píše:
Nemusí být pro ně extra třída, můžou být spojení s předškoláky. Pokud tam malou nedáš, nemáš nárok na OČR.

Tak my bylo řečeno vedoucí že když je třída do které malá chodí zavřená tak nárok na očr mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1760
12.4.21 19:00
@Lamátko píše:
Tak my bylo řečeno vedoucí že když je třída do které malá chodí zavřená tak nárok na očr mám

Tady je výňatek ze stránek mpsv…mě z toho vyplývá, že se tu jedná o školku nikoliv třídu. Ale nevim, odborník nejsem.

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud mateřská škola, do které běžně dochází děti uvedených pracovníků bez ohledu na skutečnost, zda se jedná o předškoláka či ne, je pro tyto děti otevřena, nárok na ošetřovné z důvodu uzavření škol tito pracovníci od 12. 4. 2021 nemají, tedy i pracovníci IZS.

Pokud je pro tyto děti otevřena pouze tzv. svodová školka zřizovaná krajskými úřady pro zákonné zástupce složek IZS a dalších vybraných pracovníků, která není současně „domovskou“ školkou pro dítě, tak při neumístění dítěte do této školky ošetřovné i nadále náleží, pokud je i jeho „domovská“ školka nadále uzavřena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat