Pracovní videopohovor pro více lidí naráz

30
9.4.21 19:10

Pracovní videopohovor pro více lidí naráz

Ahoj holky, nemáte některá zkušenosti popř. Nejste některá personalistka co by mi mohla poradit? :think: Sháním jinou práci a posílám různě životopisy, teď mi přišla pozvánka na videopohovor, ale je tam krom mého emailoveho kontaktu ještě kontakt na dalších 14 lidí. Tak nevím co si pod tím představit. Čas je tam uveden jen hodinu. Jeden takový videopohovor mám již za sebou druhý mě čeká ale u obou byly uvedeny kontakty jen na lidi z firmy a mě, takže nikdo další nebyl přítomen, ale toto mě přijde dost zvláštní. Setkala jste se s tím některá jak to pak probíhá? Jedná se o podnik české celní pošty, o místo jsem měla zájem ale toto mě odrazuje. Nějak nemám potřebu mluvit o sobě před ostatními uchazeči které člověk nezná a přijde mi že u pracovních pohovorů by mělo být taky nějaké soukromí. Nebo je toto běžná praxe? Chci měnit práci po mnoho letech takže s tímto zkušenost nemám ale dost mi to zaráží. :nevim: kor když dva z uchazečů mají email bez jména a to prdik a druhej mnkvfd (jinak ale v tomto stylu), to je opravdu důvěryhodné :lol: 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
322
9.4.21 19:14

Ti ostatní budou mít pravděpodobně jiný čas. Předpokládám, že jde o schůzku v Teamsech, kam se průběžně budou uchazeči přihlašovat a odcházet, jen personalistiky budou zůstávat. Je to teď celkem běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.4.21 19:20
@nikinnna píše:
Ti ostatní budou mít pravděpodobně jiný čas. Předpokládám, že jde o schůzku v Teamsech, kam se průběžně budou uchazeči přihlašovat a odcházet, jen personalistiky budou zůstávat. Je to teď celkem běžné.

Je to přes Webex ale mě právě zaráží že vidím všechny ostatní uchazeče, teda jen email, tak mi to přišlo jestli to není ve stejný čas, u jiného by to měly poslat každému zvlášť s jeho časem. Teda tak si to myslím. Aspoň tak jsem to měla minule u jiné firmy. Ale třeba to jde udělat pozvánku pro více lidí jen každému v jiném čase ale to nevím, proto mě to zarazilo protože takto to na mě působí že mají všichni stejný čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
9.4.21 19:23

@kote84 s tím časem schůzky (pohovoru) je to zvláštní, protože běžně se vytváří jeden odkaz na celý den a postupně se píšou jednotlivcům časy. Hromadné pohovory mají snad jen call cantra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
9.4.21 19:23

Česká celní pošta neumí použít skrytý email, když už posílá pozvánku pro víc lidí :zed: Mně by to vadilo hodně, že budoucí potenciální zaměstnavatel nedodržuje takové základní pravidlo a měla bych obavu, jak vůbec zachází se svými zaměstnanci, když mu není svatá ani ochrana soukromí. Navíc je i zvláštní, že by pohovor probíhal zároveň s několika kandidáty zároveň v jeden čas. Co jsem procházela několikakolovým výběrkem, tak v pozvánkách k videokonferenci byl vždy jen můj email + pracovní emaily budoucích šéfů + personalistky. Uchazečů bylo víc, každý měl separé email i slot pro videopohovor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
279
9.4.21 19:27
@kote84 píše:
Ahoj holky, nemáte některá zkušenosti popř. Nejste některá personalistka co by mi mohla poradit? :think: Sháním jinou práci a posílám různě životopisy, teď mi přišla pozvánka na videopohovor, ale je tam krom mého emailoveho kontaktu ještě kontakt na dalších 14 lidí. Tak nevím co si pod tím představit. Čas je tam uveden jen hodinu. Jeden takový videopohovor mám již za sebou druhý mě čeká ale u obou byly uvedeny kontakty jen na lidi z firmy a mě, takže nikdo další nebyl přítomen, ale toto mě přijde dost zvláštní. Setkala jste se s tím některá jak to pak probíhá? Jedná se o podnik české celní pošty, o místo jsem měla zájem ale toto mě odrazuje. Nějak nemám potřebu mluvit o sobě před ostatními uchazeči které člověk nezná a přijde mi že u pracovních pohovorů by mělo být taky nějaké soukromí. Nebo je toto běžná praxe? Chci měnit práci po mnoho letech takže s tímto zkušenost nemám ale dost mi to zaráží. :nevim: kor když dva z uchazečů mají email bez jména a to prdik a druhej mnkvfd (jinak ale v tomto stylu), to je opravdu důvěryhodné :lol: 8o

No, nevím, jak je to v tomto konkrétním případě. Ale není nic neobvyklého, že v době mimo Covid se dělají výběrová řízení např. formou assesment centra a tam jsou také všichni dohromady a mluví před sebou (o to tam i v určité fázi jde). Jsou prostě různé způsoby VŘ, takže tvoji potřebu soukromí trochu nechápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.4.21 19:31
@Jahru píše: Česká celní pošta neumí použít skrytý email, když už posílá pozvánku pro víc lidí :zed: Mně by to vadilo hodně, že budoucí potenciální zaměstnavatel nedodržuje takové základní pravidlo a měla bych obavu, jak vůbec zachází se svými zaměstnanci, když mu není svatá ani ochrana soukromí. Navíc je i zvláštní, že by pohovor probíhal zároveň s několika kandidáty zároveň v jeden čas. Co jsem procházela několikakolovým výběrkem, tak v pozvánkách k videokonferenci byl vždy jen můj email + pracovní emaily budoucích šéfů + personalistky. Uchazečů bylo víc, každý měl separé email i slot pro videopohovor.

No přesně to si říkám co by mě dal ještě překvapilo pokud žádná ochrana soukromí není už u prvního emailu tak co bude dál. A dost mi to také vadí, že mi to od pohovoru dost odrazuje. Ale co čekat asi od pošty, mě zajímala ta celní, ale tohle za to zřejmě nestojí. Já se právě taky setkala jen s tím že já a šéfové nebo personalistky. Tak jsem ráda že takto to má být a myslela jsem si to správně. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
9.4.21 19:36

Neni to nejaky korporatni bullshit? Kdysi davno pri studiu jsem na takovem pohovoru byl, s dalsimi 10 konkurenty jsme se snazili udelat dojem na manazera. Ale bylo to puldenni. Teda jen pro ty, ktere to neodradilo hned po prvni hodine

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.4.21 19:42
@MiaBea píše:
No, nevím, jak je to v tomto konkrétním případě. Ale není nic neobvyklého, že v době mimo Covid se dělají výběrová řízení např. formou assesment centra a tam jsou také všichni dohromady a mluví před sebou (o to tam i v určité fázi jde). Jsou prostě různé způsoby VŘ, takže tvoji potřebu soukromí trochu nechápu :nevim:

Tak jsem třeba divná ale nemám potřebu aby mi cizí lidé čuměly do obýváku a ještě poslouchaly moje osobní nebo pracovní informace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.4.21 19:44
@OldaJ píše:
Neni to nejaky korporatni bullshit? Kdysi davno pri studiu jsem na takovem pohovoru byl, s dalsimi 10 konkurenty jsme se snazili udelat dojem na manazera. Ale bylo to puldenni. Teda jen pro ty, ktere to neodradilo hned po prvni hodine

Netuším ale začíná mi to tak připadat. A možná proto jen ta hodina, třeba čekají kdo to vzdá už předem, že to odradí jako mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
9.4.21 19:48
@OldaJ píše:
Neni to nejaky korporatni bullshit? Kdysi davno pri studiu jsem na takovem pohovoru byl, s dalsimi 10 konkurenty jsme se snazili udelat dojem na manazera. Ale bylo to puldenni. Teda jen pro ty, ktere to neodradilo hned po prvni hodine

Já mám s „korporátními bulshity“ mnohem lepší zkušenost než se státním „podnikem“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21225
9.4.21 19:52

Kdyby to byl jen pohovor v ramci assesment centra na testovani lidi, tak bych to i chápala.
Ale takhle?

Pohovor pres Teamsy jsem absolvovala nedavno. Prvni byl s personalistkou korporatu a druhy byl s budoucím šéfem a HR business partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12176
9.4.21 20:08

Tak třeba vám tam hromadně řeknou, co vám nabízí a co po vás chtějí, a pak si vás pozvou ještě jednou na různé časy. A ty se vyznáš v celní problematice hlavně v problematice taricu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.4.21 20:42
@iiiv píše:
Tak třeba vám tam hromadně řeknou, co vám nabízí a co po vás chtějí, a pak si vás pozvou ještě jednou na různé časy. A ty se vyznáš v celní problematice hlavně v problematice taricu?

Tohle mě taky napadlo, ale těžko říct jak to právě mají v plánu. Tak oni žádnou celní praxi nepožadovali, ale na střední jsme měli možnosti uplatnění i na celnici, i když jsme to probírali jen okrajově a už je to pár let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8516
10.4.21 07:49

@kote84 No minimálně je těžce neprofesionální posílat hromadný e-mail na pohovor a nezakrýt adresy dalších adresátů. Jak bude probíhat pohovor, nedokážu říct, ale toto je slušná krpa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat